איך להימנע מבני זוג שפוגעים בך, למשוך את מי שכן.. ולשמור עליו לתמיד

כמעט כל בחורה תפגוש בחייה (לפעמים אפילו יותר מפעם אחת) את "תופעת הגבר הפוגע": הגבר הנעלם, הבורח, המזלזל, שלוקח אותה כמובן מאליו ובעיקר מותיר בה צלקת... יועצת הרווקות אורטל נחמיאס, טוענת כי ישנם מספר גורמים המאפיינים את "תופעת הגבר הפוגע" ושניתן להיפטר ממנה, לתמיד

אורטל נחמיאס- יועצת לרווקת איך להימנע מבני זוג שפוגעים בך
אורטל נחמיאס- יועצת לרווקת איך להימנע מבני זוג שפוגעים בך - nntdr thah

אולי יעניין אותך גם https://ortaln.ravpage.co.il/new%20test1

כולנו מכירות את זה. את רווקה ונמאס לך מזה. את פוגשת בחור, אחרי שבוע את כבר יכולה לראות בו את האבא של הילדים שלך, הכל נראה ורוד ונוצץ, אבל אז… בום. הוא פתאום נעלם, מתרחק ובורח.

ואת? נשארת עם עצמך, ועם השאלה המוכרת של –  “איך זה קרה לי שוב?” איך יכול להיות שאת מושכת אליך זוגיות רק עם גברים שפוגעים בך?

כשלמערכת דה-רוטשילד הגיעו שמועות על יועצת לרווקות שמבטיחה שיש לה פתרון ל”תופעת הגבר הפוגע” ושאפשר למצוא את הגבר שתמיד חיפשת, הרמתי גבה בספקנות ויצאתי לבדוק את פשר העניין.

אורטל, באמת יש לתופעת הגבר הפוגע פתרון?

אורטל מחייכת חיוך מלא ביטחון, “כן חן, יש פתרון. אבל לפני שאני מסבירה אותו מאוד חשוב לי להגיד לכל הבנות שחוו את “תופעת הגבר הפוגע”: זה לא אומר שאתן פגומות, מקולקלת או לא בסדר באיזושהי צורה!

יותר מזה, מה שקורה לכן? בכלל לא באשמתכן”.

אז מי אשם אם זו לא אני?

“אנחנו לא בוחרות את בן הזוג שלנו – מי שבוחר עבורנו את בן הזוג שלנו הוא החלק הלא מודע אצלנו במוח”.

בבקשה תסבירי

“ללא מודע שלנו יש תוכנית פעולה משל עצמו והוא גורם לחלק המודע שבנו להיכנע למרותו. בגדול, יש לו כוונות טובות. הלא מודע רוצה שנהיה שלמים ושנפתור את פצעי הילדות שלנו.  זאת הסיבה שהלא מודע שלנו נושא איתו תמונה מפורטת של בן זוג שיעזור לי להרגיש שלמה יותר ולרפא את הילדה הקטנה שבי. והוא לא מחפש את המועמד הנכון, אלא את הכימיה הנכונה”.

"הלא מודע לא מחפש את מועמד הנכון הוא בוחר את הכימיה"
“הלא מודע לא מחפש את מועמד הנכון הוא בוחר את הכימיה” אילוסטרציה- צילום pexels

ומה זאת הכימיה הנכונה?

“זאת בעצם המשיכה הלא מודעת שלנו לאדם שיתקן את נזקי הילדות וימלא חסכים שחווינו מהורים שלנו בסיטואציות שונות. אנחנו בעצם מקווים שבן הזוג הזה יפתור את כל הבעיות הפסיכולוגיות שנוצרו לנו בילדות מההורים שלנו.

הכימיה גורמת לנו לחפש באופן לא מודע ולהתאהב עד מעל הראש באדם שיש בו את התכונות השליליות והחיוביות של אחד מההורים שלנו כדי שנוכל לפתור מולו את הקונפליקטים שחווינו בגיל הילדות.”

אחד מההורים שלנו?

“כן. בדרך כלל אנחנו כבר מאד דומים במהות שלנו ובתכונות האופי הבולטות שלנו או לאמא או לאבא, וזו הסיבה שלרוב נמשוך את ההורה השני.

אני אתן לך דוגמה. יש לי מטופלת שכל הזמן הייתה מתאהבת בטירוף בגברים כריזמטים, חכמים, בעלי חוש הומור, יחד עם זאת הם תמיד היו גם סגורים רגשית, אגואיסטים ומניפולטיבים. כששאלתי אותה את מי הם מזכירים לה היא הבינה מיד שאת אבא שלה. מערכת היחסים שלה עם אבא שלה הייתה מאוד קשה. הוא היה בנאדם אלים שמעולם לא נתן לה חום, אז היא חיפשה בגברים שהיא היתה איתם את הדמות של אבא שלה שיתן לה חום ואהבה… אבל אז זה פשוט לא קורה.

זה השורש של תסמונת הגבר הפוגע”.

"כבר מאד דומים במהות שלנו ובתכונות האופי הבולטות שלנו או לאמא או לאבא, וזו הסיבה שלרוב נמשוך את ההורה השני"
“כבר מאד דומים במהות שלנו ובתכונות האופי הבולטות שלנו או לאמא או לאבא, וזו הסיבה שלרוב נמשוך את ההורה השני” -אילוסטרציה – צילום pexels

אולי יעניין אותך גםhttps://ortaln.ravpage.co.il/new%20test1  

נראה לי שאני מתחילה להבין…

“יופי, כי זה קריטי. תסמונת הגבר הפוגע לא נוצרת כי גברים הם מניאקים או כי אנחנו דפוקות. היא נוצרת כי אנחנו נפגעות כשאנחנו מצפות מבן הזוג שלנו לגלם תפקיד שהוא לא מכיר או מבין, או כשאנחנו משחזרות איתו תחושות זוגיות שחווינו אצל ההורים שלנו.

תת המודע שלנו לא יודע את מה שאנחנו צריכות להבין באופן מודע: אי אפשר לצפות מאף בן זוג שיתקן אותנו. זה חייב לבוא מבפנים”.

ופה את נכנסת לתמונה, נכון?

“אם מישהי מרגישה שהיא מספיק מוכנה לשינוי, אז כן” אורטל מחייכת. “כי את חייבת להבין שהדברים האלה יושבים על מקומות עמוקים מאד בתוכנו. בתור ילדים, אין לנו את היכולת הרגשית לפרש אירועים או מערכות יחסים שאנו חווים בצורה בוגרת. כתוצאה מכך, מתקבעים אצלנו דפוסי חשיבה שלא בהכרח מיטיבים עם “האני הבוגר” שלנו.

לצורך העניין, אם כילדה יצרת לעצמך אמונה מגבילה באופן לא מודע שאהבה זה כואב או שאף זוג לא באמת מאושר או שגברים זה עם אגואיסטי, מה שגרם לך להגיע למסקנות האלו נובע מאירועי ילדות שקרו לך. אולי שמעת את אמא אומרת את זה, או שחווית מערכת יחסים לא טובה של ההורים שלך כילדה.

את מבינה? גם אם תפסיקי למשוך בני זוג שהם כמו ההורים שלך, אם לא תגיעי לאירועים המדוייקים ותנתחי את אמונות הילדות שנולדו מהם, את תמשיכי למשוך אליך בני זוג שישקפו לך את המציאות שאת מאמינה בה.”

אז מה הפתרון?

“להבין שבני הזוג שאת מושכת הם בעצם המראה שלך. כל מה שמפריע לך מול בן הזוג שלך מראה שזה קונפליקט שלא סגור אצלך פנימה.

אני מזכירה לך שסך האירועים שחווינו בילדות משפיעים על הדרך שבה אנחנו מסתכלות על העולם, ועל עצמנו. ההסתכלות הפנימית שכל אחת מאיתנו יצרה על העולם שלה למעשה אחראית לתחושת המסוגלות שלנו ולכמה אנחנו מרגישות ראויות לזוגיות. זה הבסיס לההערכה העצמית שלנו, וכשהיא נפגעת – אנחנו נפגעות”.

 אולי יעניין אותך גםhttps://ortaln.ravpage.co.il/new%20test1

אוקי אבל כל מה שהצגת פה זאת עבודה של חיים או לפחות שלוש שנים על ספה של פסיכולוג, לא?

“תראי חן, אין ספק שהגורמים שהצגתי זה עניין של עבודה אבל היא לא חייבת לקחת 3 שנים. אני יצרתי שיטה שעוזרת לאנשים להגיע לתוצאות תוך שלושה וחצי חודשים”.

"הצלחת לנטוע בי את האמון שמגיע לי שאני שווה"
“הצלחת לנטוע בי את האמון שמגיע לי שאני שווה” – ממאגר אישי
"ביכולתי לשנות סוף הסיפור " הגעתי אליך מרוסקת לאחר גירושים קשים"
“ביכולתי לשנות סוף הסיפור ” הגעתי אליך מרוסקת לאחר גירושים קשים” – ממאגר אישי

איך זה קורה בפועל?

”השיטה שלי שנקראת ”בלתי ניתנת לעצירה“ היא סופר אישית וממוקדת ושואבת את הכוח שלה מעיקרון אחד מאד מהותי: אין דבר כזה גישה אחת שמתאימה לכולם.

כל אחת מאיתנו מזמנת לחיים שלה באופן לא מודע את מערכות היחסים שמפגישות אותה עם החלקים בתוכה שדורשים תיקון וחיבור לעצמי האמיתי שלה. ב“בלתי ניתנת לעצירה“ אנחנו מזהות ופותרות את הקונפליקטים האישיים שלך במשיכת בני הזוג הבעייתים, בעזרת שיטות מדויקות שמתאימות למצב הספציפי שלך ולא מבזבזות זמן או אנרגיה על חפירה בנושאים לא קשורים. הטיפול שלי ממקד אותך וגורם לך תוך זמן קצר למשוך גבר אידאלי שמגיע מבחירה שלך”.

"עברתי פרידה כואבת מבן זוג ... היום יש לי זוגיות חדשה ואני מאושרת"
“עברתי פרידה כואבת מבן זוג … היום יש לי זוגיות חדשה ואני מאושרת” – ממאגר אישי

נשמע מבטיח מאד. יש לך מילה אחרונה לסיום?

“חשוב לי להגיד לכל הבנות המהממות שקוראות את הכתבה שגם אם עדיין לא מצאת זוגיות נכונה וגם אם את חושבות שלך זה כבר לא יקרה שזאת גזירת גורל אני רוצה שתדעי שזה לא! הכל בר שינוי הנשמה שלנו ירדה לעולם הזה בכדי לתקן ולזכך את עצמה וחלק מתיקון הוא לשחרר את החסמים מהשורש, כשמשחררים את  חסמים מהשורש ואת לומדת להבין מי את מה את וכמה את שווה באמת, משהו חדש נפתח בגוף ומאפשר למשהו חדש להיכנס פנימה לגורם לך לשחרר אנרגיה קסומה ולזמן אליך את הגבר הנכון.

אם מעניין אותך לגלות יותר

—  מצורפת לך הדרכה בחינם שתסביר לך איך להימנע מגברים שפוגעים בך למשוך את מי שכן ולשמור עליו לתמיד מוזמנת ללחוץ כאן https://ortaln.ravpage.co.il/new%20test1

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.