היום שאחרי שחברות האשראי סגרו את הברז והבנקים כבר מזמן טרקו לך את הדלת בפנים כשבקשת הלוואה…

בשנים האחרונות הסטטיסטיקה צמחה לאחד מתוך שלושה ישראלים שמוציאים לחינם אלפי שקלים על פוליסות ביטוח כפולות או מיותרות. מיזם חברתי חדש בשיתוף דה-רוטשילד יחד עם עמית וויט - מומחה לניהול סיכונים למשפחה, מאפשר לשים סוף לדליפה הכספית.

מאת: אלון גולדברג

לא יצא לכם לשאול את עצמכם מדוע קבלת הלוואות מהבנק ומחברות האשראי בזמן שהרגשתם בכל עצם בגופכם שאין סיבה שבעולם שיאשרו לכם אותה אך הפלא ופלא…היא אושרה? נס, אתם שואלים? ממש לא!

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל הבנק שלכם וחברת האשראי שלכם מכירים אתכם הרבה יותר טוב ממה שאתם מכירים את עצמכם. לפחות באופן כלכלי. כשאתם מקבלים אישור להלוואה, אתם למעשה קיבלתם את אישורו של אלגוריתם מתוחכם, במחשב הבנק. בשבילו, אתם עוד שרשרת של מספרים, נוסחה מתמטית במילים אחרות בה הוא קובע את יכולת החזר ההלוואה שלכם, הן בטווח הקצר ובטווח הארוך.

השירות שיסיר כל סימן שאלה מראשך, ויחשוף את הסודות שהבנקים לא מספרים לך כשאתה צריך הלוואה>>

מה אורב לך בפינה ואיך אפשר למנוע את זה?

הוא יודע לחשב את גובה הנכסים שלכם, כמו דירה, רכב, חסכונות…ולמרות שמצד אחד זה נראה שאין לכם שום ערובה  כלכלית להלוואה שזה עתה בקשתם, הבנק יודע לשים את הנכסים שלכם כערובה, ללא ידיעתכם!

אתם מצידכם חושבים שהבנק שלכם סומך עליכם שתחזירות את ההלוואה בשלמותה, למרות שבקשת ההלוואה שלכם נראית מוגזמת, אפילו כשאתם מאמינים שלא מגיע לכם אישור להלוואה והנה אתם מספרים לכל הקרובים שלכם שהבנק שלכם…הוא הטוב במדינה.

מה שאתם לא יודעים זה שמאחורי הקלעים, אתם כרגע שיעבדתם את הרכב שלכם!

כשאתם, מסיבה כזו או אחרת מוצאים את עצמכם צריכים עוד הלוואה, הבנק יציע לכם לקחת הלוואה אפילו גדולה יותר מזו שבקשתם ויציע לכם לשלם את ההלוואה הקודמת בעזרת ההלוואה החדשה, רק שעכשיו…הריבית גבוהה יותר וההחזר של ההלוואה, רחוק יותר מזו שקדמה לה.

חס וחלילה, גם לאחר ההלוואה הזאת, מצאתם את עצמכם מבקשים “הלוואה קטנטנה”, קטנה בהרבה מהמפלצת האימתנית שקדמה לה ( זו שכיסתה את ההלוואה המקורית), אתם חושבים לעצמכם “אין מצב שהבנק שלי לא יאשר לי אותה” וכאן, בדיוק בנקודה זו…המסך יורד וחושך מכסה לכם את העיניים! מסתבר, שבנקודה זו, מבחינה כלכלית, האלגוריתם של הבנק קבע שאין אתם שווים בנכסים שלכם מול הלוואה נוספת ומכאן והלאה…אתם נחשבים “לקוחות בסיכון גבוה”. לקוחות מסוג זה…הבנק לא לוקח סיכונים!

אז אתם פונים לחברת האשראי אבל הם ישמחו להעניק לכם, במקרה הטוב ובמצבכם הנוכחי, הלוואה אחת, כזאת שלא “תדגדג” את המינוס בעו”ש. אז מה קורה כשהבנק כבר לא מוכן ללכת לקראתכם וחברת האשראי לא מוכנה להעניק בטובה הלוואה…? מה שאתם הולכים לגלות, יחוויר את פניכם.

מה שאתם עומדים לקרוא,, חלקכם חצא לו לחוות על בשרו, חלק אף חווים זאת עכשיו אבל רובכם…אתם שתי דקות משינוי טוטאלי במציאות הכלכלית שלכם.

כשהמשכורת נבלעת בחשבון הבנק ואתם חיים ממינוס למינוס, הבנק שלכם יודע שעכשיו…אתם שלו. פתאום אתם מקבלים שיחות טלפון מהבנקאי שלכם שמורה עליכם להמציא כספים לכסות את המינוס והחזר ההלוואה. האבסורד שבעניין הוא שרובנו פונים לאותו הבנק לפתרונות כלכליים ועכשיו, הבנק מוציא את עצמו מהתמונה או במילים אחרות… “לך תחפש”!

אם אתם במצב זה או מספר צעדים לפני…הנה הפתרון>>

כל מי שהיה בנקודה זו או אפילו נמצא בנקודה זו יודע בדיוק למה שעתיד לקרות.פתאום אתם מוצאים את עצמכם מרוקנים את שק התירוצים שלכם, בכל פעם שאתם מקבלים שיחה מהבנק. אתם מתחילים לסנן שיחות חסויות. אתם לא יכולים לקחת סיכונים מיותרים כי נגמרו התירוצים ובאמת שאין לכם מאיפה להמציא כספים נוספים או תירוצים חדשים שיקו לכם עוד חודש של אוויר לנשימה וכך גם אתם עושים עם חברת האשראי.

זמן קצר לאחר מכן הכספומט נבלע והכרטיס האשראי נזגר לנגד עינייכם, בדיוק כשאתם עם עגלת קניות מלאה לשבת. נשמע מוכר? לאחר שזה קורה, מגיע השקט. השקט שלפני הסערה. מה שעתיד לבוא הולך לשתק אתכם ובני משפחתכם באישון לילה. אם ניסיתם להסתיר עד כה את הבעיות הכלכליות שלכם, עכשיו…הכל על השולחן!

בזמן שנהנתם ממעט של “שקט תעשייתי” ומכל שיחות הטלפון של הבנק, בינתיים הבנק שלכם וחברת האשראי פתחו בהליכי הוצל”פ נגדכם וביום בהיר אחד אתם מגלים שחשבון הבנק שלכם עוקל. המעביד שלכם קיבל הוראה למסור את המשכורת שלכם לאגף הגבייה והרכב שלכם…עוד מההלוואה הראשונה סומן לעיקול!

אתם מוצאים את עצמכם עובדים לחינם, בידיעה שהמשכורת שלכם מעוקלת, רק כדי להחזיק את מקום העבודה. את הבעיות הכלכליות שלם כבר כל בני המשפחה המורחבת מכירים כי לא היה בן משפחה אחד שפסחתם עליו בבקשה לעזרה כלכלית.

אם נשבר לכם הלב שבשלבים מוקדמים, היה עליכם לוותר על חופשת הקיץ המשפחתית שלכם, עכשיו נשבר לכם הלב שאין לכם אוכל לשים על השולחן!

אם לא הגעתם למצב כה עגום כלכלית ומה שיכול לפתור לכם את הבעיות הכלכליות הוא מספר של עשרות אלפי שקלים לחצו [כאן] לפתרון כלכלי עוקף בנקים וחברות אשראי המתאים לכל שכיר בישראל, בלי יותר מדי שאלות…ישר ולעניין!