אגד: הנהגים השובתים הפגינו מול משרד האוצר

הנהגים דורשים לפתור את המשבר בנוצר סביב הפחתה צפויה בשכרם. אם לא יושגו הסכמות - ביום שני יושבתו כלל קווי החברה.

כ-2,000 נהגים עובדי אגד הפגינו היום (רביעי) מול משרד האוצר בירושלים – בשל טענתם לפגיעה קשה בשכרם.

יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, אמר במהלך נאומו בהפגנה כי “אם עד ה-7 בנובמבר המדינה לא תעביר את הכסף הנדרש להמשך פעולתה של אגד, אנחנו נשבית את כל קווי החברה”.

“שאף אחד לא יתבלבל כאן, מדובר ב-6,000 משפחות שאין להן משכורות לחודש הבא.  ההפגנה היא איתות למשרד האוצר ולמשרד התחבורה. כולנו נבוא בעוצמה לשביתה ואם מישהו ינסה לשבור אותה, החברים בדן כבר מחכים לטלפון. לא ייתכן שעובדי אגד לא יקבלו שכר, ולא ניתן להפוך את נהגי אגד לעובדי קבלן. יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כבר הודיע שהוא יהיה עם עובדי אגד עד הסוף, ואם יהיה צורך להגיע לכל המשק נגיע לכל המשק. כולנו מאוחדים”, הוסיף אדרי.

 דורון עזרא, מחזיק תיק עובדי אגד בהסתדרות ציין כי “ביום שני כשהשביתה הגדולה תתקיים –  המדינה תיעצר. אנחנו לא ניתן שיפגעו בעובדים ויפוררו את הוועד. עובדי אגד לא שבתו במשך 20 שנה כי הם גילו אחריות אבל כרגע משרד האוצר ומשרד התחבורה רוצים להפוך את עובדי אגד לעובדי קבלן – אנחנו לא ניתן לזה לקרות”.

עזרא הוסיף וקרא לנהגי אגד, “להיות גאים בעצמם ולהמשיך להפגין נחישות ועוצמה במאבק המוצדק”.

יו”ר איגוד עובדי אגד, יעקוב ואחניש אמר כי “המדינה מסרבת לקחת אחריות ואנחנו, בגיבוי ההסתדרות, לא ניתן לייבש את אגד ולהפוך אותנו לעובדי קבלן. המדינה דרדרה את מקצוע הנהג ו-6,000 עובדי אגד לא יקבלו משכורות בחודש הבא. אני קורא למשרדי האוצר והתחבורה להתעשת ולמנוע את החרפת המשבר”.