ביקושים של פי 2 בשלב המוסדי בהנפקת האג״ח של ויתניה

ויתניה הצליחה להשלים את השלב המוסדי של גיוס סדרה ד׳ של הנפקת אגרות החוב שלה בביקושים בהיקף של 243 מיליון שקלים

עופר זיו, מנכ"ל ויתניה (צילום: יח"צ)

למרות יום קשה בשוק האג״ח בבורסה בתל אביב, ויתניה הצליחה להשלים את השלב המוסדי של גיוס סדרה ד׳ של הנפקת אגרות החוב שלה בביקושים בהיקף של 243 מיליון שקלים, פי 2 מהסכום אותו ביקשה לגייס.

במסגרת הגיוס קיבלה החברה התחייבויות לרכישה של אגרות חוב בהיקף של 144 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים. הריבית השקלית במכרז נקבעה על 3.85%, במח״מ של 5.15. את הגיוס הובילו לאומי פרטנרס ורוסריו.

לדברי מנכ״ל ויתניה, עופר זיו, החברה תשתמש בגיוס האג״ח למיחזור הלוואות, ולהמשך צמיחתה והשקעה בפרויקטים שהיא מנהלת כיום.

ויתניה גייסה מתחילת 2008 ועד היום 3 סדרות אג״ח בסך כולל של 360 מיליון שקל, ומתוכם היא כבר החזירה 275 מיליון שקל, כאשר נותר לה התשלום האחרון של סדרות האג”ח ב׳ וג׳. בקיץ 2015 גייסה החברה מניות בבורסה בהיקף של 75 מיליון שקל נטו.

חברת ויתניה משלבת פעילות יזמית בתחום הנדל״ן, ואחזקת נכסים מניבים באזורי ביקוש גבוה. מאז הקמתה לפני 21 שנה ועד היום יזמה החברה והקימה כ-200 אלף מ״ר של מבני משרדים להשכרה, כאשר 60 אלף מ״ר מתוכם היא מימשה ברווח.

ויתניה מחזיקה כיום ב-142 אלף מ״ר שטח נכסים מניבים בעיקר ברמת החייל בתל אביב והרצליה פיתוח. נכון להיום נמצאים ברשות החברה 153 אלף מ״ר נוספים בהליכי תכנון ופיתוח בתל אביב הרצליה פיתוח ואור יהודה.

החברה סיימה את המחצית השניה של 2016 עם הון עצמי של 515 מיליון שקלים, לאחר חלוקת דיבידנד בסך של 13 מיליון שקלים במהלך המחצית. החברה מחזיקה במדיניות חלוקת דיבידנד של 30% מהרווח השנתי.