בגלל המצב: הזדמנות ענק להורים לילדים בגילאי 8-15 להשקיע בילדים וגם לפתור את בעיית זמן המסך אחת ולתמיד

לפי העדויות שפורסמו עד כה, הורים לילדים בגילאי 8-15 התקשו להתמודד עם צריכת זמני המסך המטורפים של הילדים בזמן הקורונה (ובכלל) למרות שהם ניסו כבר את כל הדרכים. רמי גל, מומחה לבניית תחושת מסוגלות טכנולוגית לילדים יצא בתוכנית חדשה שמטרתה לשים סוף לתופעה. יצאנו לבדוק!

רמי גל במפגש עם הנשיא ראובן ריבלין בנושא טכנולוגיה וחינוך לילדים ובני נוער.
רמי גל במפגש עם הנשיא ראובן ריבלין בנושא טכנולוגיה וחינוך לילדים ובני נוער. (ממאגר אישי)

החלום לילדים שמצליחים לממש את הפוטנציאל שלהם וגדלים להיות אנשי הייטק מצליחים ולא לילדים שמשחקים כל היום במשחקי מחשב חסרי טעם ובצפיה בסרטוני וידאו הפך יותר הורים למיואשים מאשר מרוצים.  

הסיבה העיקרית היא שהורים רבים מגששים באפלה, עוקבים אחרי הוראות לא נכונות, ומנסים לאכוף את רצונם על הילדים. כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לשים קץ לתופעה, הצלחנו לתאם 45 דק’ קצרות עם רמי גל לראיון קצר, למרות היומן המלא. 

 
רמי, אלפי הורים נכשלים במציאת איזון  זמן המסך של הילדים בבית, מה אתה עושה אחרת עם הילדים שלך? 

במקום לנסות להלחם ברצון של הילדים להיות במסכים אנחנו מציעים להם להפוך אותו לזמן מסך איכותי. בעזרת המוצר הטכנולוגי המוביל בעולם לילדים, מיקרוביט, אנחנו יוצרים עבורם פרויקטים טכנולוגים כיפיים פשוטים המתאימים לבנים ולבנות. זמן המסך הופך להיות כזה בו לומדים לתכנת, לפתור בעיות, לעבוד בצוות ובסוף גם לצאת מהמסך ולהתשמש בצעצוע שבנינו בעצמנו. הגישה הזו הצליחה לשנות את האופן בו מלמדים באלפי בתי ספר מתקדמים בעולם ועכשיו אפשרית גם אצלכם בבית. לא רק שנשפר את איכות זמן המסך גם נשקיע בעתיד של הילד או הילדה באופן משמעותי.  

אולי תעניין אותך התוכנית החדשה, מותאמת לעברית, המתאימה לילדים בישראל

 איך, אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים בתוכנית? 

בגלל שברוב המקרים החלופה שמציעים ההורים לילדים אינה מעניינת אותם כמו לשחק בפורטנייט או לראות סרטונים ביוטיוב. בתוכנית שלנו אנחנו משתמשים במיקרוביט פלוס, מחשב זעיר הניתן לתיכנות בקלות על ידי הילד, ויחד עם הערכות שלנו הופך לפרוייקט כיפי כמו מערכת אזעקה לחדר, מכונית רובוטית או רחפן. בשלב הראשון הילד אמנם עובד מול המחשב אבל הוא לומד איך לתכנת את המיקרוביט פלוס למשימה שהוגדרה. בשלב הבא הוא צריך לבנות בידיים את החלק הפיזי במשחק ובסיום לצאת מהמסך כדי ממש לשחק במשחק . התוכנית שלנו מציעה למעשה להמשיך ולאתגר את המשחק מדי חודש כדי ליצור רצף של התקדמות. 

(ממאגר אישי)
(ממאגר אישי)

תגיד רמי, זה לא מסובך לילד בן 10? 

אני יודע, זה נשמע מטורף שילדים מתכנתים בגילאים כאלו אבל צריך להבין שהטכנולוגיה והשיטה הזו פותחה לגילאים האלו, מאוד פשוטה וזכתה בהמון הערכה ופרסים בעולם. 

זה לא מסובך, למשל נועה וצביקה, הורים לעמרי בן 8 ואיה בת 13 שהקורונה שיבשה להם לחלוטין את ההקפדה על זמן המסך בבית נכנסו לתוכנית ורכשו ערכת מיקרוביט חיישנים. בהתחלה צביקה, שהוא מתכנת במקצועו, ישב עם הילדים ויחד הם עשו כמה פרויקטים ראשונים. מהר מאוד הם הבינו את הרעיון והתחילו לבנות פרויקט למדידת טמפרטורת הבריכה שלהם בחצר וכעבור כמה שעות הציגו בגאווה את הפתרון שלהם לבעיה הקשה מאוד מבחינתם – איך לדעת אם להכנס לבריכה בלי לקפוא. הם בילו זמן איכות עם אבא, תיכנתו, למדו אלקטרוניקה ופתרו בעיות יחד בלי לשים לב. הם רק מחכים לפרויקט הבא אותו הם יקבלו בחודש הבא. 

רמי: לאחרונה חשפתם מוצר חדש בשם מיקרוביט פלוס. מה יש שם? 

מיקרוביט פלוס מציעה את הטכנולוגיה הכי מתקדמת בעולם ללימוד עבור ילדים. אבל לא רק. ערכות ההרחבה שלנו מציעות אינסוף אפשרויות לפרוייקטיים ומשחקים נוספים. והכי חשוב, כל החומרים אצלנו באתר בעברית עם סרטונים מלווים ובאופן מותאם לילדים שלכם. היא מציעה לכם ההורים להיות רגועים כשזמן המסך של הילדים הופך להיות פרודוקטיבי וחשוב במקום פאסיבי וממכר. לילדים היא מציעה חשיפה לעולם המדהיים של הטכנולוגיה כמו שביל גייטס אמר – במקום לשחק במשחקי מחשב – תיצרו אותם בעצמכם. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט, אני אתן לינק במיוחד להורים שרוצים לקחת את הצעד הבא. כשילחצו עליו תהיה להם אפשרות למלא פרטים ולקבל הצעה לחבילת הכניסה לתוכנית שלנו. הורים שירצו יוכלו לבקש יצירת קשר כך שנחזור אליהם ונתאים לילד שלהם את הערכה המתאימה ביותר עבורם. 

זה הלינק שקיבלתי מרמי – לחצו כאן

רמי גל, בהרצאה מול אנשי מקצוע, מלמד איך אפשר ללמוד בהנאה תוך כדי משחק
רמי גל, בהרצאה מול אנשי מקצוע, מלמד איך אפשר ללמוד בהנאה תוך כדי משחק (ממאגר אישי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.