ביטוח חדש ימנע תביעות נזיקין נגד ועדי הורים

לקראת פתיחת שנת הלימודים : שקל בחודש יעניק כיסוי לקיום אירועים שלא במסגרת בית הספר וימנע את האפשרות לתבוע את הוועדים כפי שכבר אירע בעבר

דותן ויגודסקי צילום: יח"צ

מה משמעות השקל? לפעמים המטבע הקטן הזה פותר בעיה גדולה שמטרידה רבים ברחבי הארץ.

שקל אחד בלבד זו העלות של כיסוי ביטוחי חדש לוועדי הורים בבתי ספר, גני ילדים ובכלל, המארגנים מסיבות מחוץ לכותלי המוסד החינוכי עבור התלמידים והחשופים כיום לתביעות נזיקין גבוהות במיוחד.

 “הפתרון מקיף ואיכותי, ובעיקר זמין לכל כיס”, מבטיח דותן ויגודסקי העומד בראש מיזם ראשוני בארץ, להוצאת פוליסת ביטוח חדשה לוועדי הורים בשיתוף “אילון- חברה לביטוח”.

המיזם מקבל תאוצה ,בעקבות שורה של ביטולים של אירועים שתוכננו על ידי וועדי הורים, מחוץ לכותלי בית הספר.

הסיבה לביטולים: חשיפה דרמטית ומתגברת לתביעות אישיות  המוגשות נגד וועדי ההורים מגורמים שונים.

לדוגמה: מסיבת סיום שכבה של בית ספר תיכון בצפון שנערכה בגן ציבורי. “האירוע היה מדהים”, סיפרו למחרת ההורים והתלמידים. אבל כשבועיים לאחר מכן הגיע מכתב התראה לפני תביעה מעורך דין, שחשף אירוע הזוי.

אישה טענה כי מעדה בגלל בור כשהלכה על המדרכה. לדבריה, התאונה אירעה בגלל צפיפות כלי הרכב של ההורים שבאו למסיבה וחנו באזור.

האישה לא הסתפקה בתביעה נגד העיריה האחראית על המדרכה, אלא תבעה גם את מארגני המסיבה, כלומר ועד ההורים שבגללם לטענתה נוצרה הצפיפות במדרכה.

מקרים אלה ואחרים גרמו לכך שוועדי הורים החליטו בחודשים האחרונים, לפתור את עצמם מהחשיפה לסיכון וביטלו אירועים.

 דותן ויגדוצקי מבעליה של סוכנות הביטוח ‘ויגודסקי ביטוחים’ יחד עם” איילון – חברה לביטוח” מודע לסכנות הללו, וכהורה שמע על כמה מקרים שבהם ועדי ההורים נקלעו למשבר.

בהתייעצות עם גורמי מקצוע בארץ ובחו”ל, הוא יצר פוליסת ביטוח לוועדי הורים.

ויגודסקי מציע לוועדים פוליסה שהתחשיב שלה פשוט: שקל אחד לחודש, 12 שקלים בשנה עבור כל תלמיד. במילים אחרות ילד יבטח את הוריו, את עצמו וגם את וועד ההורים תמורת 12 שקלים בשנה בסך הכל.

ויגודצקי מדגיש כי “הפוליסה הזו היא הדבר הכי בטוח כל השנה לכל האירוע. התשלום בעבורה זניח לעומת השקט שהיא מעניקה. מסתבר שגם תמורת שקל לחודש אפשר לקנות שקט”.