בגלל המצב: הזדמנות אמיתית לעורכי דין עצמאיים, לעצור התנהלות פיננסית כושלת, ולהגיע מוכנים למשבר הבא.

לפי העדויות שפורסמו עד כה, מאות עו"ד עצמאיים התקשו לצלוח את משבר הקורונה, ויגיעו לא מוכנים לגל השני או למשבר הבא, למרות שעקבו אחר ההנחיות המקובלות. אביעד עמית, מנהל בנק לשעבר, יועץ עסקי, וגלגל ההצלה של משרדי עורכי הדין בישראל, יצא בתכנית שמטרתה לשים קץ לתופעה. יצאנו לבדוק.

אביעד עמית, גלגל ההצלה הפיננסי של עורכי דין עצמאיים בישראל
אביעד עמית, גלגל ההצלה הפיננסי של עורכי דין עצמאיים בישראל (ממאגר אישי)

החלום להגיע למשרד רווחי ויציב פיננסית, הפך יותר עו”ד עצמאיים למיואשים, מאשר עשירים ושלווים. הסיבה העיקרית היא, שרבים מהם מגששים באפילה מבחינה פיננסית, לא מצליחים להתנהל נכון מבחינה עסקית, ולא ממצים את הפוטנציאל העסקי שלהם. כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה, שמבטיחה לשים קץ לתופעה, הצלחנו לתאם 45 דקות קצרות עם אביעד עמית לראיון קצר, למרות לוח הזמנים העמוס שלו. 

אביעד, עשרות בעלי משרדי עו”ד נכשלים להשיג משרד יציב ורווחי שיכול לשגשג גם בתקופות משבר. מה אתה עושה אחרת עם הלקוחות שלך? 

תראה, בעלי משרדי עו”ד לא מתייעצים בדרך כלל עם יועצים פיננסים. במקרה הטוב, הם מתייעצים עם רואה החשבון שלהם, שמסתכל אחורה על העבר. הדבר משול לנהיגה ברכב, תוך הסתכלות במראה האחורית. זה לא עובד! עכשיו בוא ואספר לך מה אני עושה אחרת עם עורכי הדין. כמנהל בנק לשעבר, שניהל עשרות חשבונות של משרדי עורכי דין מצליחים, אני מסתכל קדימה ובונה יחד עם העו”ד אסטרטגיה פיננסית, שעוזרת לו להתנהל נכון עם הכספים שלו, בלי לרדת ברמת החיים. אנחנו משפרים את ההתנהלות מול הבנקים, חוסכים אלפי שקלים בעמלות ובמימון נכון, ומשפרים את כל המצב הפיננסי של העסק. מעבר לאסטרטגיה הפיננסית, השיטה שלי מטפלת בשני רבדים נוספים בהם כמעט אף אחד לא מטפל – מעגל ההכנסות ואיך מגדילים אותן, והכי חשוב – הרובד האישי! כי כל עוד הלקוח לא מוכן לשינוי באופן אישי, ותקוע עם כל מני חסמים, לא יעזור שום דבר. אני, שניהלתי חשבונות של עשרות משרדי עורכי דין, חלקם מהגדולים במשק, יודע מה עובד עבורם, ויודע לעזור להם לקבל החלטות משמעותיות, ובעיקר – ליישם אותן.  

אולי יעניין אותך: התוכנית החדשה שמושכת בעלי משרדי עורכי דין ברחבי הארץ 

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים של הלקוחות בתכנית שלך? 

בגלל שכדי להצליח להגיע למשרד רווחי ויציב, שיכול לשגשג גם בתקופות משבר, צריך לטפל בשלושה מישורים – תודעה, שיטה ואימון. רק בשילוב של שלושת הפרמטרים האלה ניתן להגיע לתוצאות פיננסיות מעולות, לשלוט בהוצאות, לצבור הון, ולהגיע מוכנים למשבר הבא או לפנסיה. הרעיון של התכנית הוא שהיא לא פגישת “שגר ושכח”, אלא תכנית היברידית, שלוקחת את עורך הדין יד ביד עד להצלחה. היא משלבת פגישת עומק פנים אל פנים, חוברת עבודה ומשימות, תמיכה שוטפת בווטסאפ ושיחת זום לסיכום בה אני זמין לשאלות ובקרה על התהליך. 

מאות עורכי דין הגיעו בעקבות המשבר לפת לחם ולבעיות כלכליות קשות                                                                                                (מאתר במאקו 8/4/20)
מאות עורכי דין הגיעו בעקבות המשבר לפת לחם ולבעיות כלכליות קשות (מאתר מאקו 8/4/20)


תראה את הסיפור של עו”ד כץ. המשרד עבד חזק לפני הקורונה. עו”ד כץ הרוויח יפה וחיי ברמת חיים גבוהה. במשבר הקורונה פעילות המשרד ירדה, כמו רוב המשק, והוא פנה אלי שאעזור לו להגיע למשבר הבא מוכן יותר, עם תכנית פעולה מסודרת, ורזרבות מתאימות. הפוטנציאל במשרד אדיר ועו”ד כץ היה צריך מישהו שיכוון אותו. בצד ההוצאות היה צריך לעשות סדר, מימון מחדש של הלוואות, ועבודה לפי תחזית עסקית ותזרים. ברגע שהשגנו שקט בגזרה הזו, יכולנו להתקדם הלאה ולטפל בצד ההכנסות. ניתחנו את פעילות המשרד וזיהינו את פעולות הזהב – הפעולות האפקטיביות ביותר שיביאו את ההכנסה הגבוהה ביותר בזמן הקצר ביותר. היום עו”ד כץ עדיין עובד קשה – אבל נכון. הוא בוחר את הלקוחות שכדאי לו לעבוד אתם, ולא עובד עם כל אחד, הוא יודע מאיפה יביא את העסקה הבאה, ההכנסות עלו, והוא יגיע הרבה יותר מוכן למשבר הבא.   

אביעד, לאחרונה יצרת תכנית חדשה בשם “הצעד הבא לפירמה יציבה ורווחית” מה יש שם? 

כן, התכנית הזו היא game changer אמיתי לעורכי דין עצמאיים בישראל. זו תכנית מותאמת, שמאפשרת להם להשיג שליטה על ההתנהלות הפיננסית של העסק שלהם. החבר’ה האלה אלופים בעריכת דין. רובם לא הקדישו מספיק מחשבה להתנהלות העסקית הפיננסית של העסק שלהם, וזו נקודה קריטית, בעיקר כשאנו בעיצומו של משבר ואולי עם עוד אחד באופק. רובם מרוויחים טוב ולא מבינים לאן הכסף “נעלם” בסוף החודש. כשהם מסיימים את התכנית – הם בשליטה מלאה על העסק. זה לא קורה סתם ככה. אני מתאים להם תכנית שבנויה בדיוק למידות של העסק שלהם. הליווי נעשה אישית על ידי, ולא ע”י איזה עובד שכיר שסיים עכשיו לימודים באוניברסיטה. והכי חשוב – לא מדובר בפגישה חד פעמית, אלא בתכנית היברידית. פגישה פרונטלית, חוברת עבודה ומשימות, תמיכה שוטפת בווטסאפ ופגישת זום בה אני זמין לשאלות ובקרה על התהליך. 

 נשמע מעניין מאוד, אז לקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אני אתן לך לינק במיוחד לעורכי דין שרוצים לקחת את הצעד הבא לפירמה יציבה ורווחית. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת התאמה קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם. ואם זה יתאים? נתקדם לשלב הבא. 

הנה הלינק שקיבלתי מאביעד – תלחץ כאן 

          אביעד עמית מוביל עורכי דין להגעה לפירמה יציבה ורווחית.
אביעד עמית מוביל עורכי דין להגעה לפירמה יציבה ורווחית. (ממאגר אישי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.