אלביט מערכות חשפה מערכת חדשה להגנה מפני רחפנים

המערכת מבצעת גילוי, זיהוי, עקיבה ונטרול של רחפנים מסוגים שונים המופעלים בתחום תדרים רחב ושלל פרוטוקולי תקשורת

המערכת החדשה לנטרול רחפנים (צילום: יח"צ)

אלביט מערכות משיקה היום (שלישי) את מערכת ReDrone, המספקת הגנה נגד חדירה של רחפנים עוינים למרחב האווירי באזורים האסורים לטיסה, אזורים קריטיים, ותשתיות לאומיות.

המערכת מבצעת גילוי, זיהוי, עקיבה ונטרול של רחפנים מסוגים שונים המופעלים בתחום תדרים רחב ושלל פרוטוקולי תקשורת.

היא תוצג בכנס הסייבר הבינלאומי לצד מערכת נוספת, SupervisIR , מערכת מודיעינית מהפכנית מבוססת אינפרה אדום לאחיזת שטח רחבה. מערכת SupervisIR, פרי פיתוחה של החברה, מתממשקת עם מערכת ReDrone ומאפשרת זיהוי סיגינטי ותרמי מלא של הרחפנים העוינים.

מערכת ReDrone היא מערכת פתוחה המשלבת סנסורים שונים לגילוי, זיהוי ועקיבה וכן מערכת נטרול. כמו כן, המערכת מסוגלת להפריד בין אותות הרחפנים  לבין אותות המגיעים מהמפעיל, ולהצביע על כיוונם במרחב. המערכת מאפשרת הגנה היקפית של 360 מעלות ומתאפיינת ביכולת טיפול במספר רב של רחפנים מסוגים שונים בו זמנית, מניעת הפרעות סביבתיות ומבטיחה את בטיחות התושבים וכלי טיס הטסים באזור הפעולה.

בעת זיהוי רחפן,  מערכת ReDrone משבשת את התקשורת לרחפן וחוסמת את אותות הרדיו, נתוני הווידאו ונתוני המיקום ובכך מונעת מהרחפן לבצע את משימתו. המערכת ניתנת לפריסה מהירה בתנאי שטח שונים, פועלת ברציפות בכל תנאי מזג-אוויר ובעלת תפעול פשוט מבוסס ממשק אנדרואיד

 מערכת ReDrone מצטרפת למשפחת יכולות הלוחמה האלקטרונית אשר מציעה אלביט מערכות בהתבסס על ניסיון רב שנים בעבודה עם הכוחות המובילים בעולם.