איך פושט רגל לשעבר מאמן מנהלים בחברות ענק ומלמד יועצים מנכ”לים ויזמים להיות “הלוחש לאנשים” ?

איך הצליח גבי סינגולדה להפוך מפושט רגל עם חובות כבדים שפחד מכל דפיקה בדלת לאחד מהמאמנים המסקרנים בישראל שמלמד יועצים ומנהלים בכירים איך ללוות ולהניע אנשים לפעולה עם כלים של מאמן? יצאנו לברר

גבי סינגולדה במרוקו
גבי סינגולדה במרוקו - ממאגר פרטי

הופתעתי.. ציפיתי לאדם כבד ראש ורציני לנוכח סיפור החיים הסוער שלו ופגשתי אדם סקרן ומלא שמחת חיים ואופטימיות. שמדבר בגובה העיניים ומלא תשוקה למה שהוא עושה.

גבי מה פירוש השם “הלוחש לאנשים”?

ללחוש לאנשים זו היכולת לעשות את הקסם הזה אתו אתה יכול  לעזור לאנשים להיות במיטבם וליצור יחד אתם מציאות חדשה. זו מחווה לסרט שאהבתי “הלוחש לסוסים” עם רוברט רדפורד על בוקר שמצליח ליצור תהליך של שותפות ובניית אמון מחודש בין סוס וילדה שרכבה עליו שנפצעו בתאונה קשה  עד לסוף ההוליוודי של חזרה לרכיבה של שניהם..

מה אתה עושה כיום?

“אני מאמן אנשים ומלמד יועצים ומנהלים איך להניע לפעולה לקוחות ועובדים.”

 כשאני מבקש ממנו לפרט ומתחיל לחקור סביב עולה התמונה הבאה. גבי מאמן בעלי עסקים ומנהלים וצוותים בארגונים וחברות מזה 11 שנים (סירב להסגיר שמות אך הצצה מהירה באינטרנט מגלה המלצות מלקוחות ביניהם מנכ”לים, סמנכ”לים ומנהלים בחברות גלובליות בהיקף של מאות מיליוני שקלים)

“אני המנחה המקצועי של פרויקט המנטורים במכון היצוא הישראלי במסגרתו יועצים ומנהלים בכירים בתעשייה הישראלית לומדים איך ללוות מנכ”לים ובעלים של חברות שרוצות לייצא. ובשוק הפרטי  אני מלמד קורס המיועד ליזמים ,מנהלים ויועצים מקצועיים עסקיים/ארגוניים/פיננסיים המלמד איך ללוות אנשים אחד על אחד הנקרא “הלוחש לאנשים”

אנשים מספרים לי שאתה לא רע כמאמן, מה הסוד שלך?

שיטת האימון וניסיון החיים, השיטה פשוט עובדת ומביאה תוצאות.90% מהלקוחות שלי הגיעו ומגיעים מפה לאוזן. תאר לך שכל לקוח שמצליח אתך הופך להיות סוכן  נלהב שלך מרצונו ובלי שביקשת מה ההשפעה של זה על הביזנס או הקריירה שלך?

איך ניסיון חיים עושה את ההבדל?

אותנטיות היא נכס, וניסיון חיים הוא אחד הנכסים הגדולים ובלתי מנוצלים ביותר שיש לנו כבני אנוש החיים זמן קצוב. זהו תהליך למידה אמיתי ורב ערך ולעיתים כואב של סך התנסויותינו בחיים. ואני הייתי בהרבה מקומות במסע החיים שלי, אני יודע מה זה להקים עסק ומה זה לסגור אותו התרסקתי בקול רעש גדול לפשיטת רגל והנזק הכלכלי היה משני (איבדתי דירה) לעומת הנזק הנפשי ותחושת הכישלון שליוותה אותי והשיפוטיות והאשמה שמפרקת את הביטחון העצמי. אני יודע מה זה להיות יזם, לחלום וליצור ומה הסכנות בדרך, ויודע גם מה זה לנהל בארגון עם הסטרס והבדידות, והדילמות שמלוות מנהל. יודע על בשרי מה זה להתחיל מחדש בגיל 46 ולחפש משמעות או תפקיד ולטפח קריירה אני מלווה חיים של מאות אנשים מזה 10 שנים ויש לזה משקל רב במי שאני.

מה רוצה להשיג מי שמגיע אליך לאימון?

זה משתנה ,לאימון באים מי שמרגישים תקועים בקריירה בעסק או בחיים ורוצים שינוי ובאים לייצר בהירות ותוכנית  לשינוי. יש שבאים להגשים חלומות קטנים או גדולים, להיות מנכ”ל, להקים או לפתח עסק, להתקדם בחברה, למצוא אהבה, או לבנות קריירה. חלק מגיעים עם מערכות יחסים מקצועיות או אישיות שרוצים לשפר, ויש שמגיעים ברגעי משבר כמו פיטורין, גירושין או משבר עסקי וצריכים לחשב מסלול מחדש.

ואלו שבאים לקורס?

.הם מבינים כי הכל אנשים וצריך להתמקד בליווי האדם שמאחורי העסק או התפקיד כדי לייצר תהליך שעובד להשגת המטרות. הם רוצים לבנות “שרירים” של מאמן מבלי שיצטרכו להשקיע המון זמן וכסף בלימודי אימון. הם רוצים להצליח עם הלקוחות או העובדים שלהם ולשפר היכולת שלהם לתת מעצמם ומניסיונם, להרוויח ולהשיג יותר לקוחות מרוצים ולקוחות מפה לאוזן ולבנות מוניטין ויתרון תחרותי בתחומם.

יש לא מעט בתי-ספר לאימון אז למה ללמוד דווקא אצלך בקורס?

אני אישית השקעתי מעל 80000 ₪ בלימודיי. היום כבר לא צריך לקנות את כל הפרה בשביל לקבל חלב, אין טעם להשקיע הון וזמן רב אם אינך מתכוון להיות מאמן במקצועך. אבל לאימון יש שיטה וכלים נהדרים שניתן ללמוד ולהשתמש בהם מבלי להיות מאמן, אפשר להסתכל על הלוחש לאנשים כהשתלמות מקצועית שתומכת במקצועות הממוקדים בעבודה עם אנשים כמו יועצים ומנהלים ומנטורים ומעניקה “שפיץ” ייחודי שאין לאחרים.

 מה כל כך מיוחד בו?

שאין כמוהו בשוק והוא הוכח כעובד, נקודה. הוא מעשי וקצר יחסית וניתן ליישום במהירות בחיים האמיתיים ובמחיר תחרותי מאוד ועם כלים חזקים לליווי אנשים שיהפכו אותך למנהל או ליועץ שאי אפשר לוותר עליו. מבנה הקורס ייחודי והוא מבוסס על למידה ניסויית באמצעות תרגול ב”אש חיה” אחד עם השני ועוד כמה הפתעות. אבל מעל לכל הוא פותר בעיה אמיתית של איך לגרום לדברים לקרות. איך ללמד אנשים כך שייפול להם האסימון ויניע אותם לפעול בעצמם ולהוביל ביחד אתם שינוי.

נשמע מעניין, אז אתה נותן להם חכות ולא דגים?

מטאפורה קצת בעייתית, אם הדגים הם הלקוחות והעובדים שלהם אז אני מלמד אותם איך לבנות שותפות שתיתן כוח ותייצר מספיק פעולות כדי להשיג את המטרות שלהם בחיים ואת זה אני יודע לעשות וללמד.

אז אתה ממליץ ללמוד ממי שכבר עשה זאת?

כמובן. אני חי ונושם ליווי ואימון אנשים יום יום וחי רק מזה. אימנתי ליוויתי ולימדתי מנכ”לים וסמנכ”לים של חברות מאוד רציניות במשק, יועצים עסקיים מוכשרים וגם יזמים שעשו אקזיט במאות מיליוני דולרים ועדיין למדו איתי דבר או שניים. חשוב הניסיון אבל לא פחות חשוב לדעת איך ללמד.

קורס מנטורים
סיום קורס מנטורים בהדרכתי במכון היצוא 2019 – ממאגר פרטי

נשמע שאתה די עסוק מה הביא אותך לפתוח את הקורס?

רצון להשפיע. רק השנה בישראל נסגרו מעל 40000 עסקים וזה מטורף. רבים מהם יעברו לצערי את המסלול אותו אני עברתי. כשאומרים נסגרו זה נשמע סטרילי ,בפועל זה פשיטות רגל, חובות, הוצאה לפועל, טראומות להם ולמשפחתם שבמעגל הישיר משפיעות על חיים של 500 אלף איש בצורה דרמטית. חלק גדול מזה יכול להימנע אם היועצים והמנהלים שמלווים את אותם בעלי עסקים וחברות, ישכילו להבין שמספרים, תכניות עסקיות, ארגוניות, שיווק,וניהול לא יכולים לקרות מבלי שיהיו להם כלים לעבוד עם האדם שאמור להוציא הכל לפועל. למנהלים וליועצים יש השפעה גדולה, כשאני מלמד אותם איך אני עושה זאת אני יכול להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם.

איזה כלים?

כלים שמאפשרים ליצור אינטימיות שותפות ומחויבות  חזקה ויכולת להתגבר על חסמים אישיים ולהניע את הלקוח לתהליך של למידה ופעולה מתמשך ליישום של הידע המקצועי שלהם. שידעו איך ללמד בדרך שתגדיל את התושייה של הלקוח או העובד שלהם ולא את התלות בהם. שידעו להתמודד גם עם תהליכים רגשיים או משברים בחיי הלקוח שלא תמיד בהכרח קשורים לעסק אך מאוד משפיעים. וזה נכון גם לגבי מנהלים בארגונים ועובדיהם.

למי מתאים הקורס שלך?

-יועצים ויזמים-עסקיים/פיננסיים/ארגוניים/אישיים שהצלחתם תלויה מאוד ביכולת ליצור מערכת יחסים ואמון ושותפות כדי להתגבר על הקושי העיקרי שלהם שהוא הנעת הלקוח לפעולה כי גם היועץ הכי טוב בעולם ייכשל אם לא יצליח לרתום את הלקוח ליישם שינוי.

-מנהלים-(בארגונים או בעלי עסקים) הצלחה של מנהל בעסק או ארגון תלויה במידה רבה ביכולת שלו ליצור מערכות יחסים ושותפויות ולהניע אנשים לפעולה. שדרוג היכולות עם ארגז כלים אימוני יוביל לקפיצה משמעותית ביכולות הניהול ובקידום הקריירה ויתאים גם למנהלים בכירים המתכננים קריירה שלישית כמנטורים או יועצים עסקיים.

-עמותות שפועלות באמצעות מנטורים או בתהליכי חניכה. שלהן אני מציע קורס הכשרה מסובסד ומותאם אישית והדרכה לליווי המנטורים לאורך הדרך.

יש לך איזה טיפ לקוראים שלנו?

רוצים טריק קטן שידחוף אתכם לפעולה? יש לכם חלום קטן או גדול, משימה שדחיתם הרבה זמן. פשוט ספרו על זה למישהו, לבני הזוג, לחבר, לקולגה בעבודה. ברגע שעשיתם זאת הגברתם בצורה משמעותית את המחויבות והסיכוי לביצוע כי התחייבתם למישהו וזה צ’ק שצריך כיסוי כי לא נעים לאכזב וחשוב לנו מה אחרים חושבים עלינו.

איפה אפשר להשיג עוד מידע על “הלוחש לאנשים” שלך?

אני עורך בקרוב webinar (הדרכה רבת משתתפים דרך האינטרנט) בו אני נותן מידע על הקורס ועונה לשאלות. בלינק פה להרשמה ,מספר המקומות ב webinar מוגבל על בסיס מקום פנוי אז שריינו לכם מקום.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.