בואינג השיקה את מטוס ה-737 MAX 10

עם השקתו החגיגית בלה בורג'ט, התקבל המטוס החדש של בואינג באהדה רחבה בשוק התעופה האזרחית, וכבר זכה לכ-240 הזמנות והסכמי התחייבות מיותר מ-10 לקוחות שונים ברחבי העולם

מטוס (צילום: בואינג)

יצרנית המטוסים המובילה בואינג השיקה במסגרת הסלון האווירי בפריז, את הדגם החדש ביותר בסדרת מטוסי ה-MAX – מטוס הבואינג 737 MAX 10.

הדגם החדש יעיל יותר, חסכוני יותר ומתאפיין בעלות פר-מושב נמוכה יותר ביחס לכל למטוס צר גוף אחר בעולם.

עם השקתו החגיגית בלה בורג’ט, התקבל המטוס החדש של בואינג באהדה רחבה בשוק התעופה האזרחית, וכבר זכה לכ-240 הזמנות והסכמי התחייבות מיותר מ-10 לקוחות שונים ברחבי העולם.

“מטוס ה-737 MAX 10 ממשיך ואף מרחיב את היתרון התחרותי של משפחת מטוסי ה-737 MAX. אנו בבואינג גאים בכך שלקוחות רבים ברחבי העולם מעריכים את התמורה העצומה שהמטוס הזה יביא לציים שלהם.” אמר קווין מקאליסטר, נשיא ומנכ”ל בואינג מטוסים מסחריים.

לדבריו, “חברות התעופה רצו מטוס צר גוף גדול יותר ועם אפשרויות רבות יותר, תוך שמירה על כל היתרונות התפעוליים שסדרת מטוסי ה MAX ידועה בהם. הוספת דגם 737 MAX 10 לצי, תאפשר ללקוחותינו להינות מגמישות תפעולית מירבית, מטווחי טיסה גדולים יותר, מחסכון בדלק ובעלות פר-מושב וכמובן מהאמינות המוכחת שמאוד מאפיינת את המטוסים הללו”.

מטוס הבואינג 737 MAX 10 מספק את אותם יתרונות שיש לשאר המטוסים בסדרה, ובנוסף מאפשר חיסכון של עד 5% בהוצאות תפעול ובהוצאת דלק.

מבחינת עיצוב המטוס, ה-737 MAX 10 ארוך בכ-167 ס”מ מהדגם הקודם בסדרה ומסוגל לשאת עד 230 נוסעים.

בדומה לדגמי 737 MAX האחרים של בואינג, גם בדגם החדש מותקנים המנועים המתקדמים ביותר בטכנולוגיית CFM International LEAP-1B, מבנה חדשני של כנפיים, בטכנולוגיה פורצת דרך, עיצוב פנים ייחודי בסגנון שמיים (Boeing Sky Interior), תצוגות סיפון טיסה גדולות ותר ועוד מגוון שיפורים שמטרתם להבטיח יעילות, אמינות ונוחות מירבית עבור הנוסעים.

מטוס הבואינג 737 MAX ממשיך להיות המטוס הנמכר ביותר בהיסטוריה של בואינג, עם למעלה מ -3,700 הזמנות עד היום.