איזור התעשייה המשותף לישראל וירדן יוצא לדרך

הוקמה מנהלת אזור התעסוקה האחראית על יישום, פיקוח ורגולציה בפרויקט 'שער הירדן' - הצפוי לקום בחצי השני של 2018 בצידו הישראלי

חנוכת מנהלת איזור התעשיה המשותף צילום: יח"צ

הבוקר (חמישי) התכנסה לראשונה מנהלת אזור התעסוקה האחראית על יישום, פיקוח ורגולציה בפרויקט ‘שער הירדן’ – אזור התעשייה המשותף בין ישראל לירדן – הצפוי לקום בחצי השני של 2018 בצידו הישראלי, במקביל לבניית הגשר המחבר בין אזה״ת הישראלי לירדני המתבצעת בימים אלה.

המנהלת, שתפעל לפיקוח ורגולציה ממשלתית, תיאום עם הצד הירדני בהיבטים שונים ואישור כניסת עסקים חדשים, תורכב מצוות המשרד לשיתוף פעולה אזורי בראשות המנכ״ל, האשם חוסין, ובהשתתפות נציגי משרד החוץ, משרד הכלכלה, משרד הביטחון, משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הפנים, רשות המיסים, המועצה האזורית עמק המעיינות ומשטרת ישראל.

בין הנושאים השונים שעלו בישיבת המנהלת הבוקר, נדונו ההיבטים התשתיתיים, הביטחוניים והכלכליים בפרויקט, תוך קביעת לוחות זמנים לביצוע וטיפול בפערים קיימים לצורך הפעלתו של אזור התעשייה כמתוכנן, ברבעון השלישי של שנת 2018, כאמור.

מנכ״ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, האשם חוסין, אמר בפתח הדיון כי “הזנקתו של פרויקט ׳שער הירדן׳ מסמלת את מימוש חזון ׳פירות השלום׳ של הסכמי השלום עם הממלכה הירדנית ויישום פרויקט תשתית משותף בין המדינות אחרי למעלה מ-20 שנות ציפייה. שער הירדן מצטרף לפרויקט ‘תעלת הימים׳ ומיזמי P2P משותפים, כחלק משורת פרויקטים חוצי גבולות שמוביל משרדנו, במטרה להביא ליציבות אזורית, להעצים את הכלכלה המשותפת ולהעמיק את שיתופי הפעולה בין ישראל לירדן לרווחת תושבי האזור כולו”.