בגלל הקורונה: הזדמנות ענק לפורשות טריות שאוהבות לבשל, להפוך את התחביב לעסק רווחי ומספק בפחות מ-3 שעות ביום.

בשבועות האחרונים, חסכונות הפנסיה של עשרות אלפי אזרחים בישראל נמחקים כדבר שבשגרה. הפחד להידבק, דרגת הסיכון הגבוהה, הגעגוע למשפחה והסכנה להישאר ללא הכנסה, מדירים שינה מעיניהן של נשים לפני ואחרי פרישה בארץ. הכל על רום יריב, יזם צעיר שמאפשר למי שאוהבת לבשל, לעשות עסק ביתי מספק, שמכניס 5 ספרות בחודש ממכירת בישולים ביתיים.

"רום יריב: המומחה הלאומי לעסק בישול ביתי ומייסד מתכון הכסף" (צילום כנס של רום יריב)

זה הזוי! בשיא משבר הקורונה, רום יריב הצליח להוביל מאות נשים לפני ואחרי פרישה, לקום בבוקר עם עיסוק מרגש ועסק שמכניס כסף גדול כל יום, ועושה כל מה שצריך כדי להגשים את מטרתו להיזכר בספרי ההיסטוריה בתור מי שבנה את תעשיית האוכל המוכן הביתי בישראל בסגר הקורונה והעלה אותה לכותרות.

רום יריב, המוכר בתור המומחה הלאומי להקמת עסקי בישול ביתיים, מבלה בשבועות האחרונים את הימים שלו בהדרכות חיות ושיחות אישיות עם מעל 349 התלמידות הפעילות בתכנית הליווי שלו, ומוביל אותן לעשות עשרות אלפי שקלים בחודש בתקופה הזו. בנוסף, הוא בונה מיזמי חירום מיוחדים שיאפשרו לאנשי מטבח שיצאו לחל”ת להקים גם הם עסק בישול ביתי ולהצטרף לחגיגה, ועל הדרך, גם שוקד על פיתוח פלטפורמה אינטרנטית חדשה שתאפשר הזמנות אוכל מוכן ביתי בקליק אחד עד הבית. למרות היומן הצפוף, הצלחנו לתאם 45 דק’ לריאיון קצר.

רום, אלפי נשים סביב גיל הפרישה, מאבדות את העבודה (מי שלא פרשה), את ההכנסות ואת כספי הפנסיה בגלל הקורונה. מה בדיוק אתה עושה אחרת עם התלמידות שלך?

קודם כל חשוב להבין שכדי להגיע למצב כלכלי טוב שמאפשר גם לתת לילדים תנאים טובים בהתחלת הדרך שלהם, אנחנו חייבים להיות תלויים בעצמנו בהכנסה שלנו.

זה דורש לצאת ממנטליות ה’יהיה בסדר’ הישראלית. כי ככה לא יהיה בסדר. 

לדוגמה, מי שמסתמכת על העבודה שהוציאה אותה לחל”ת או לחילופין על כספי הפנסיה וקופות הגמל… לא תעבור את המשבר הזה על הרגליים מבחינה כלכלית.

ממש קשה עכשיו למצוא עבודה או מקורות הכנסה כשחצי מהמשק נמצא בחל”ת. יש בארץ מיליון מובטלים. שלא נדבר על קופות הגמל וחסכונות הפנסיה שפשוט קורסים, זה הזוי, פשע לבנות על זה בתקופה הזו.

אפילו צעירים בני 21-35 יתקשו למצוא עבודה בשנה הקרובה. בגלל זה, חשוב שתהיה תמיכה כלכלית וגב חזק מההורים.

“הכוכבות של רום במתכון הכסף. נשים אמיתיות – תוצאות אמיתיות” צילום: דקל זקיף

אוקיי, מה אישה שקוראת את המילים האלה יכולה לעשות כבר עכשיו?

כל אחת שאוהבת לבשל יכולה ללכת לשים עכשיו שלט במעלית של הבניין שבו היא גרה, עם הזמנה לרכישת ארוחה ביתית מוכנה ומספר טלפון… יגיעו רק משם בקלילות 5-10 לקוחות שברוב הסיכויים גם יהפכו ללקוחות חוזרים שמשלמים על בסיס חודשי קבוע ונותנים יציבות.

מי שלא גרה בבניין, יכולה לתלות שלט ברחוב, וזה יעשה את אותה העבודה. יש לי תלמידות שהביאו בצורה הזו לקוחות תוך שעה וחצי מתליית השלט.

בוא ניקח לדוגמה מישהי שגרה בבניין ממוצע עם 140 משפחות. 

אם רק 10% מהבניין יקנה ממנה עכשיו בתקופת המשבר ארוחות מוכנות, כל לקוח פעם אחת בשבוע בלבד. כמה כסף היא יכולה לעשות בחודש?

נניח שהזמנה ממוצעת של לקוח היא 80 ש”ח. 14 הזמנות בשבוע זה 1112 ש”ח, ואם נכפיל ב-4 כדי להגיע לסכום חודשי, אנחנו מקבלים 4,448 ש”ח קבועים. וכל זה רק דרך בניין המגורים שלה!

מה היית ממליץ לעשות למי שלא רוצה להיחשף בסביבה הקרובה שלה?

יש משפט גדול של סיימון סינק שאומר: “תחלמי בגדול, התחילי בקטן. אבל יותר מהכל, התחילי.”

המטרה כאן היא לקפוץ על ההזדמנות לפרק חדש, מרגש ומסעיר בחיים דווקא בפרישה ופשוט להתחיל ולצאת לדרך. מי שלא מתאים לה שיידעו בבניין שהיא עושה את זה, אפשר להיכנס לאתרים שמקשרים בין בשלנים ביתיים ללקוחות פרטיים והם כבר ידאגו להביא לך את הלקוחות. 

עכשיו האתרים והפלטפורמות האלו מלאים בלקוחות שמחכים שיהיה מי שיבשל להם אוכל טרי, חם, ביתי ואותנטי.

תלמידה של רום הצליחה להביא לקוחות משלט אחד בבניין תוך שעה ו-24 דקות. צילום: קבוצת הוואטסאפ של תכנית מתכון הכסף של רום

ראיתי שהרבה אנשים רוכבים על הטרנד של ‘עסק מהבית’, מה ההבדל?

אתה צודק. יש הבדל מרכזי אחד – עסק בישול ביתי מאפשר תוך כדי הבישולים למשפחה, לבשל עוד שעה עד 3 שעות ביום ולמכור ללקוחות מהאיזור, שיקנו באופן שבועי קבוע וצפוי (1,000 ש”ח בחודש כל אחד בממוצע), כי עכשיו הם תקועים עם הילדים בבית ואין להם מאיפה לקנות להם אוכל.

יש גם הרבה שאוהבות לבשל למשפחה ולנכדים ועכשיו הן לבד בבית או רק עם הבעל ולכן אין למי לבשל והמטבח ריק. אז במקרה הזה, מדובר גם בסוג של תרפיה, ועיסוק שמחזיק אותנו בחיים בזמן המצב ההזוי הזה.

התוצאות של מכירת אוכל מהבית: 2,000 ש”ח בחמישה ימים ו-1,500 שקל רווח בליל הסדר. צילום: קבוצת הוואטסאפ של תכנית מתכון הכסף של רום

התקופה הזו מאפשרת לכל חובבת בישול שנמצאת בבית עכשיו להפוך את האהבה הזו והתשוקה לבישול, לעיסוק מספק ולכסף גדול, בעזרת עסק ביתי משגשג שמוכר אוכל מהבית ללקוחות פרטיים. זה נותן סיבה אמיתית לקום בבוקר גם כשהכל שומם ואנחנו לבד בבית

מי שתעשה את זה תזכה גם להתעסקות יום יומית בזמן הסגר הלא פשוט הזה, וגם לבנות עסק של 5 ספרות בחודש מאוד מהר, כי עכשיו הביקוש לבישול ביתי נמצא בשיא, וגם לבסיס כלכלי יציב לעצמה ולא פחות חשוב מכך, לילדים, ביום שאחרי תקופת משבר הקורונה. וזה הדבר המדהים

מדובר בפתרון שפותר את הדאגות לעתיד גם של הבשלנית עצמה וגם של הילדים שלה שרק לא מזמן עזבו את הקן של הבית, הפכו לעצמאים והחלו את הדרך שלהם בחיים, ועכשיו תקועים בלי עבודה, בלי הכנסה, ובלי שום יכולת כלכלית לשרוד.

רום, לאחרונה גם בנית הדרכה אינטרנטית של 90 דקות שאתה מעביר מפעם לפעם בשידור חי. מה מסתתר שם?

מיפיתי את 3 הצעדים המרכזיים שהתלמידות בתכניות הליווי שלי עושות יום אחר יום כדי לנצל את ההזדמנות הזו ולהפוך את הבישול מתחביב להכנסה בטוחה.

ארזתי את הכל להדרכה של 90 דקות שמכסה את הצעדים החשובים ביותר וכל מי שמוכנה באמת להגיד “עכשיו תורי” ולעשות את זה, יכולה להשתמש בהם בקלות.

עכשיו, חוץ מזה שאני באמת אוהב לתת מעצמי ולעזור, יש לי גם אינטרס אישי בפרויקט הזה וחשוב שהקוראות יבינו את זה. אני רוצה להיזכר בספרי ההיסטוריה בתור מי שבנה את תעשיית האוכל המוכן הביתי בישראל בסגר הקורונה והעלה אותה לכותרות.

כשזה יקרה, אני בטוח שעל הדרך גם יגיעו אליי המוני לקוחות ליווי לתכניות הפרימיום שלי ששמעו על הפעילות האדירה שעשינו בזמן שהמשק הישראלי קרס. זה הסיפור.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.