בגלל המצב הזדמנות ענק לאימהות לילדים בגילאי בגילאי 5-11, להפסיק את מלחמת ההתשה היומיומית והתפרצויות זעם ולהחזרת הרוגע והשלווה לבית.

לפי העדויות שפורסמו אלפי אימהות לילדים בגילאי הגן והיסודי מיואשות מהמפגש עם ילדיהן בשעות אחר הצהריים, ההתארגנויות בוקר וערב ושקועות בשגרת איומים, עונשים ורדיפה אחר ילדיהם, זאת למרות שעקבו אחר ההנחיות המקובלות ברשתות החברתיות ובשיטות חינוך נפוצות, ניסו להיות אמפטיות ומכילות ומנגד ניסו גם להיות קשוחות ותקיפות, אך ללא הצלחה, התסכול שלהן רק החריף. חיה גילר, המפצחת את הסוד האימהי להפסקת המלחמות המתישות היומיומיות מול הילדים ולהחזרת הרוגע והשלווה בבית, יצאה בתוכנית חדשה שמטרתה לשים סוף לתופעה. יצאנו לבדוק!

חיה גילר, מומחית להפסקת המלחמות מול הילדים בבית ומייסדת המועדון של ״האימהות אלופות״ (צילום: לוי ישראלי)

החלום לגדל ילדים ממושמעים מכבדים ורגועים הפך יותר אימהות למיואשות ומדוכאות, מאשר למרוצות ומסופקות. הסיבה העיקרית היא שאימהות צעירות רבות מגששות באפלה, עוקבות אחרי הוראות לא נכונות, מקשיבות לחצאי אמיתות ברשתות ולכן חשות בלבול וחוסר אונים. כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לשים קץ לתופעה, הצלחנו לתאם 45 דק’ קצרות עם חיה גילר לראיון קצר, למרות היומן המלא. 

חיה גילר, אלפי אימהות צעירות מיואשות מלחנך את ילדיהם בלי מלחמות, צעקות והרמת קול במיוחד בתקופה מאתגרת שכזאת. מה את עושה אחרת עם אימהות שלך? 

אז קודם כל בשביל לגדל ילדים ממושמעים, ולמנוע מלחמות מתישות ומתסכלות מצד האמא, צריך לטפל בבעיה מהשורש. בשונה משיטות חינוך, ייעוץ והנחיות אחרות שמעבירות עצות חינוכיות וידע כללי, התוכנית שלי מכוונת את האמא לפתרון האישי שלה, שמותאם לקשיים הפרטי שלה. 

אני מעבירה כללים וכלים מתוך שיטת הטיפול CBT, שיטת טיפול מבוססת מחקר. בליווי האמא לומדת להציב גבולות ולעמוד על שלה, ללא כל צורך בלהרים קול, לבקש עשרות פעמים, למנוע לחץ, כעסים, תסכולים ורגשות אשמה מייסרים. כשהכל נעשה בצורה רגועה, חיובית ונעימה יותר.  

כך הילד ידחה את סיפוקיו יותר בקלות יקשיב ברצון, ואז גם האמא תופתע לגלות שגם הקשר ביניהם יתחזק ויתהדק יותר מאי פעם. 

 אולי יעניין אותך: התוכנית החדשה שמשגעת אימהות צעירות ברחבי הארץ  

רגע, איך את מסבירה את אחוזי ההצלחה החריגים של האימהות שלך? 

בגלל שברוב המקרים, אימהות מוצפות מחומר וידע בחינוך מבלבל, מאמרים, טיפים וסרטנים חינוכיים ברשתות שהרבה פעמים סותרים זה את זה, ואם יש להם שאלה או התמודדות מאתגרת וצריכות הדרכה אחד על אחד או טיפול לבעיה ספציפית שלהם… בהצלחה תתמודדי לבד! 

לכן בתוכנית ה”מחזרים את השקט הביתה תוך 21 יום” בניתי 3 מעגלי ליווי אישיים אונליין, כך האמא לא תרגיש לבד. הם עובדים ב3 מישורים: תודעה, שיטה ואימון.. גם קבוצת תמיכה בוואטאפ שהיא כוללת כל יומיים \ שלשה סרטונים +משימות קלילות, גם שיחת סיכום שבועית בלייב לשאלות ותשובות, גם פגישה אישית אחד על אחד איתי. 

ועוד מלא בונוסים שווים ומועילים. 

עשרות אימהות ׳מכורות׳ לתכנים של חיה גילר וממליצות בחום על השירות שלה, ששינה להם את הבית. (צילום:דבורה לאה משה)

תראה את הסיפור של דבורה לאה, אם ל-4 ילדים. האימא הייתה מתוסכלת, מיואשת, וממש מבולבלת לנוכח ההתנהגות של ילדיה, היא הייתה מבקשת פעם אחר פעם, הילדים לא הקשיבו, והתרצצו מסביבה ובעיקר התווכחו ביניהם, הייתה אווירה ‘נוראה’ בבית. היא רצתה שהילדים יבינו מי קובעת בבית, מי הבוס? בלי להתחנן ולהוציא את הגרון. 

אחרי ליווי שלה איתי, היא טוענת ש”הצלתי לה את הבית”, הילדים התחילו להיות רוגעים ושלווים, הקשיבו לה והכי חשוב, שכשהיא הייתה מבקשת, הם היו עושים! והאווירה בבית השתנה מקצה לקצה. היא הרגישה שקיבלה כלים וידע ממש חשובים לחינוך האוצרות שלה, שממש כבר התחילה להנות מהם בחזרה. 

חיה, לאחרונה יצרת תוכנית חדשה בשם “מחזרים את השקט הביתה תוך 21 יום”… מה יש שם? 

 כן זאת תוכנית ששוברת את עולם ההורות בישראל.היא מאפשרת לאימהות לשדרג את המיומנויות ואת סל הכלים שלהן בהורות ומטפלת ופותרת בעיות מהשורש!  כך שהם תצלחנה לנהל בית כמו שהן היו חולמות, להציב גבולות ולהשיג שיתוף פעולה בקלות מהילדים. וכמובן לחנך את ילדיהם להרגלים בריאים לכל החיים בכיף ובנחת בלי בזבוזי אנרגיות כמו צעקות, גערות ורגשות אשמה. 

זה לא קורה “סתם ככה”. אני נותנת לאימהות שלי תוכנית מקיפה מותאמת אישית לאופי, ולסיטואציות שהן מתמודדות איתן. נותנת להם מסגרת בקבוצת תמיכת בו האימהות, המתמודדות עם אתגרים דומים, תקבלנה סרטונים בהם כללים וכלים סופר חשובים ומטלות קלילות וכיפיות מעולם טיפול הCBT , שמובילים לטיפול שורש ושדרכם האימהות יחושו שינויים התנהגותיים מידית. ובנוסף לכך, סדנא קבוצתית שבועית אונליין חווייתית ואנרגטית לשאלות ותשובות והטמעת הכלים והכללים שניתנו להם. 

שים לב זה לא הכל, כי בנוסף אני מקיימת פגישה אישית עם כל אחת מהמשתתפות בתוכנית, בה אני כל אחת מקבלת את המענה הממוקד עבורה. בסופו של תהליך, האימא רוכשת מיומנויות להשגת שיתוף פעולה בדרך קלה ובריאה, בלי צורך להרים קול ולהוציא את הגרון או להיות בלחץ ובסטרס וכך להשיג שקט, שלווה רוגע בביתן.  

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אני אתן לך לינק במיוחד לאימהות שרוצות לקחת את הצעד הבא. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת אבחון קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם. ואם זה יתאים בינינו? גם תהיה להם אפשרות להצטרף. 

הנה הלינק שקיבלתי מחיה גילר – תלחץ כאן 

חיה גילר (עם ילדה) - מפצחת את הסוד האימהי להפסקת המלחמות המתישות היומיומיות מול הילדים ולהחזרת הרוגע והשלווה בבית. (צילום: לוי ישראלי)
חיה גילר (עם ילדה) – מפצחת את הסוד האימהי להפסקת המלחמות המתישות היומיומיות מול הילדים ולהחזרת הרוגע והשלווה בבית. (צילום: לוי ישראלי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.