“אם האוצר לא יחזור בו – שנת הלימודים לא תיפתח”

הנהלת השלטון המקומי קיימה ישיבת חירום בהשתתפות עשרות ראשי ערים מכל רחבי הארץ ■ ראשי הרשויות זועמים על החלטות האוצר שלטענתם יפגעו ישירות בתושבי ישראל ובשירותים הניתנים להם בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות, הביטחון והדיור

איימו בשביתה וביטלו. ראשי הרשויות צילום: חורחה נובומינסקי

ראשי הרשויות המקומיות מאיימים לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן החל מסוף חודש אוגוסט.

היום (רביעי) התקיימה במרכז השלטון המקומי ישיבת חירום של הנהלת השלטון המקומי בהשתתפות עשרות ראשי ערים מכל רחבי הארץ.

הוחלט לפתוח במאבק נגד מה שמוגדר “שורה של רפורמות פוגעניות וחד צדדיות” בחוק ההסדרים – ובמסגרתו להשבית את שנת הלימודים הקרובה וכלל השירותים העירוניים החל מה-31 לאוגוסט.

ראשי הרשויות זועמים על החלטות האוצר שיפגעו לטענתם באופן ישיר בתושבי ישראל ובשירותים הניתנים להם בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות, הביטחון והדיור.

בין הגזירות האמורות, יוזמת קרן הארנונה הממשלתית, קיצוץ השעות בתיכונים, פגיעה בבתי הספר הממלכתיים, אובדן מקורות לבניית כיתות לימוד חדשות, פגיעה בכספי הציבור והלאמתם מקרן השמירה על הניקיון.

מטה המאבק של ראשי הרשויות דורש מהאוצר להגדיר את חובות המדינה כלפי אזרחיה ולסגת מכל גזירותיו ולהעמיד את הגידול הטבעי הנדרש לצורך קיום השלטון המקומי.

יו”ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס טען כי  בישראל מי שמשלם הכי הרבה מיסים מקבל הכי פחות מהמדינה. לא ניתן לפגוע באיכות חייהם של התושבים רק כי האוצר משתמש בכיסם של הרשויות כקופה קטנה. אנחנו המחסום האחרון מפני פגיעה אנושה באיכות וברמת החיים של אזרחי ישראל”.

רוביק דנילוביץ’, ראש עיריית באר שבע הוסיף כי” השלטון המקומי בישראל הוא הזרוע הביצועית של הממשלה. במקום לחזק את הרשויות המקומיות, המדינה פוגעת בהם וכתוצאה מכך נפגעים התושבים שלנו שהם אזרחי מדינת ישראל. זהו מבחן ציבורי, שלנו ראשי הרשויות, ואנו נפעל יחד מבלי לאפשר שיפרידו בינינו.”