כולם רוצים להיות מיליונרים -אבל מסתבר שכסף זה לא הכל

הרמנו את הכפפה והחלטנו לפנות למיליונר שעשה את הונו בעשר אצבעותיו, בעבודה קשה – וזה קרה לו רק בשנים האחרונות. הדרך שהוא מתווה למיליון הפתיעה אפילו אותנו.

כסף (צילום: פיקסביי)

אנשים רבים ונשים רבות חולמים להתעשר. זה אגב לא משהו רע – אבל שימו לב לכמות האנשים שחולמים על המיליון לעומת מספרם של אלו באוכלוסיה שהפכו מיליונרים.

חשוב שיהיה ברור – אם אנחנו לא יורשים עשירים, לא יהיה קל להתעשר. הדרך להשיג עושר אף פעם אינה קלה.

השאלה היא – האם בכלל יש דרך מוגדרת להיות עשיר יותר? האם קיימת נוסחה כזו או אחרת, שאם נפעל לפיה – נצליח להתקרב אל החלום שלנו? האם נגיע לחופש כלכלי?

בשנים האחרונות לא מעט יוזמות מתיימרות לפשט עבורנו את המשוואה – אבל אשרי המאמין.

אז הרמנו את הכפפה והחלטנו לפנות למיליונר שכזה, שעשה את הונו בעשר אצבעותיו, בעבודה קשה – וזה קרה לו רק בשנים האחרונות.

מדובר באדם צנוע מאוד ועל כן הסכים להיחשף אלינו רק בשמו פרטי – רני. ביקשנו לשמוע מרני מה בעצם ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכוי של האדם הפשוט להצטרף למועדון המיליונרים.

“אני לא מתיימר להציב נוסחה – אבל מהניסיון שלי, אפשר לבנות תוכנית שלבים מדורגת, שתנסה להגשים את החלום – אבל היא תלויה באדם החולם. היא כוללת מספר שלבים – אף אחד מהם לא נותן תוצאות אינסטנט והביצוע שלהם אינו קל. אבל – ראיתי אנשים שהצליחו מהעצות הללו להגשים את חלום העושר שלהם”, אומר רני.

לבקשתנו, הוא הסכים לפרוש כאן את השלבים, שלטעמו יכולים לסייע לכל אחד להיכנס למועדון המיליונרים.

הפסיקו לחשוב על כסף

“זה נשמע אולי מנוגד למטרה שלכם”, מסביר רני. “הרי היינו חושבים שככל שתתמקד יותר במטרה – תרוויח יותר. הבעיה היא שבדרך כלל ההתקדמות ברצון לעשות כסף, מסיחה את דעתך מלעשות מה שבאמת נדרש כדי להרוויח”.

לדידו של רני זה הזמן לשנות נקודת מבט – ולהבהיר שכסף הוא לא המטרה, אלא תוצר נלווה חיובי מאוד.

חישבו לכמה אנשים אתם עוזרים בדרך

“האנשים המצליחים ביותר שאני מכיר – הן מבחינה כלכלית והן מבחינות אחרים – הם האנשים הfי יעילים”, מסביר רני ומוסיף, “הם טובים מאוד בהבנת אנשים אחרים ויודעים כיצד לעזור להם להשיג את מטרותיהם. הם יודעים שההצלחה שלהם, בסופו של דבר, מבוססת על ההצלחה של האנשים סביבם”.
“אז הם עובדים קשה כדי לגרום לאנשים אחרים מוצלחים: עובדיהם, לקוחותיהם והספקים שלהם. ההצלחה הזו היא גאווה אמיתית עבורכם”, הוא מסכם.

אל תעריצו את האנשים המוצלחים. נסו פשוט להבין או ללמוד מה הביא אותם להצלחה. מיצאו את אותן נקודת ויישמו אותן במסלול שלכם להצלחה.

אל תחשבו על מיליון שקלים – אלא על משהו שיעזור למיליון אנשים

כאשר יש לך רק מספר מועט של לקוחות – והמטרה שלך היא לעשות הרבה כסף, אתה לוחץ יותר מדי על הלקוחות הקיימים כדי להרוויח מהם כמה שאפשר, טוען רני.

“אבל, כאשר אתה מוצא דרך לשרת מיליון עוד את המוצרים והשירותים שלך. אתה יכול להעסיק יותר עובדים, שיעמיקו את הניסיון של העסק שלך.

וכך, עם הזמן, העסק שלך הופך למשהו שאף פעם לא חלמת להגיע אליו, כי הלקוחות והעובדים שלך לקחו אותך למקומות שלא היית מסוגל אילו לדמיין לפני כן.

חפשו את הדרך לסייע למיליון בני אדם – כי זו הדרך להרוויח.

הסתכל על הכסף – כאמצעי להתרחב ולעשות עסקים נוספים

רני אומר כי באופן כללי, ישנם שני סוגים של אנשים. האחד – מי שעושה משהו כדי לעשות כסף. וכל – ככל שהוא עושה יותר הוא מקבל יותר – וזה לא ממש משנה מה עושים – העיקר שבסוף מקבלים כסף.
הטיפוס השני רוצה להרוויח כסף, כדי לשפר מוצרים קיימים, לפרוץ לשווקים חדשים ולייצר מוצרים חדשים – בין אם מדובר בספר, בשיר, בסרט או במוצר אחר.

הטיפוס הזה אוהב מאוד את מה שהוא עושה, ומבחינתו כל דרך להרוויח כסף, היא דרך לעשות יותר ממה שהוא אוהב.

קיבעו לעצמכם שיגרה ועימדו בה. עיקבו אחרי הצלחתכם (צילום: פיקסביי)
קיבעו לעצמכם שיגרה ועימדו בה. עיקבו אחרי הצלחתכם (צילום: פיקסביי)

המטרה – לעשות דבר אחד טוב יותר מכל אדם אחר

“מספיק דבר אחד שאתה עושה טוב יותר מאשר רוב האנשים”, טוען רני. “רק אחד. שכלל אותו, שפר אותו, עבוד עליו, תרגל אותו. בקר את עצמך – בצורה שתאפשר לך להשתפר עוד בדבר הזה שאתה הכי טוב בו”.

הוא אומר שהכסף הוא כמובן תגמול נהדר, אבל הידיעה שאתה מחזיק במצויינות בעניין מסויים – הופכת אותך לבר סמכא בתחומך, לאדם מכובד יותר – ומבחינה אישית אתה מגשים את עצמך באופן הטוב ביותר, מקבל תחושות חיזוק – וכל אחד מאלה יהפוך אותך לעשיר, אמנם לא בכסף, אבל בידע ובמוטיציה.

כדאי לערוך רשימה של עשרת האנשים הטובים ביותר בעולם – באותו דבר אחד שבו בחרתם להתמקד.

אבל איך תבחרו אותם? איך אפשר למדוד הצלחה ולקבוע מי הטוב ביותר? אפשר פשוט להשתמש בקריטריונים קיימים – וכך גם למדוד את ההתקדמות שלך בדרך להפוך לטוב ביותר בתחומך.

אם אתה סופר – הסתכל לדוגמא על דירוג אמאזון. מוסיקאי יכול להימדד על פי כמות ההורדות של היצירות שלו מאתרים יעודיים כמו ITUNES. מתכנת נמדד במספר הלקוחות שמשתמשים במוצר שלו. משווק באינטרנט – ימדד על פי הרכישות של מבקריו או קריטריונים נוספים.

אל תעריצו את האנשים המוצלחים. נסו פשוט להבין או ללמוד מה הביא אותם להצלחה. מיצאו את אותן נקודת ויישמו אותן במסלול שלכם להצלחה.

מדוד את הצלחתך באופן תדיר

דאג לעקוב אחרי מדדים מדוייקים להצלחה שלך. אתה תבחר את המדד, העיקר שתראה התקדמות. תוכל לנסות להעריך לכמה אנשים סייעת, תוכל למדוד כמה לקוחות יש לך – ותוכל למצוא קריטריונים אחרים. העיקר שאתה או את נמצאים תמיד במגמת התקדמות במסע שלכם בדרך להיות הטובים ביותר בעולם בנקודה שהגדרתם לעצמכם.

אל תחלמו להדפיס כסף. חילמו על הצלחה (צילום: פיקסביי)
אל תחלמו להדפיס כסף. חילמו על הצלחה (צילום: פיקסביי)

בנו שיגרה של הצלחה

לעולם אל תשכחו כי השגת המטרה מבוססת על יצירת שגרה טובה. נניח, אם תרצו לכתוב ספר בן 200 עמודים – זו המטרה שהצבתם לכם. הדרך שלכם להשגת המטרה יכולה לדוגמא להיות כתיבת ארבעה עמודים ביום. זו תהפוך לשיגרה שלך. אם תדבקו בשיגרה הזו – תשיגו את המטרה.

ניקח דוגמא אחרת. נניח שאתם רוצים להשיג 100 לקוחות חדשים באמצעות שיווק רשת. השיגרה שלכם תהיה ליצור בכל זמן קבוע תוכן חדש, סרטוני וידאו חדשים, פודקאסטים, סקירות חדשות – ושהכל יעלה בלוח זמנים קבוע.

הגדרת מטרות, יצירת שגרה התומכת במטרה, ומעקב צמוד אחרי ההתקדמות שלכם – תוך תיקון ושיפור – תעשה אתכם טובים יותר ותקדם אתכם לקראת המטרה שלכם.

בסופו של דבר תהיו הכי טובים בתחומכם – גם אם בנקודה מסויימת. סביר להניח שכשתגיעו לנקודה הזו, בלי לשים לב, תהיו גם מיליונרים. לצד החלום שתגשימו – תשיגו עוד המון דברים בדרך – ותרוויחו מכל הצדדים.