בגלל המצב: הזדמנות ענקית לתלמידי בוזוקי להגשים את החלום ולנגן בביטחון.

לפי העדויות שפורסמו עד כה, עשרות תלמידי בוזוקי מתקשים לנגן בוזוקי בביטחון למרות שניסו בדרכים שונות. ישראל יפרח, מומחה ללימוד בוזוקי, יצא בקורס חדש שמטרתו לשים סוף לתופעה. יצאנו לבדוק!

ישראל יפרח: מומחה ללימוד בוזוקי, עוזר לתלמידי בוזוקי להגשים את החלום ולנגן בקלות ובביטחון.
ישראל יפרח: מומחה ללימוד בוזוקי, עוזר לתלמידי בוזוקי להגשים את החלום ולנגן בקלות ובביטחון. (צילום: אבשלום לוי)

החלום לנגן בוזוקי בביטחון הפך יותר תלמידי בוזוקי  למיואשים מאשר, מרוצים. הסיבה העיקרית היא שתלמידי בוזוקי רבים מגששים באפלה, עוקבים אחרי הוראות לא נכונות, ומקשיבים לחצאי אמיתות ברשתות ובסרטוני יוטיוב אקראיים. כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על קורס חדש שמבטיח לשים קץ לתופעה, הצלחנו לתאם 45 דק’ קצרות עם ישראל יפרח לראיון קצר, בין שיעור להופעה. 

ישראל, עשרות תלמידי בוזוקי נכשלים בלימוד נגינה בבוזוקי. מה אתה עושה אחרת עם התלמידים שלך? 

תראה, לימוד נגינה בבוזוקי דורש השקעה והתמדה. בדרך כלל כשתלמיד מתחיל ללמוד בוזוקי הוא לומד בצורה לא מאורגנת, ללא מסלול ברור לעבר ההצלחה. לימוד באמצעות ספרים או סרטונים לא בהכרח מדויק כי לפעמים הם מעניקים רק חלק קטן מכמות המידע. תלמיד שלומד שירים שלבסוף נשמעים רק בערך כמו השיר ולא כמו השיר, ללא לימוד מעמיק של השירים, קרוב לוודאי, לא ישיג תוצאה מוצלחת.  אולי בהתחלה זה נשמע נחמד באוזן אבל עם הזמן הולכים ומצטברים הרגלי נגינה רעים שמאוד קשה להיפטר מהם מאוחר יותר, כך הם נשארים תקועים הרבה שנים באותה הרמה. בקורס הייחודי שיצרתי אני שם את הדגש הלימודי לא רק על אופן נגינת השירים אלא ממש את מעניק לתלמיד את כל “ארגז הכלים” שנחוץ לו על מנת להיות נגן בוזוקי מקצועי שיוכל לנגן את השירים היווניים האהובים בדיוק כמו שהם צריכים להישמע. 

חלק חשוב מאוד בלמידה הוא הליווי האישי שלי. אני מלמד אותם ממש אחד על אחד. יש לנו קבוצה סגורה לתלמידי בית הספר בלבד, בקבוצה אתה יכול לשאול שאלות וגם להעלות סרטונים שלך מנגן ואם יש לך טעות בפריטה או אצבוע לא נכון אני מתקן אותך מיד. באופן הזה ההתקדמות שלך היא יומיומית והתוצאות הרבה יותר מהירות. 

אולי יעניין אותך: הקורס החדש שמשגע תלמידי בוזוקי ברחבי הארץ 

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים של התלמידים שלך? 

הפתרון שלי עובד בגלל שהשיטה שפיתחתי כוללת בתוכה את כל המרכיבים שצריך בשביל להיות נגן בוזוקי. העניין הוא שאתה לא לוחץ על המיתרים כמו תוכי אלא ממש לומד מהי הדרך הנכונה ללכת בה כדי להישמע כמו נגן בוזוקי מקצועי. הכול מתחיל באחיזה נכונה של הבוזוקי, בפריטה מדויקת שתיתן לנו את הסאונד היווני האורגינל ובבחירת אצבעות חכמה שתאפשר לנו להחליק עם האצבעות על הבוזוקי. הבנת הנגינה היא בעצם הגרעין של הקורס, כמובן, עם הרגלי אימון ותרגול יעיל התוצאות לא יאחרו לבוא, כן, באופן מפתיע, אפילו כבר בהתחלה. 

תלמידים מרוצים משתפים אותי בהישגים המדהימים שלהם
תלמידים מרוצים משתפים אותי בהישגים המדהימים שלהם (צילומי מסך)

זה ממש פשוט. תראה את הסיפור של יעקב כהן, בן 56 מירושלים, בעל עסק לצורפות שבמשך ילדותו חלם ללמוד לנגן בוזוקי. הוא גדל על המוזיקה היוונית; על אריס סאן, קזנג’ידיס ועוד..  

למרות זאת, מעולם לא הייתה לו האפשרות להגשים את החלום. לפני כמה שנים הוא טייל ביוון עם המשפחה שלו והחליט לקנות לבן שלו בוזוקי כדי שיתחיל ללמוד. מהר מאוד יעקב מצא את עצמו תופס את הבוזוקי ומנסה להגשים את חלום הילדות שלו. שנים ספורות שהוא הסתובב בין מורים, נסע מרחקים רק בשביל ללמוד. הוא למד מכל סרטון יוטיוב אפשרי אבל עדיין נשאר תקוע באותה הרמה. יעקב הגיע אליי מיואש ואמר לי שהוא לא מבין איך למרות כל ההשקעה שלו, הנסיעות הארוכות והכסף ששילם, הוא לא הגיע לתוצאות המיוחלות. וזו בדיוק הנקודה, הסברתי לו שזה לא מספיק ללחוץ על מיתרים ולהתאמן ללא כל מטרה. העניין הוא לראות תמונה גדולה יותר – מסלול ברור ובטוח להצלחה. לשמחתי, יעקב הצטרף לקורס, השקיע והתאמן למרות הקושי הרב לשנות את הרגלי הנגינה הלא נכונים שהיו לו. לא עבר חודש וכבר ההשקעה שלו הייתה ניכרת. הוא התחיל להישמע כמו נגן בוזוקי אמיתי; מנגן את השירים שהוא אוהב והאצבעות שלו כבר “רצות” על הבוזוקי. 

ישראל, לאחרונה יצרת קורס חדש “לנגן בוזוקי בקלות” מה יש שם? 

נכון. זה קורס ללימוד בוזוקי באינטרנט שנותן לכל אחד את האפשרות להתחיל ללמוד לנגן בוזוקי באופן שמוביל לתוצאות מהירות. גם אם ממש עכשיו קנית בוזוקי או שאתה רק מתכנן לקנות בוזוקי הקורס הזה יעזור לך לעשות את זה בצורה נכונה. אנחנו נלמד מהם הדברים המהותיים שחשוב לשים לב אליהם כשקונים בוזוקי, כיצד מתחזקים בוזוקי וכיצד מכוונים. נלמד את הדברים שהכי חשוב לדעת כבר בהתחלה כמו פריטה ואצבוע נכונים, הכרת הסולמות המוזיקליים החשובים ביותר, וכמובן, הכי חשוב, נלמד איך לנגן את השירים הראשונים בבוזוקי שיגרמו לכל המשפחה שלך להתאסף סביבך, ומי יודע, אולי גם לשבור צלחת. 

בהחלט מעניין. האם לדעתך הקורס יכול להתאים לנגן גיטרה שמתכנן ללמוד בהמשך לנגן בוזוקי? 

בוודאי. אני מסביר איך ניתן ליישם בגיטרה את אותן הטכניקות המיוחדות של הבוזוקי. אני גם מראה איך אפשר לנגן בגיטרה שירים שמנוגנים בבוזוקי ואפילו איך אפשר לכוון את הגיטרה כמו בוזוקי. לכן אפשר להצטרף לקורס, ללמוד ואז בהמשך לקנות בוזוקי. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אני אתן לך לינק במיוחד לתלמידי בוזוקי שרוצים לקחת את הצעד הבא. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת התאמה  קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם. ואם זה יתאים בינינו? גם תהיה להם אפשרות להצטרף. 

הנה הלינק שקיבלתי מישראל – תלחץ כאן 

ישראל יפרח: מוביל אותך לפריצת דרך בנגינה.
ישראל יפרח: מוביל אותך לפריצת דרך בנגינה. (אבשלום לוי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.