בגלל הקורונה: חלון הזדמנויות נדיר למציאת דירות מתחת למחיר השוק בפריפריה!

בשבועות האחרונים, מאות משקיעים שקנו דירות להשקעה חרדים לגורלם הכלכלי והמאבקים עם שוכרים הפכו לדבר שבשגרה. מני טרנר, 'צייד העסקאות מתחת למחיר השוק' מראה איך לשים יד על דירה במחיר שלא יחזור ולהבטיח הכנסה קבועה ויציבה גם בעיתות משבר!

"הזדמנויות לא מחפשים. הזדמנויות מייצרים" מני טרנר (ממאגר פרטי)

זה הזוי! בשיא משבר הקורונה כששוק הנדל”ן קפוא כמו קרחונים באלסקה, מני מצליח למצוא מוכרי דירות לחוצים שמוכנים להיפרד מהדירה שלהם במחירי פשיטת רגל
ועושה הכל כדי להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהיה עירני וחד בצורה יוצאת דופן לניצול חלון הזדמנויות קצר ונדיר של המשבר כדי למצוא דירות להשקעה במחירים חלומיים!

טרנר, זכיין ובעלים של מותג אנגלו סכסון בקרית מלאכי, מתמחה בדירות להשקעה בכל מרחב הפריפרייה הדרומית, מקיים קשר רציף עם עשרות בעלי דירות שבעקבות המשבר מתחננים לקדם את מכירת הדירה שלהם, במקביל, מנהל 4 משאים ומתנים על עסקאות שרשרת מורכבות, חונך 2 יועצי השקעות חדשים במשרד ומנהל מגעים עם 2 קבלנים למכירת הפרוייקטים שלהם (140 יחי”ד), למרות היומן הצפוף הוא מצליח לפנות 45 דק’ לראיון קצר.

לקבוצת הווצאפ הסודית של מני לדירות מתחת למחיר השוק – קליק כאן

מני, עשרות אלפי אנשים שמחפשים דירות להשקעה במחירי הזדמנות, קופאים עכשיו על השמרים ומחכים עד יעבור זעם. מה בדיוק אתה עושה אחרת שמאפשר לך למצוא דירות במחירי הזדמנות דווקא עכשיו?

קודם כל חשוב לשים את הדברים על השולחן: מי שרוצה למצוא דירות במחירי הזדמנות לא יכול לעשות את זה בשלט רחוק מהבית או בשיחת טלפון עם מתווך מקומי.

ההזדמנויות האמיתיות נחטפות הרבה לפני שהם מגיעות ליד 2 ולאתרים השונים. חייבים לרדת לשטח, לדפוק על דלתות, לסרוק בניינים ולדבר עם עשרות אנשים כדי ‘לשים יד’ על מציאות אמיתיות שלא רואים אותם מעל פני השטח.

ולכן, במצב הנוכחי כשעדיין קיימת אי וודאות בקשר לקורונה והרבה אנשים חוששים להיפגש פיזית, זה בהחלט אתגר הרבה יותר גדול.

אז מה אתה מציע לעשות?

לא להירדם בשמירה.
צריך להבין שדווקא עכשיו כשהשוק עכשיו קפוא וכמעט שאין אפשרות לסייר בדירות, ההזדמנויות הטובות ‘מתבשלות’ הכי מהר.

איך זה יכול להיות?

תבין, הקרקע הפורייה שעליה צומחת ‘עסקת מציאה’ היא הלחץ של המוכר למכור.
ולכן, המוכרים שהיו צריכים למכור לפני פרוץ הקורונה ולא הצליחו, ככל שהשעון מתקתק הם הופכים מ’צריכים למכור’ ל’חייבים למכור’.
תוסיף על זה מאות אלפי מפוטרים לחוצים ומבוהלים שנפלטים עכשיו לשוק האבטלה ונאלצים להוציא את הדירה שלהם לשוק.
זו הסיבה שאנחנו המשקיעים חייבים לחדד חושים ולהיות בערנות גבוהה.

כ-400,000 ישראלים מובטלים לא יחזרו למעגל העבודה
כ-400,000 ישראלים מובטלים לא יחזרו למעגל העבודה (מתוך כתבה במעריב)

אז מה שאתה אומר בעצם זה לעקוב כל הזמן בלוח יד 2 ולראות אם יש הורדת מחיר על דירות שסימנו אותם כרלוונטיות?

כדאי מאוד, אבל זה ממש לא מספיק!

צריך לזכור שהתהליך המשמעותי במשא ומתן על המחיר מתרחש ‘מתחת לפני השטח’ ישירות מול המוכר ללא כל קשר למה שהמוכר כתב במודעה.

מנסיוני כמומחה למשא ומתן בדירות להשקעה, ב – 97% מהמקרים הצלחתי, יחד עם הצוות שלי, לנהל משא ומתן על מחיר העסקה ולהוריד סכומים של 20,000 – 100,000 שקלים ממחיר השוק.

וכל זה למרות שהמוכר פרסם את המודעה בכ- 10% ויותר ממחיר השוק!

זאת אומרת שהמחירים שהמוכרים מפרסמים באתר יד 2 ובאתרים השונים, לא קשורים בכלל למציאות?

אכן, זו המציאות בחלק גדול של המקרים. המחיר הוא לא יותר מאשר ‘משאלת לב’ של מוכר מתוסכל.
הבעיה? אין שום דרך ‘לעלות על זה’ מהכורסא בבית. משא ומתן בשלט רחוק מייצר תוצאות חלשות ביותר, אם בכלל.

תכל’ס איך אתה מוצא את הדירות מתחת למחיר השוק?

אני לא רק מוצא. אני מייצר.
קולגות שלי קוראים לי ‘צייד העסקאות מתחת למחיר השוק’ אבל ‘הסוד’ שלי הוא עבודת שטח יסודית וסבלנות אין סופית.
הצוות שלי ואני פועלים בחריצות כל הזמן, אנחנו מכתתים רגלים והופכים כל אבן, פוגשים עשרות מוכרים כל הזמן ומתחזקים איתם קשר ארוך טווח, עד ההבשלה הסופית. זה תהליך שדורש סבלנות ואורך רוח, בדגש על יכולת תקשורת ובניית אמון מול המוכר וכמובן, ניהול משא ומתן אפקטיבי ויעיל.

אל דאגה, אנחנו פועלים בהגינות מלאה גם כלפי המוכרים וב- 100% מהמקרים הם משתפים איתנו פעולה כי אנחנו לגמרי מקדמים גם את האינטרס שלהם (למכור את הדירה).

אגב, חשוב להודות שלא עם כל מוכר דירה זה הולך.
בממוצע אחד לעשר מוכרים בלבד ימצא סיבה למכור ‘במחיר מציאה’, מתחת למחיר השוק, בתנאי שבנינו אמון ועשינו איתו תהליך נכון!

קח דוגמא, בתאריך 29.1.20 חיים פ. אחד מה’סוכני ביון’ שלי בשכונה מבוקשת בקריית מלאכי שולח לי מודיעין מדוייק על מוכר דירה מוריס. ס שרוצה למכור את ה’ארמון’ שלו ב – 800,000 ‘ולא אגורה פחות’:

שיחה עם חיים לגבי מוריס
שיחה עם חיים לגבי מוריס (ממאגר פרטי)

כמובן שקבעתי פגישה עם מוריס בבוקר שלמחרת, כדי להתחיל לרחרח.
הכרתי בנאדם חזק והחלטי. יודע טוב מאוד מה הוא רוצה: “חבל אל תבזבז את הזמן שלך 800 אלף. לא אגורה אחת פחות”. אבל אני? חוש הריח שלי מספיק מפותח כדי לזהות שיש כאן עסקה נהדרת. והתחלתי ‘לעבוד על הנכס’. והתוצאה?

החוזה הולך להיסגר ב – 720,000 בלבד!

קולט? 80,000 שקלים שישארו בחשבון הבנק של המשקיע המואושר!
קולט? 80,000 שקלים שישארו בחשבון הבנק של המשקיע המואושר! (ממאגר פרטי)

אוקיי, אז אתה אומר שצריך לעשות חריש שטח עמוק כדי למצוא מוכרים בשלים ורק אחר כך לנהל איתם משא ומתן מקצועי ויעיל, ומה עושה מי שאין לו זמן לכל זה?

תראה, בדירה להשקעה אין קיצורי דרך. או שאתה יורד לשטח ומשקיע שבועות וחודשים כדי לייצר את העסקה הטובה עבורך, או שאתה נותן למקצוען מקומי שיבשל עבורך עסקת מציאה.

בשבוע האחרון פתחנו קבוצת ווצאפ נוספת שבה אני מעדכן על הזדמנויות חמות שאני מייצר ושלא קיימות בשום מקום אחר.

זו קבוצה סגורה לתגובות, בסגנון ערוץ (בלי חפירות ושטויות), סוג של חמ”ל עסקאות והזדמנויות שאני והצוות שלי מייצרים ממש בימים אלו, בעקבות משבר הקורונה.
אנחנו בכוונה לא מפרסמים אותם ביד 2 או בפייסבוק כי זה מיועד אך ורק לחבר’ה שלנו.

בקבוצה אני נותן הצצה למשא ומתן שאני מנהל ממש בימים אלו ומראה איך אני מבשל את העסקאות,  ובכמה בדיוק היא זולה ממחיר השוק.

הנה תראה את החוזה שעשינו, בדיוק לפני פסח: משקיע לקוח שלי, שמעון ב. חטף עט על עסקה יפייפיה בשווי 730,000. הוא רצה לרוץ קדימה אבל בשום אופן לא הסכמתי לו. מזלו שהיה לו קצת סבלנות. במשך הוא גילה שהיה לו כדאי להקשיב לי: העסקה נחתמה במחיר מצחיק של 675,000 בלבד. 55,000 מתחת למחיר השוק!

דוגמא לחוזה שנחתם
דוגמא לחוזה שנחתם (ממאגר אישי)
המשך דוגמא לחוזה
המשך דוגמא לחוזה (ממאגר אישי)

לסיכום, כל מי שחולם על:

  • תשואה חודשית נאה (אנחנו אחראים על השכירות),
  • בטחון 100% שהוא עשה עסקה משלתמת!
  • מינוף כלכלי רב עוצמה לעתיד המשפחתי,
  • שקט נפשי וביטחון לאורך זמן,

אני ממליץ בחום לנצל את חלון ההזדמנויות הנדיר ולהיכנס לקבוצה בלינק הזה.

ראיתי הרבה אנשים שמציעים קורסים דיגיטליים וכל מיני תוכניות ליווי לדירות להשקעה, מה החידוש במה שאתה מציע?

רוב מוחלט של התוכניות שאתה מדבר עליהם גדושים בידע תיאורטי שבחלקו לא רלוונטי למה שקורה בשטח. שום קורס דיגטלי לא הופך אותך לנדלניסט מקצוען עם יכולות שטח וכישורי משא ומתן אפקטיביים. את זה רוכשים אחרי הרבה עבודה קשה, סבלנות וכשלונות שבונים ומחשלים את היכולות שלך. כל מי שאומר לך אחרת פשוט משקר.
עוד לא ראיתי בנאדם שהפך לנדלניסט מקצועי רק מלצפות בסרטונים בקורס דיגטלי, בדיוק כמו שצפייה במאסטר שף עוד לא הפכה אף אחד לשף גורמה.

לכן אנחנו פועלים אחרת לגמרי:

אנשים נכנסים לקבוצה שלי בווצאפ, רואים איך אני פועל ואיזה תוצאות אני מייצר בעזרת ה’. מי שרוצה, יודע איך לפנות אלי, אומר לי מה בדיוק הוא רוצה ואני יוצא ליער לצוד את עסקת החלומות שלו. פשוט וקל, בלי דיבורים מיותרים ובלי בלבולי שכל.  


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.