“אל תאשרו מינוי פיני רובין לכונס הנכסים של פישמן”

עמותת צדק פיננסי טוענת במכתב ליועץ המשפטי לממשלה: "מינויו של רובין לכונס הנכסים נגוע בניגוד עניינים. קרבתו לאריסון ולראשי הבנק תזיק לכינוס הנכסים"

‏ הראל פרימק, יו"ר עמותת צדק פיננסי (צילום: ישראל הדרי)

עמותת צדק פיננסי פנתה היום (שלישי) בקריאה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה, למפקחת על הבנקים ולראש רשות המיסים שלא לאשר את מינויו של עו”ד פיני רובין לכונס הנכסים של אליעזר פישמן.

במכתב כותבים ד”ר הראל פרימק וברק גונן, ראשי העמודה כי “עו”ד רובין משמש, בין השאר, עורך דינה של שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים. מן הסתם הוא מקורב גם לראשי הבנק אשר היו מעורבים במתן האשראי למר פישמן, בסבירות גבוהה ברשות ובסמכות מבעלת השליטה”.

 “קירבה זאת שבין עו”ד רובין לבין האחראים לכאורה תמנע בסבירות גבוהה ירידה לחקר האמת, להבנת הכשל, לשידוד המערכות הדרוש, ולהיפרעות אישית ממי שגרם נזק לבנק – ובמשתמע תזיק לכינוס הנכסים האופטימלי בתנאים הנתונים”, לשון המכתב.

עוד מוסיפים פרימק וגונן במכתבם, “ההיסטוריה התעסוקתית שלו מצביעה על אפשרות של ניגוד עניינים חריף בין היותו כונס נכסים המשרת נאמנה כקצין בית המשפט לבין הלקוחות אותם הוא ייצג ומייצג. כידוע – לא מעמידים אדם בניסיון שאינו יכול לעמוד בו”.

לפי שעה טרם נתקבלו תגובות למכתב.