בגלל המצב, הזדמנות ענק לכל מי שהתגבר על אתגרים ומשברים בחייו, להשפיע ולהעניק השראה.

איתם ישראלי הוא מומחה להרצאות השראה, שהוביל וליווה מאות מרצים בשנים האחרונות לבניית הרצאה מדויקת ומעוררת השראה, יצא בתוכנית חדשה שמטרתה לשים סוף לתופעה. יצאנו לבדוק! לפי העדויות שפורסמו עד כה, עשרות אנשים עם סיפור חיים ייחודי מתקשים לצאת עם הסיפור שלהם ולהצליח לרגש ולסחוף קהל, למרות שעקבו אחר ההנחיות המקובלות.

(צילום: עדי אדר)
(צילום: עדי אדר)

החלום לבנות הרצאת השראה המבוססת על הסיפור האישי הפך יותר אנשים שהתגברו על חולי למיואשים מאשר שמחים. הסיבה העיקרית היא שרבים שצלחו את תקופת החולי מגששים באפלה, עוקבים אחר הוראות לא נכונות, ומקשיבים לחצאי אמיתות ברשתות. כשהחלו להציף את מערכת דה – רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לשנות את התהליך מקצה לקצה ולאפשר הצלחה אמתית, הצלחנו לתאם 45 דק’ קצרות עם איתם ישראלי לראיון קצר. 

איתם, עשרות אנשים שהתגברו על חולי נכשלים בניסיון להרים את חייהם דרך הרצאת השראה ולהעניק לעולם מהתובנות שלמדו לאחר הטלטלה שעברו, מה אתה עושה אחרת עם התלמידים שלך? 

תראה, כשאני יושב עם מרצה לעתיד, אני מקשיב לסיפור שלו וביחד אנחנו מעבדים את הסיפור שסופר , לוקחים את הכאב שבסיפור והופכים אותו להרצאת השראה ששמה פוקוס על העוצמות שלו. כך שהתלמיד רואה את אשר עבר באור חיובי ונמצא במקום של נתינה. מכך הוא מקבל הכרה אדירה של העוצמות שגילה בעצמו בזמן המשבר שפקד אותו. 

ליצירת קשר איתנו יש ללחוץ כאן 

רגע, תגיד כל אחד יכול להעביר הרצאת השראה? מה בעצם צריך כדי להצליח לעמוד מול קהל? 

אולי זה יישמע לך מוזר, אך שלוש נקודות שעוד רגע ארחיב עליהם עושות את כל ההבדל, 

הראשונה: האם הסיפור שלי מספיק טוב? מתוך המאות שליוויתי בארבע השנים האחרונות היו סיפורים מדהימים ומדהימים פחות, אך מה שעשה את ההבדל בניהם בחלוף הזמן זה לא הסיפור, אלא מי שהעביר אותו. סיפור טוב זאת נקודת פתיחה מעולה, אך בהחלט לא מספיקה. 

כמרצה, אתה נדרש לסחוף ולרתק קהל ואת זה בהחלט ניתן ללמוד. כשאתה לא מאמין שהסיפור שלך וואו, יהיה לך קשה לעשות אותו כזה.  

ובהמשך ישיר לזה הנקודה השניה מתייחסת לשאלה, למה שמישהו ירצה לשמוע את הסיפור שלי? 

כשאתה מסתכל על הסיפור שלך רק מהצד של הכאב שלו, קשה לראות את העוצמות שבסיפור שלך. החיבור בין הכאב שחווינו לעוצמות שרכשנו בזכות מה שעברנו מייצר את ההשראה לקהל. אם אתה לא מעז לגעת בכאב שלך על הבמה, אז זה לא בשבילך. יאהבו אותך בזכות ההצלחות שלך, בזכות מה שהשגת. אבל יתאהבו בך באמת בזכות מה שעברת. כשיבינו מהיכן הגעת. 

נשמע מעניין, ומה הדבר השלישי ? 

הנקודה השלישית היא למה שישלמו על לשמוע את הסיפור שלי? 

למה לא, זאת התשובה המתבקשת! אבל, וזה אבל משמעותי. כשאתה משנה את זווית ההסתכלות על הסיפור שלך, העולם משנה את איך שהוא רואה אותך. אחד הדברים המדהימים שגיליתי בזכות משתתפי התוכנית, שהם ביקשו 400 ש”ח להרצאה, זה מה שהם קיבלו וכשדרשתי מהם בתרגיל שעשינו, לדרוש 2,000 ש”ח להרצאה, אז הם קיבלו פי חמש על אותה הרצאה, רק כי הם העזו לבקש. שינוי במציאות, שינוי בהכנסה מתחיל בשינוי בראש! – זה מה שקורה למרצים בתוכנית שלנו ועוזר להם להצליח.  

אולי יעניין אותך לשמוע על התוכנית החדשה שהופכת סיפור אישי להרצאת השראה.  

בוגרי התוכנית בהרצאתם 

ישרג אנניה, בוגרת התוכנית, בהרצאתה (צילום: ענת ניגו)
ישרג אנניה, בוגרת התוכנית, בהרצאתה (צילום: ענת ניגו)
אושר שניידרמן, בוגרת התוכנית, בהרצאתה (צילום: דניאל פישלר)
אושר שניידרמן, בוגרת התוכנית, בהרצאתה (צילום: דניאל פישלר)

בוא אספר לך את הסיפור של שלומית: היא הגיעה אלינו כשהסתירה ולא העזה לדבר במשך שנים על בעיית האפילפסיה שלה, לשלומית היו כ-10 פרכוסים ביום! כתוצאה מכך, היא תמיד הייתה שפופה מכופפת, נראית עצובה, בלי חברות ממש פרח סגור, אדם עצור ובלתי ממומש. כשהתחילה לכתוב את הסיפור שלה, התפתלה והתקשתה רבות עד שנעמדה מול הכיתה והדמעות פרצו ממנה…פתאום משהו השתחרר בה. לאחר שבנתה את הרצאתה והתחזקה מהתגובות המרגשות שקיבלה מהקהל, החליטה ללוות אנשים בתהליך המדהים הזה של כתיבת הרצאתם והרווח המדהים ביותר שהתווסף להצלחה הזו הוא שנעלמו לה הפרכוסים! 

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים בתוכנית שלך? 

בגלל שברוב המקרים אדם שרוצה ליצור הרצאה מוצא את עצמו חסר אונים מול אתר קורסים שומם. הדרכת ווידאו מעורפלת , חוברת קטנה להורדה, ואם יש לך שאלה?… בהצלחה. אתה לבד. 

בגלל זה בתוכנית לבנית הרצאת השראה על סיפור אישי  בניתי שלושה מעגלי ליווי אישיים שלא מאפשרים להם לפשל. גם מפגשי לייב עם הצוות שלי בהם מתרגלים חלקים מההרצאה, 

גם תמיכה בשאלות-תשובות מול אנשים אמתיים, וגם שתי פגישות פיזיות עם מנטור מומחה שהכשרתי תחת הידיים שלי.והדובדבן שבקצפת, עולים על הבמה כל מרצה נותן רבע שעה מהרצאתו בשידור חי למול מאות אנשים בזום. 

איתם לאחרונה יצרת תוכנית חדשה מה היא כוללת? 

כן, זאת תוכנית ששוברת את המוסכמות ומאפשרת לכל אדם שגבר על האתגרים והמשברים בחייו לבוא עם הסיפור חיים שלו, לעבור לידה מחדש ולצאת עם הרצאת השראה שמבטאת את השליחות שלו ומייצרת הכנסה נוספת ומשמעותית.  

זה לא קורה ‘סתם ככה’. אני מחבר למרצים שלנו תוכנית מותאמת אישית לאופי, לידע ולמשאבים שכבר יש להם, נותן להם מסגרת תמיכה מלאה בשאלות תשובות עם הצוות שלי ולא נותן להם לפשל עם עבודה עצמית מול אתר קורס שומם! בגלל זה אנחנו מעבירים שלוש סדנאות אונליין שמכל אחת מהם יוצאים עם מוצר מוגמר ביד ויותר מזה, בסוף התוכנית אנחנו מעלים אותם לבמה. 

ולקוראים שלנו שרוצים איתך עוד קשר? 

זה פשוט, אני אתן לינק ייחודי למי שרוצה ליצור הרצאת השראה על הסיפור האישי שלו לשיחה קצרה איתנו.  

אם הינך רוצה ליצור הרצאת השראה על הסיפור שלך לחץ כאן לשיחה איתנו 

איתם ישראלי מרצה בפני 800 קצינים בכירים בכנס צה"לי
איתם ישראלי מרצה בפני 800 קצינים בכירים בכנס צה”לי (צילום: אלאור ישראלי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.