“מצב התשתיות בישראל – טוב מבארצות הברית”

שר התחבורה ישראל כץ מצהיר כי נתקל כבר בכל סוגי ההתנגדויות לכל הפרוייקטים שיצאו אל הפועל - וידע תמיד להמשיך הלאה אל המטרה

שר התחבורה ישראל כץ (צילום: אוליביה פיטוסי)

שר התחבורה ישראל כץ מצהיר היום (שלישי), “אנחנו נמצאים במצב מתקדם יותר ממצב התשתיות בארצות הברית”.

“היום המספרים מראים שאנשים רבים נוסעים ברכבות בדרום. בשדרות נוסעים 61 אלף איש ברכבת. באופקים 51 אלף. סביב תחנת הרכבת בשדרות הוקמו שטחי מסחר למרות המיקום ליד עזה” אמר השר כץ בוועידה כלכלית-חברתית שהתקיימה בבאר שבע.

עוד הוסיף השר כי “לשר האוצר יש משימה כבדה והוא לקדם את נושא הדיור. אכן עשו בעבר הרבה דברים, אך תשתיות לא עשו. הפערים בתשתיות עשו את הפער בין האזרחים. טוב שהמסילות נבנו ליד היישובים הקטנים. כולם מתרכזים סביב התחנה. יש כאן גם כלכלה וגם צמיחה”.

שר התחבורה התייחס גם לפרוייקים השונים, ואמר כי “לא נקשיב לאמירות שזה לא כלכלי ולא כדאי. כי זה סופר כלכלי וסופר כדאי. צריך להזכיר גם את הרכבת הקלה בתל אביב. שש פעמים הניחו אבן פינה לרכבת הזו. שום דבר לא קרה ולא עמד לקרות וכשבניתי את האפשרות להוציא את זה לדרך. אני זוכר את ההתנגדות”.

הוא סיפר כי “אחד הסודות לתנופת התשתיות היא העובדה שאני עמדתי על כך שהדבר הזה יהיה פתוח לתחרות מכל העולם. צריך לפתוח גם את שוק הבנייה לחברות מכל העולם. אני בטוח שפתיחה לכולם תיצור התמקצעות של כולם. אני לא נגד עבודה מאורגנת, אלא נגד מונופולים של הון או ועדים. אני קידמתי רפורמה של בניית שני נמלים שיתחרו זה בזה”.