בית ההשקעות הלמן-אלדובי בדרך לבורסה

החברה תמזג את פעילותה עם חברת סוהו נדל"ן הבורסאית ■ על פי מתווה העסקה המתגבשת, יוקצו לבית ההשקעות הלמן-אלדובי מניות השליטה בחברה המתמזגת

אורי אלדובי, יו"ר בית ההשקעות ורמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות צילום: יח"צ

בית ההשקעות הלמן-אלדובי וחברת סוהו נדל”ן הציבורית שבשליטת ערן מיטל, הודיעו היום (שני) כי חתמו על הסכם עקרונות למיזוג והעברת פעילות בית ההשקעות תחת סוהו נדל”ן הציבורית.

על פי המתווה המתגבש, פעילות ההשקעות של הלמן אלדובי, בעלת היקף נכסים כולל של למעלה מ- 14 מיליארד שקל ויותר מ- 200,000 לקוחות תמוזג אל תוך חברת סוהו נדל”ן והחברה הציבורית תקרא “הלמן-אלדובי בית השקעות”

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בניהולו של רמי דרור, הוקם בשנת 1995 והוא אחד מבתי ההשקעות הוותיקים בשוק ההון הישראלי.

חברת הגמל של בית ההשקעות הינה אחת מחברות ניהול קופות הגמל הפרטיות הוותיקות בישראל ואחת מ-10 החברות המנהלות הגדולות ביותר בתחום הגמל.

בשנים האחרונות ביצעה חברת הגמל של הלמן-אלדובי שורה של מיזוגים ורכישות מוצלחים ובכלל זה המיזוג עם הדס ארזים, רכישת קופות הגמל של בנק יהב, תגמולים במושבים, קרן השתלמות העיתונאים ועוד.

לפני כשנתיים הנפיקה חברת הגמל של בית ההשקעות אג”ח המדורג  A3, ע”י חברת מידרוג.

אתמול הודיע האוצר כי קרן הפנסיה של בית ההשקעות נבחרה לאחת משתי קרנות ברירת המחדל של האוצר.

בבית ההשקעות ציינו אתמול כי מדובר במהלך דרמטי ומבחינת הלמן אלדובי מדובר בבשורה אדירה  שתביא לגיוסים משמעותיים ותאפשר לבית ההשקעות ליהנות בעתיד גם מהיתרון לגודל.

מהלך חשוב ומשמעותי

רמי דרור, מנכ”ל בית ההשקעות הלמן אלדובי אומר כי “הפיכת בית ההשקעות לציבורי הינה נדבך חשוב נוסף באסטרטגיית הצמיחה שלנו ומהווה את אחד היעדים המרכזיים שהצבנו לעצמנו. אנו בוחנים לא מעט הזדמנויות עסקיות ובאמצעות הפיכת בית ההשקעות לציבורי  עסקה זו ממצבת אותנו בעמדת זינוק מצוינת להרחבת פעילותו של בית ההשקעות”.

“בית ההשקעות פועל ממילא כגוף ציבורי מפוקח  ולפיכך הפיכתו לציבורי הוא מהלך מתבקש שיאפשר לבית ההשקעות ליהנות מהיתרונות הגלומים בחברה נסחרת בבורסה. זאת לאור היעדים העסקיים וההזדמנויות העומדים בפנינו היום”.

ערן מיטל, בעל שליטה בסוהו נדל”ן מוסיף כי “באמצעות העסקה סוהו תוכל לבצע קפיצת מדרגה משמעותית ובכוונתי לייצר עסקה מצויינת לבעלי המניות. קיבלנו החלטה לבחון אפשרות לחבור לשותף מרכזי בשוק ההון ויחד איתו לייצר פלטפורמת השקעות משמעותית בענף שתדע לנצל את ההזדמנויות שקיימות בשוק המקומי והבינלאומי. אני מאמין שהעסקה תאפשר לחברה המשותפת לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים ולבעלי המניות שלה”.