בגלל המצב: הזדמנות ענק לסובלים מכאב גב להשתחרר מהכאב, להפסיק לדאוג ולקבל בחזרה את מושכות חייהם לידיים.

על פי שלל עדויות שפורסמו עד כה, רבים מבני ה50+ הסובלים מכאבי גב מתקשים להשתחרר ממנו, למרות שעקבו אחר ההנחיות המקובלות. שלומי חמי, מומחה לטיפול בכאבי גב באמצעות שיטה ייחודית המשלבת בין רפואה סינית וטכניקות גוף - נפש נוספות, יצא בתוכנית טיפול חדשה ומקיפה שמטרתה לשים קץ לתופעה. יצאנו לבדוק!

שלומי חמי: ב-17 שנים האחרונות עזר ל-450 אנשים להשתחרר מכאבי גב ומלחצים מנטליים. (צילם: יונתן ארד)
שלומי חמי: ב-17 שנים האחרונות עזר ל-450 אנשים להשתחרר מכאבי גב ומלחצים מנטליים. (צילם: יונתן ארד)

החלום להחזיר את השקט לגוף ולנפש, הופך יותר אנשים הסובלים מכאבי גב למיואשים מאשר רגועים. הסיבה העיקרית לכך היא שרבים מהם מגששים באפלה, עוקבים אחרי הוראות לא נכונות, ומקשיבים למיתוסים ולחצאי אמיתות ברשתות.  

כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית טיפול חדשה שיכולה לשים קץ לתופעה, ביקשנו והצלחנו לתאם 45 דק’ קצרות עם שלומי חמי לראיון קצר, למרות היומן המלא. 

שלומי, אלפי אנשים, ביניהם אני, נכשלים במציאת פתרון יעיל לכאבי הגב שלהם. מה אתה עושה אחרת עם המטופלים שלך? 

תראי, כדי למצוא פתרון מדויק לכאב הגב שלך או כדי לחזור לנוע בחופשיות, הטיפול צריך לכלול שלושה שלבים שאסור לדלג על אף אחד מהם. השלב הראשון זה אבחנה יסודית וקשובה למצב הגופני ו/או הרגשי של האדם מולי. השלב השני הוא שלב התכנון – מה צריך לעשות כדי לשחרר אותו או אותה מהכאב? והשלב השלישי הוא הטיפול עצמו, שאותו אני מבצע באמצעות שיטת הטיפול שלי המשלבת בין רפואה סינית לבין טכניקות גוף – נפש נוספות. השלבים האלו מספקים תשובות לשאלות: מהי נקודת המוצא של המטופלת? זאת אומרת, למה היא סובלת מהכאב? מהו התהליך הנכון עבורה? וגם, מה הם הכלים היעילים ביותר בארסנל? אלו שיוכלו להוציא את התוכנית הזאת לפועל ולשחרר את המטופלת מהמצוקה הגופנית והרגשית שלה. אמנם כל שלושת השלבים מתבצעים כבר בפגישה הראשונה, אבל אם את חושבת שהטיפול נגמר כאן… להפך! כנראה שהוא רק מתחיל. כמעט ולא קורה שהבעיה נפתרת אחרי טיפול אחד, לרוב מדובר בתהליך טיפולי, במהלכו אני מחפש, מוצא ומתיר עוד ועוד קשרים בסבך, עד שמקור הבעיה נחשף לאור יום ומקבל מענה ממוקד. אבל קודם כל… המטרה היא לתת מענה ראשוני לכאב, במקביל צריך לשבור את מעגל הרשע שנוצר בין הכאב לבין הלחץ הנפשי. כשהלחץ יורד, מערכת העצבים נרגעת, השרירים הופכים רפויים יותר והגוף משקם את עצמו טוב יותר. 

אולי יעניין אותך: שיטת טיפול חדשה לסובלים מכאבי גב, המושכת לרמת השרון אנשים מכל רחבי הארץ

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים עם המטופלים שלך? 

בגלל שבניגוד לאינספור הצעות ל”פתרונות קסם”, שנמצאות ברחבי הרשת, כאלה שלכאורה מבטיחות להעלים את כל בעיות החיים בהינף שרביט, חשוב לי לתאם ציפיות כבר בשיחת הטלפון הראשונה. אכן, אחוזי ההצלחה שלי גבוהים, אבל, הם גם תלויים בהתמדה וביישום ההנחיות מצד המטופלים. לכן, כחלק מהתהליך הטיפולי, אני מנהל מעקב אחר המטופלים שלי ומוודא שהם מגיעים בתזמון הנכון ומיישמים את ההנחיות שאני נותן להם.  

החלק שלי באחוזי ההצלחה האלה, נובע מזיקוק של הניסיון והידע שצברתי במהלך 20 השנים האחרונות בהבנת גוף ונפש האדם. החל מתחילת הדרך שלי כמדריך כושר מוסמך מטעם “וינגייט”, דרך המסלול הארבע שנתי לרפואה סינית ב”מכללת רידמן”, ההתמחות בבעיות אורתופדיות ובהמשך תת-התמחות בכאבי גב, ועד חמשת השנים בהם הנחתי קלינית ולימדתי במסלול הארבע שנתי לרפואה סינית ב”מכללת מירב”, לימוד והתנסות בסוגים שונים של טכניקות דיקור מתקדמות, לימוד והתנסות בטכניקות גוף-נפש רבות נוספות וכו’. המטרה שלי הייתה ועודנה למצוא את “הסוסים המנצחים” לכל שלב טיפולי. חשוב לי לספק תוצאות מעולות למטופלים שלי, אני לא מתייחס לאף שיטה כתורה מסיני – מה שהכי יעיל נשאר, מה שפחות, עף החוצה. כך, שיטת הטיפול שלי עוברת התפתחות ועם הזמן אחוזי ההצלחה בה הולכים ועולים.  

שלומי חמי. זיקוק של ידע וניסיון לכדי אחוזי הצלחה חריגים.
שלומי חמי. זיקוק של ידע וניסיון לכדי אחוזי הצלחה חריגים. (ממאגר אישי)

תראי את הסיפור של אתי. היא הגיעה אליי לפני שלושה חודשים בערך, עם כאבים בגב התחתון שמקרינים לרגל. הכאב שלה התחיל לפני כחצי שנה, בעקבות עיסוי חזק מדי שגרם לה להתכווץ באופן פתאומי. היא הייתה חסרת אונים ולא ידעה מה נכון לעשות, ולכן קיוותה ש”זה יעבור לבד”. באמת, לפעמים הגוף מצליח להתמודד לבד, אבל אצלה זה לא קרה. אחרי שבועיים היא החליטה לפנות לאורתופד. הוא שלח אותה לבדיקת CT, שבה נמצאה פריצת דיסק בין החוליות L4-L5. היא קיבלה מרשם לארקוקסיה והפניה לפיזיותרפיה. בגלל שהארקוקסיה לא עזרה לה ובגלל שהתור הראשון למכון הפיזיותרפיה היה רחוק, היא החליטה לא לבזבז זמן יקר וחיפשה מענה מיידי לבעיה שלה.  

היא התקשרה אליי בהמלצת המורה שלה ליוגה, שגם הוא מטופל יקר. כשהיא הגיעה לקליניקה שלי, כבר עברו שלושה חודשים מאז האירוע ולכן אחד האתגרים שלי היה להבין, אילו פיצויים תנועתיים הגוף שלה יצר, במהלך התקופה הזאת והאם משהו אחר מתחפש למצב של פריצת דיסק ומסתתר מאחורי האבחנה הזו. כעבור כחצי שעה של שאלות, מבדק יציבתי ומבדק תנועתי, כבר יכולתי לראות בגדול את תמונת המצב, אך ליתר ביטחון, עדיין לא שיתפתי אותה בממצאים שלי. כתבתי לעצמי את האסטרטגיה הטיפולית, בחרתי את הכלים והטכניקות המתאימים והתחלתי את שלב הטיפול. החדרתי מחטים עדינות בנקודות שמשרתות את האסטרטגיה שבחרתי ואחרי 20 שניות ביקשתי ממנה להתכופף קדימה, כדי לבחון שוב את טווח התנועה, שהיה מוגבל מאוד בבדיקה הראשונית. כיוון שטווח התנועה השתפר פלאים, הרשתי לעצמי לחלוק איתה את האבחנה שלי – “כנראה שלא פריצת הדיסק היא זו שגרמה לכאבי הגב שלך, להערכתי זהו טריגר פוינט שלוחץ על המסלול העצבי שמתחיל בין החוליות L4-5”  
“מה זה טריגר פוינט?” היא שאלה. עניתי לה שזה סוג של תפיסות שרירים שמקורה במנגנון הגנתי של מערכת השרירים – כאשר שריר מרגיש מאוים, כאשר המתח שלו עולה מעל סף מסוים, הוא מגיב בכיווץ פתאומי. חלק מסיבי השריר לא משתחררים לאחר התגובה הזאת ויכולים להישאר במצב “נעול” שנים על גבי שנים, לפעמים לעד. כשממשיכים לנהל את חיי היומיום עם קיצורי שרירים מעין אלו, הגוף מתחיל ליצור מערך פיצויים, כמו דומינו, שעלול להוביל לפגיעות ולנזקים באזורים אחרים של הגוף. בשורה התחתונה, היא יצאה מהטיפול כשהכאבים שלה הצטמצמו בכ80%. שמונה טיפולים דו שבועיים לאחר מכן והכאבים חלפו כלא היו. השבוע היא הגיעה לטיפול תחזוקה ומתכוונת להמשיך לעשות זאת כל שלושה שבועות – חודש.  

שלומי, בשיחה המקדימה שלנו סיפרת לי שאתה מצטלם בימים אלה לקורס דיגיטלי חדש… תוכל לחשוף מה יש שם? 

כן, זה קורס שאני מכין קודם כל למען המטופלים שלי, שנועד לתת מענה לתופעה שחוזרת על עצמה בקליניקות רבות – אנשים רבים חשים שיפור מסוים בזמן או קצת לאחר הטיפול, אבל יום-יומיים לאחר מכן הכאבים חוזרים למה שהיו. התופעה הזאת לא פסחה על הקליניקה שלי ולכן החלטתי לחקור אותה, או מדויק יותר לתשאל מטופלים שחוו את הכאב כמו יו-יו, על האופן שבו הם מתנהלים תנועתית, מהרגע שהם קמים בבוקר ועד לאופן שבו הם מניחים את גופם בשנת הלילה. ככה גיליתי את הגורמים העיקריים לתופעה הזאת, גורמים שלמעשה חשודים ביצירת הבעיה מלכתחילה. מי שיצפה בקורס הזה יראה באור יום את אותם הרגלים פושעים המסתתרים בחיינו, יבין כיצד לתקן אותם ובכך יבלום את המשך הנזק למערכת השריר-שלד שלו ויתן לגוף שלו צ’אנס להשתקם ולהשתחרר מהכאב. בכל אופן, כשהקורס יצא לאור אפרסם הודעה בקבוצת הפייסבוק שלי, THERAPOINT ובקבוצות הווטסאפ שלי. המטופלים שלי, אלו שהיו אצלי בעבר בתהליך או אלו שנמצאים עכשיו במהלך סדרה, יקבלו את הקורס בחינם. אל דאגה, מי שירכוש את הקורס ורק אחר כך יגיע אליי, יקבל זיכוי מלא על הקורס. דרך אגב, כנראה שאקרא לו “זהירות! כאב גב”. 

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר? 

זה פשוט. אשלח לך לינק מיוחד עבור הקוראים שסובלים מכאבי גב ושרוצים שאטפל בהם. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת ייעוץ קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להם. ואם זה יתאים בינינו? גם תהיה להם האפשרות לקבוע תור לפגישה ראשונה.  

הנה הלינק שקיבלתי משלומי – לחצו כאן   

שלומי חמי, מומחה לטיפול טבעי בכאבי גב. תמונה מהשקת ספרו "העץ האסור".
שלומי חמי, מומחה לטיפול טבעי בכאבי גב. תמונה מהשקת ספרו “העץ האסור”. (ממאגר אישי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.