“מדינת ישראל בחזית הכלכלות המובילות בעולם”

משלחת קרן המטבע הבינלאומית, בראשות קרייג בוימונט, הגישה היום (רביעי) לשר האוצר משה כחלון ולנגידת בנק ישראל ד”ר קרנית פלוג, מסמך המסכם את עבודת המשלחת על כלכלת ישראל לשנת 2016. קרן המטבע הבינלאומית צפויה לפרסם בתוך חודשיים את הדו”ח הסופי אודות כלכלת ישראל לשנת 2016.

שר האוצר, משה כחלון אמר כי “דו”ח קרן המטבע שם את מדינת ישראל בחזית הכלכלות המובילות בעולם”.

לדבריו, “הדו”ח מצביע על כך שהכלכלה שלנו צומחת, חזקה, יציבה, עם אחוז אבטלה נמוך. בימים הקרובים הכלכלן הראשי במשרד האוצר יפרסם דו”ח שיצביע על כך שהצמיחה הגבוהה של המשק הגדילה את ההכנסה הפנויה של האזרחים, וחלחלה גם לעשירונים התחתונים”.

“דו”ח הקרן מעניק רוח גבית לכל הרפורמות שהובלנו בתקציב האחרון ומציין שהן יסייעו להמשך צמיחת המשק והפחתת הריכוזיות. הדו”ח מציין לטובה את הפעולות שעשינו בתחום הדיור, כולל העברת כל הסמכויות תחת קורת גג אחת למשרד האוצר. המדיניות הכלכלית שאנחנו מובילים – כלכלה חופשית ואחראית עם חמלה ורגישות חברתית מוכיחה את עצמה כיעילה ונושאת תוצאות. אנחנו מתכוונים להמשיך בדרך הזאת – רפורמות, הגברת התחרות, הפחתת הריכוזיות והמשך הפחתת נטל המס המוטל על האזרחים”, הוסיף כחלון.

נגידת בנק ישראל, ד”ר קרנית פלוג אמרה, “אני מודה לאנשי המשלחת מקרן המטבע על עבודתם המקצועית והיסודית שביצעו כאן בימים האחרונים. ראויה לציון התמיכה של המשלחת באופן ניהול המדיניות המוניטרית על ידי בנק ישראל. המשלחת מפרטת מספר המלצות שיישומן הינו תנאי הכרחי להשגת צמיחה מכלילה ולשיפור בפיריון בטווח הארוך. חשוב שהממשלה תאמץ המלצות אלו ותפעל ליישומן בעקביות”.