אושרה העלאה נוספת של שכר המינימום

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את הפעימה הנוספת שהוביל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, להעלאת שכר המינימום בישראל ל-5,300 שקלים בחודש

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. (צילום: דניאל בר און, דוברות ההסתדרות)

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את הפעימה הנוספת שהוביל יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, להעלאת שכר המינימום בישראל ל-5,300 שקלים בחודש.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהשתתף בדיון הוועדה, אמר כי: “השלמת המהלך להעלאת שכר המינימום במשק באלף שקלים היא התשובה המוחצת לכל מי שהטיל ספק ביכולתה ובנחישותה של ההסתדרות לחולל שינוי חברתי אמיתי”.

“בזכות המאבק הצודק שהובלנו, הצלחנו להביא בשורה ל-800 אלף משפחות שחייהן מושפעים מכך באופן ישיר. בתקופה של שנתיים וחצי בלבד, שכר המינימום בישראל עלה ב-23%, כלומר כמעט רבע מגובהו. מדובר בהעלאה היסטורית בכל קנה מידה מאז שנחקק חוק שכר המינימום ב-1987”, הוסיף ניסנקורן.

הוא הדגיש כי “המהלך שדחפנו בהידברות עם המעסיקים ועם האוצר, הביא בסופו של דבר גם לעלייה מואצת של השכר הריאלי במשק וזה עלה בתקופה הנדונה ב-10%, לאחר כעשור וחצי של קיפאון. גם האיום שנשלף בכל פעם שדיברנו על העלאת שכר המינימום בנוגע לשיעור האבטלה, הוכח כלא נכון. בתקופה המדוברת שיעור האבטלה בישראל ירד לשפל היסטורי של 40 שנה, והגיע ל- 4.1%”.