בואינג: ביקוש של אלפי מטוסים בסין

על פי נתוני החברה קיים ביקוש ל-6,810 מטוסים בשוק הסיני, בשווי כולל של טריליון דולרים, ב-20 השנים הבאות ■ בכך תהפוך סין לשוק התעופה הראשון בעולם

מטוס (צילום: בואינג)

בואינג, יצרנית המטוסים המובילה וספקית המטוסים המסחריים הגדולה ביותר בסין, פרסמה כי היא צופה דרישה ל-6,810 מטוסים חדשים במהלך 20 שנים הבאות, בשווי משוקלל של למעלה מטריליון דולרים.

בכך תהפוך סין לשוק התעופה הראשון בעולם בשווי כולל של טריליון דולרעם. עוד צופה בואינג השקעות של כ-5.9 טריליון דולר ברחבי העולם, ב-39,620 מטוסים מסחריים חדשים, במהלך 20 השנים הבאות.

שוק התעופה והמסחר האווירי בסין מתבסס ברובו על מטוסי בואינג, המהווים למעלה ממחצית כלל המטוסים המסחריים הפועלים בסין.

רנדי טינסת’, סגן נשיא בואינג לשיווק ומכירות סיפר כי “הכלכלה הסינית עוברת הליך של שינוי ומתבססת כיום על צרכנות, אף יותר מבעבר”.

“מאחר ותעופה ותיירות הם שירותים מובילים לצרכן, אנו צופים עלייה שנתית של 6.4% בתנועת הנוסעים, במהלך 20 השנים הקרובות. שינויים נוספים נובעים מהמשך התרחבותו של מעמד הביניים בסין והמדיניות החדשה בתחום מתן ויזות לתיירים סינים. זאת, בשילוב עם מגוון רחב של מטוסים רחבי גוף בעלי טכנולוגיות חדשות, המציעים יכולות מתקדמות ויעילות משופרת, גורמים לנו לצפות עתיד מבטיח לשוק הטיסות ארוכות הטווח בסין”, הוסיף טינסת’.

לדבריו, נתוני צבר ההזמנות מלקוחות בסין, מצביעים על כך שמטוסי ה-737-8 MAX החדשים ומטוסי ה-737-800 “דור חדש” של בואינג, הינם למעשה לב ליבו של שוק המטוסים צרי הגוף בסין.