בגלל המצב: הזדמנות ענק לנגנים מתוסכלים להשלים את הפער בתאוריה מוזיקלית תוך 4 שבועות – בלי ללמוד תווים!

לפי העדויות שפורסמו עד כה, עשרות נגנים מתקשים ללמוד תאוריה מוזיקלית לבד בבית ומרגישים מיואשים מול התחום, למרות שעקבו אחר ההנחיות המקובלות, אמיר פרידמן, המושיע של הנגנים המתוסכלים, יצא בתוכנית חדשה שמטרתה לשים סוף לתופעה, יצאנו לבדוק!

אמיר פרידמן: הופך נגנים למוזיקאים, עוזר לגיטריסטים ללמוד תאוריה מוזיקלית ב- 4 שבועות. (צילום: פלג לבנוני)
אמיר פרידמן: הופך נגנים למוזיקאים, עוזר לגיטריסטים ללמוד תאוריה מוזיקלית ב- 4 שבועות. (צילום: פלג לבנוני)

החלום להכיר לעומק את עולם הגיטרה ולהבין את התאוריה המוזיקלית גרם ליותר נגנים לרצות לשבור את הגיטרות שלהם, מלהקות רוק בשנות ה-90, הסיבה העיקרית היא שנגנים רבים מגששים באפלה, עוקבים אחרי הוראות לא נכונות ומקשיבים לחצאי שיעורים ברשתות החברתיות (בעיקר יוטיוב), כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לשים קץ לתופעה, הצלחנו לתאם 45 דק׳ קצרות עם אמיר פרידמן לראיון קצר, למרות היומן המלא. 

אמיר, עשרות נגנים נכשלים בהבנה ויישום של תאוריה מוזיקלית במשך שנים,  מה אתה עושה אחרת עם התלמידים שלך? 

תראה, כדי שתהיה לך היכולת להבין וליישם על הגיטרה את התחום הזה שנקרא תאוריה מוזיקלית מעשית, אתה צריך לפרק אותו לשלושה חלקים. 

קודם כל אתה חייב להבין מהם בכלל הנושאים החשובים ובאיזה רצף ללמוד אותם, אחר כך אתה צריך להבין איך להעביר אותם מהנייר לגיטרה כדי שהם יהפכו להיות משהו פרקטי עבורך ובסוף אתה צריך מישהו שידע להעביר לך את החומר בצורה בהירה ופשוטה כדי שתוכל להפנים וליישם אותם בנגינה שלך. 

ברגע שיש לך את שלושת החלקים האלה, הכניסה לתחום הזה הופכת להיות הרבה יותר קלילה והלימוד נהיה כיפי ומתגמל. 

וזה לא נגמר כאן , ברגע שלמדת את הבסיס, כל נושא אחר שאי פעם תרצה ללמוד תמיד יהיה מקושר לתכנים שכבר למדת, מה שהופך את ההתקדמות שלך להרבה יותר נגישה וברורה. 

אולי יעניין אותך: התוכנית שנותנת תקווה לנגנים מיואשים ברחבי הארץ 

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים בתוכניות שלך? 

בגלל שרוב הנגנים מעולם לא למדו בבית ספר גבוה למוזיקה, הם סוחבים איתם פער של שנים בתחום הזה של תאוריה מוזיקלית והמקום היחיד שהם פונים אליו לרוב לעזרה זה יוטיוב, שם הם מוצאים שטף בלתי נגמר של שיעורים, בלי שיש להם מושג מה רלוונטי עבורם ומאיפה להתחיל. 

בתוכנית שלי בניתי מערך של 3 מעגלי ליווי שעוטפים אותם מכל הכיוונים והעפתי מהדרך את המכשול שבגללו 90% מהנגנים לא לומדים תאוריה – שזה קריאה וכתיבה של תווים. 

יש להם גם קורס דיגיטלי שלם עם כל הנושאים מסודרים בצורה הכי ברורה שיש, מחולקים לפרקים עם תרגולים מעשיים לכל נושא, גם 4 פגישות איתי שבהן אני דואג ומוודא שכולם הבינו הכל ומיישמים וגם קבוצת פייסבוק סגורה לשאול בה שאלות במידה ומשהו נשאר לא ברור. 

בצורה הזאת אני מוודא שיש להם את כל הכלים לעבור את המסע הזה בצורה נעימה, מאורגנת טוב ועם מורה מנוסה שמלווה אותם בדרך להצלחה. 

הכשרה מואצת לגיטריסטים – קורס דיגיטלי שמלווה את הנגנים בדרך להצלחה בתאוריה מוזיקלית מעשית
הכשרה מואצת לגיטריסטים – קורס דיגיטלי שמלווה את הנגנים בדרך להצלחה בתאוריה מוזיקלית מעשית (ממאגר אישי)

תראה את הסיפור של עינן 

זמרת יוצרת שבגיל צעיר עברה טראומה אצל מורה לפנסתר ופיתחה סלידה אמיתית מתאוריה וכבר כמעט 20 שנה שהיא יוצרת בלי להבין מה היא עושה על הגיטרה. כשהיא הגיעה לקורס הייתה בה הססנות מסוימת כי היא ניסתה כבר כמה פעמים בעבר ללמוד את התחום וזה לא עבד בשום צורה. מה שעבר עליה בקורס זה אחד הדברים שאני הכי גאה בהם.היית צריך לראות איך העיניים שלה נפתחו בכל מפגש כשהיא סוף סוף הצליחה לחבר את הנקודות ולהבין מה היא באמת מנגנת כל השנים האלה ואיך באמת עובדים השירים שהיא כותבת. 

אמיר, לאחרונה יצרת תוכנית חדשה בשם ״הכשרה מואצת לגיטריסטים״ , מה יש שם? 

אחרי 10 שנים שאני מלמד את התחום הזה, מבחינתי זאת פריצת הדרך הכי גדולה שלי בתור מורה והיא מאפשרת לנגנים מתוסכלים שבמשך שנים מנסים לפענח את התאוריה המוזיקלית לעבור תוך חודש אחד לצד השני ולהצטרף למועדון של המוזיקאים , אלה שמבינים איך ה״שפה״ עובדת. 

בצורה הכי פשוטה – הם יבינו סוף סוף איך עובדים התווים על הגיטרה , מה שיוציא אותם מהערפל שהם כרגע נמצאים בו ויחזק להם מאוד את הביטחון בנגינה, הם יבינו איך עובד כל עולם האקורדים ויקבלו כלים לבנות כל אקורד שקיים בכל מקום על הגיטרה – מיומנות שתשפר להם בצורה דרמטית את היכולת לכתוב תפקידי גיטרה מעניינים ולבסוף הם יבינו איך עובדים סולמות מוזיקליים בצורה שתהיה להם שימושית ותהווה את הבסיס עליו הם ילמדו לאלתר. 

עכשיו זה לא קורה ״סתם ככה״, לקחתי את כל הידע והניסיון שיש לי בתחום הזה כבר 10 שנים וזיקקתי אותו אך ורק לדברים שראיתי שהתלמידים שלי באמת משתמשים בהם בשטח. 

עשיתי המון טסטים על הצורה שבה אני מעביר את התוכן עד שהגעתי למערכי שיעור ברורים ובהירים, שגם ילד בן 10 יכול להבין והכי חשוב , יצרתי ליווי מובנה בתוך התוכנית כדי לתת להם מישהו אמיתי לדבר איתו, משהו שהולך ונכחד בעולם הדיגיטלי. 

השילוב הזה של דיגיטלי ופרונטלי הוא שילוב מנצח שאף אחד אחר לא מציע בשום מקום. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט, אני אתן לך לינק במיוחד לגיטריסטים שרוצים לקחת את הצעד הבא, שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר ונעלה לשיחת אבחון קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם ואם זה יתאים בינינו? גם תהיה להם אפשרות להצטרף. 

הנה הלינק שקיבלתי מאמיר – לחץ כאן

אמיר פרידמן: מוביל גיטריסטים מתוסכלים לפריצות דרך בעולם התאוריה המוזיקלית המעשית.
אמיר פרידמן: מוביל גיטריסטים מתוסכלים לפריצות דרך בעולם התאוריה המוזיקלית המעשית. (ממאגר אישי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.