אוהד עיני – השמאי הממשלתי החדש

החלטתה של שרת המשפטים מגיעה לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, המליצה לשרה למנות אחד משני מועמדים שהופיעו בפניה - עיני וגיל בלולו

פרוייקט מגורים בבנייה (צילום אילוסטרציה: משה מילנר, לע"מ)

שרת המשפטים, ח”כ איילת שקד, החליטה היום (שני) למנות את אוהד עיני לתפקיד השמאי הממשלתי הראשי.

לעיני רקע עשיר בתחום שמאות המקרקעין – בין היתר, שימש כשמאי העירוני וכממונה על המחלקה להיטלי השבחה בעיריית ירושלים, כמנהל אגף בכיר לשמאות ומקרקעין ברשות מקרקעי ישראל, וכמנהל מרחב עסקי ירושלים ברשות. בעת האחרונה היה בעל משרד עצמאי לשמאות מקרקעין וייעוץ בתחום הנדל”ן.

החלטתה של שרת המשפטים מגיעה לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ”לית משרד המשפטים, עו”ד אמי פלמור, המליצה לשרה למנות אחד משני מועמדים שהופיעו בפניה – עיני וגיל בלולו, המכהן בימים אלה בתפקיד מנהל מחוז ירושלים והדרום באגף שומת מקרקעין במשרד המשפטים.

בהמלצתה של הוועדה נכתב, כי התרשמה במיוחד מניסיונו המגוון של אוהד עיני, שכיהן בתפקידי שמאות וניהול שונים במגזר הציבורי, אשר הקנו לו מעמד מקצועי לצד ראייה רחבה של מכלול הפעולות הממשלתיות בתחום ניהול הקרקעות. עוד הוסיפה הוועדה, כי התרשמה מעוצמתו האישית, ומהחזון שהציג ביחס לפעילות אגף שומת מקרקעין. הוועדה המליצה, כאמור, גם על גיל בלולו, על רקע ניסיונו והיכרותו עם עבודת אגף שומת מקרקעין וכישוריו המקצועיים הגבוהים.