בגלל המצב: הזדמנות אמתית לבעלי עסקים לשנות, לחזק ולחסן את העסק מפני משברים וזעזועים

לפי העדויות שפורסמו עד כה, עשרות בעלי עסקים מתקשים לחזור למסלול ולפרוץ תקרת זכוכית והגדלת העסק בעידן החדש. ליבת מלכה, יועצת פיננסית ועסקית בכירה, רו"ח, יצאה בתוכנית חדשה שמטרתה לשים סוף לתופעה. יצאנו לבדוק

(צלם: עננים - חברה לצילום)
(צלם: עננים - חברה לצילום)

החלום לפרוץ תקרת זכוכית, לפרוץ גבול הפך יותר בעלי עסקים למיואשים מאשר לעשירים ושמחים עם חופש כלכלי. הסיבה העיקרית שדווקא בעלי עסקים שגדלים (מחזור, עובדים, תשתיות ) רבים מגששים באפלה, עוקבים אחרי הוראות לא נכונות ומקשיבים לחצאי אמיתות ברשתות  

ליבת, עשרות בעלי עסקים מאבדים שליטה דווקא שהעסק שלהם גדל. מה את עושה אחרת עם העסקים אותם את מלווה? 

בעלי העסקים לא נולדו רו”ח, הם טובים בשליחות שלהם במה שהם יודעים לעשות, בעלי עסקים רבים בורחים, לצערי, מלהתעסק בכסף, במספרים הם חוששים לצאת מאזור הנוחות מהמוכר מהידוע וכשהעסק גדל נדרשים כלים אחרים, אי אפשר לעלות לשחק במגרש של גדולים עם כלים של מגרש קטן בסוף העסק צריך יסודות ותמיכה איתנים.התנהלות פיננסית נכונה היא קריטית להצלחת העסק בטח ובטח כשהעסק מגדיל פעילות 

עם ניסיון של 20 שנה, מכוונת תוצאה ויעדים כמי שעבדה משני צידי המתרס אני יודעת לקחת יד ביד את בעל העסק ולהראות לו איך כן ולדאוג שגם השורה התחתונה  הרווח, מה שנשאר בכיס יגדל שנדע שלא עבדנו לחינם. כמו בעולם הריצה  מרתוניסטית בלב ובנשמה.  

אולי יעניין אותך: התוכנית החדשה שמשגעת בעלי עסקים שצריכים לעבור להנהלת חשבונות כפולה  ברחבי הארץ. 

איך את מסבירה את אחוזי ההצלחה החריגים בשרות שלך? 

אני 154 ס”מ של פצצת אנרגיה ונחישות, אני סמוראית מבטן ומלידה מביאה את ההתמודדות  

מעולם הריצה, מרתוניסטית בלב ובנשמה, תמיד חושבת איך “כן”, עם 20 שנות ניסיון למדתי להניע 

לפעולה, מכניסה פלפל לארגונים אותם אני מלווה, מחברת עסקים למספרים ל KPI של העסק  מתחילים להבין סיבה ותוצאה, הכל מתבהר אפשר לקבל החלטות מושכלות מול ROI, ולא לפי תחושה, לפי בערך. 

בנוסף אני מכירה את המגבלות במשרדי רו”ח המלווים ומה הקושי איתו מתמודדים בעלי העסקים ויודעת לתת מענה כדי לא להישאר לבד בודד במערכה ולהצליח בגדול! הרבה עסקים מפחדים לגדול כי לא יודעים להתמודד עם האיך ?    

עסק לא מנהלים עם סיפורים עסק מנהלים עם מספרים    תחלום את "האיך" תשאיר לי!
עסק לא מנהלים עם סיפורים עסק מנהלים עם מספרים תחלום את “האיך” תשאיר לי! (צלם: עופר עמרם)

התחלתי ללוות חברה בתחום הקמעונאות עם שתי חנויות, מחזור החברה גדל ועברה מעוסק מורשה לחברה בע”מ מס חודשים  לפני שהכרנו, נכנסתי לכאוס ובלאגן, התנהלות כלכלית שגויה החברה המשיכה  להתנהל עם החשבון הישן כעוסק מורשה כי שם הוציאו שקים, ספקים המשיכו להוציא חשבוניות לעוסק מורשה במקום לחברה, ההפקדות מלקוחות היו ברובן לחשבון הישן כי שם היו כל השקים והוראות הקבע. בבנקים התחילו לחרוג  ממסגרות אשראי, לא עבדו עם דוחות גבייה  לא שמרו אסמכתאות להנהלת חשבונות הכפולה כלומר המשכו להתנהג כתמול שלשום ונכנסו למערבולת שלא ידעו לצאת ממנה. כמובן הכל נעשה בתמימות מחוסר ידיעה,כי השוטף שטף אותם ולא ידעו איך לעשות וליישם את המעבר נכון. 

בקיצור נכנסו למערבולת והתקשו לצאת ממנה. 

הרו”ח המייצג עדכן אומנם את שכר הטרחה אך לא נתן מענה אמתי לקשיים איתם הלקוח התמודד ביום יום מול הבנקים, מול הספקים והלקוחות. 

כבר בחודש הראשון לליווי קיבלתי תגובות מבעל העסק “אני ישן טוב בלילה ….” “מתחיל לראות את האור בקצה המנהרה”. החברה שרדה את משבר הקורונה בשליטה מלאה ידענו למה אנחנו נכנסים התאמנו את צרכי התזרים לתקופת האי וודאות, קיבלנו די בקלות הלוואה בערבות מדינה… וכיום אחרי המשבר החברה ממשיכה בכל הכח בפיתוח עסקי ועמידה ביעדי החברה. 

ליבת, לאחרונה יצרת תוכנית חדשה בשם ליבת העסק-להתחבר למספרים ולהתנהל בעוצמה מה יש שם? 

 התוכנית מאפשרת ליזמים לעבור לעידן חדש בביזנס, להחזיר תשוקה לעסק, לשפר את איכות החיים, לישון טוב בלילה, התוכנית כוללת ליווי צמוד – אימונים עסקיים (תודעה) ,בניית  אסטרטגיה פיננסית ברורה (שיטה) וליווי (ואימון), חידוד החזון הבידול והערכים. בונים תחזית עסקית, תזרים מזומנים ,ליווי בנקאי להתאמת מסגרות אשראי , שיפור מערך הגבייה ,שיפור ממשקים עם לקוחות ספקים ועובדים . 

ניהול עסק הוא ריצה למרחקים ארוכים ולא ספרינט .ככל שנשקיע בתשתיות, בנהלים, כך ככל שנצמח יהיה לנו יותר פשוט ולא נפחד לאבד שליטה. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אני אתן לך לינק במיוחד לבעלי עסקים שרוצים לקחת את הצעד הבא. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת התאמה  קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם. ואם זה יתאים בינינו? גם תהיה להם אפשרות להצטרף.

זה הלינק שהיא העבירה לי 

ליבת מלכה, ליבת השקט שלך להצלחה: מובילה בעלי עסקים בצמיחה שרוצים לפרוץ תקרת זכוכית לגדול עם פוקוס גם על הרווחיות ובשליטה מלאה.
ליבת מלכה, ליבת השקט שלך להצלחה: מובילה בעלי עסקים בצמיחה שרוצים לפרוץ תקרת זכוכית לגדול עם פוקוס גם על הרווחיות ובשליטה מלאה. (צלם: עופר עמרם)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.