אפל עקפה את האנליסטים

הדוחות הכלכליים של החברה במגמה חיובית: ברבעון השני היא ניצחה את הצפי והגיעה להכנסה של 42.36 מיליארד דולרים ■ מנית החברה התחזקה ב-1.42 דולרים בתקופה זו

מכירות המכשירים היו משביעות רצון ברבעון השני. מוצרי אפל צילום: פיקסביי

חברת אפל, מהמרכזיות בשוק הטכנולוגיה פירסמה את הדוחו”ת הכספיים של לרבעון השני של השני – והצליחה אפילו לעבור במעט את התחזיות של האנליסטים.

ההכנסות של החברה ברבעון השני הגיעו ל-42.36 מיליארדי דולרים – אך מדובר בירידה של קרוב ל-15% מהרבעון הראשון בו הרוויחה החברה סכום של 49.6 מיליארד דולרים.

הרווח למניה ברבעון זה עמד על 1.42 דולרים, לא הרחק מהתחזיות שצפו רווח בשיעור של 1.40 דולרים. עם זאת, גם כאן מדובר בירידה מהרבעון הראשון בו הרוויחה המניה 1.85 דולרים.

במסחר בוול סטריט הערב (שלישי) התחזקה המנייה בכ-5%, לאחר פרסום הנתונים – הנחשבים טובים עבור החברה – וזאת לאור העובדה שבחודשים האחרונים היא איבדה 7% מערכה.

מכירות מכשירי האייפון עקפו את התחזיות – ועמדו ברבעון השני על 40.4 מיליון טלפונים סלולאריים. מכירות מכשירי האייפד הגיעו לקרוב ל-10 מיליון.

מנכ”ל אפל, טים קוק הגיב בסיפוק רב לפרסום הדו”חות ואמר כי “התוצאות מפתיעות ומדברות בעד עצמן. הן עקפו אפילו את התחזיות שלנו במגוון תחומים”.