בלי הלוואות: כך סוגרים מינוס בלי טובות

לייצר כסף יש מאין נשמע כמו מגע בדיוני, אבל מסתבר שיש לזה נוסחא, וישראלים רבים מתחילים להכיר אותה. מדריך.

עידן האינטרנט הביא איתו הבטחות רבות של חיים עתידניים ואפשרויות בלתי מוגבלות, אבל משברים פיננסיים והכלכלה העולמית כיסו את ההבטחות האלה באבק של יוקר מחייה דורסני ופערי מעמדות מתרחבים.

אבל בשקט-בשקט, היתרונות של העולם החדש מחלחלים מעולמם של המחוננים, החנונים וההאקרים, לעולם שלנו, ״השאר״. נגישות מוגברת, אינטרנט מהיר וזול יותר – והעובדה שלכולנו יש אינטרנט בכיס כל הזמן, עושים את שלהם.

הרכבנו עבורכם מדריך מלא שיראה לכם איך למנף את העובדה הזאת בדרכים שלא חשבתם שאפשריות.

שלב 1: הבעיה? קשה להתחיל, קשה להכנס.

אם בשנות האלפיים כדי לייצר הכנסה באינטרנט הייתם זקוקים לסטארטפ, גיוס הון עצום ולאופטימיות אדירה שמישהו יוציא כרטיס אשראי באינטרנט… בשנים האחרונות המצב השתפר.

האפשרות לבנות אתרים הפכה לנגישה יותר, יותר אנשים רוכשים אונליין והגלובליזציה מאפשרת קשרים בין כל קצוות העולם בין אנשים ובין ספקים, ולא מעט מנצלים זאת למציאת פירצות להכנסה נוספת או בלעדית.

ב-2018 הושלמה המהפכה.

לא כולם יודעים אבל היום כל אחד, מגיל 11 עד גיל 90 יכול להקים אתר אינטרנט בפחות מחצי שעה וללא שום ידע טכני, תכנות או רקע במחשבים.

מקצוע התכנות הוחלף כמעט חלוטין בתוכנות מוכנות שהונגשו למשתמש הקצה (זה אנחנו, ה״עמחה״) וכך גם מקצועות רבים אחרים כמו גרפיקה, פרסום ועוד.

למעשה, היום לא צריך רקע או לימודים כדי לעשות כמעט כל פעולה שמייצרת כסף שלפני 18 דרשה צוותים שלמים שהוכשרו במשך שנים.

שלב 2: מה עושים עם זה?

השלב הזה הושלם בין 2010 לבין 2017 ובו יודעי דבר שגילו את העובדה הקודמת יצרו מקצועות חדשים שאיפשרו להם לייצר הכנסות עצומות – מהבית, בלי משרד, בלי עובדים ובסיכון נמוך ביותר (בהשוואה לעסק בעולם האמיתי).

כאן תתקלו בסוחרי האמזון, סוחרי האיביי ומשווקי השותפים, סוחרי הדומיינים ועוד.

שלב 3: איך מייצרים כסף מאוויר?

הבעיה עם הכניסה לעולומות הללו, היא חסמי הכניסה.

על-מנת להיות סוחר באמזון יש צורך לתקשר עם ספקים מחו״ל באנגלית שבורה, לרכוש מלאי סחורה, לדאוג שהמלאי ישונע למחסנים של אמזון, ואז לדאוג שיימכר וגם לתת שירות לקוחות במקרה של בעיה.

הסכומים שסוחרי אמזון עושים יכולים להיות עצומים, אבל מומחים מעריכים שהשקה של מוצר באמזון דורשת השקעה של לא פחות מ-10,000 ובד״כ מעל 20,000 ש״ח – ולא תמיד המוצר מניב רווחים גדולים (אם בכלל).

ע״מ להגיע לרווחיות, כמו בכל דבר – צריך להתאמן, אבל יצירה של מספר מוצרים שונים יכולה להגיע לרמת השקעה גבוהה מאוד, ואיתה הסיכון עולה.

הפתרון? למכור ״כלום״.

השיטה החדשה אשר תופסת תאוצה בישראל נבעה מהצורך לתת מענה לבעיה הזו, ובעצם מבוססת על הסחר במוצרי שלא דורשים ייצור, אחסון, שינוע, שילוח, חידוש מלאי – וכדומה.

אילו מוצרים נופלים בקטגוריה הזו?

  • קבצים
  • ידע
  • תוכן
  • אפליקציות דפדפן / טלפון
  • וידאו

את כל אלה, אפשר לייצר היום ללא עלות, או בעלות מזערית למי שמעוניין להתבלט – ולא פחות חשוב – ללא שום רקע או מומחיות – לא בצד הטכני ולא בתכני המוצר.

שאלנו את אדם טל, מומחה ליצירת מוצרים דיגיטליים שייצר מעל 10 מליון ש״ח בשנה האחרונה ממוצרים בעברית, מהו סכום ההשקעה המומלץ לדעתו למי שרוצה להתחיל בתחום.

״אני ממליץ לתלמידים שלי לשים בצד כ-5,000 ש״ח לשם כך אבל להשתדל שלא להשתמש בהם״.

זו נשמעת עצה שסותרת את עצמה, לא?

״זו השיטה שבה אני ממליץ לפעול:

  1. הקדישו 5,000 ש״ח למשך שנה למטרת יצירת אפיק הכנסה ממוצרי מידע (כלומר לשים בצד 400 ש״ח בחודש)
  2. השאיפה היא לייצר את המוצרים ולמכור אותם ללא השקעה כספית
  3. הכסף נועד רק לזרז את התהליך ולמטרת פרסום המוצר שלך בלבד
  4. השאיפה היא כמה שיותר מהר להתחיל להשתמש רק בכסף שנוצר מהמוצרים עצמם

מה הסכום המינימלי שצריך להשקיע כדי להתחיל להרוויח?

״אני ייצרתי מעל מליון ש״ח במכירות לפני שהשקעתי שקל אחד במוצרים דיגיטליים, אבל לקח לי זמן… כדי לזרז את התהליך אני מציע להתחיל עם השקעה של כמה עשרות או מאות שקלים וזה בד״כ יכול להניב את המכירות הראשונות – ומשם להשקיע רק את הרווחים בחזרה כדי להגדיל את הרווחים״

מה ריאלי להשיג ובתוך כמה זמן?

״יש לי שתי תלמידות, עדי ודפי, שעשו מוצר בתחום שהיה חדש להן לחלוטין, מכרו אותו ב-300 ש״ח וכדי לא להתעכב, התחילו עם פרסום ממומן בפייסבוק – שזה קל כמעט כמו להעלות פוסט רגיל, רק שהוא מופיע בפני כל הארץ ולא רק החברים שלך״.

״על ההתחלה הם התחילו לייצר 2-3 מכירות ביום, והשתמשו בכסף הזה ע״מ להמשיך ולפרסם – בתום החודש הראשון הן עמדו על הכנסה של 32,000 ש״ח, ומתוך זה כ-7,000 ש״ח הושקעו בעצם בפרסום עצמו, כלומר – נשאר להן רווח של 25,000 ש״ח.

באיזה תחומים אפשר לעושת מוצרים שעובדים ככה?

״כמעט כל תחום, אני מלמד אנשים להפוך את התחביב או המקצוע או תחומי העניין שלהם לכסף כל הזמן, ומי שאין לו שום תחביב או שום ידע, אני מלמד אותו לבחור אקראית ולהתמחות בתוך כמה שעות בתחום חדש מספיק כדי לייצר ממנו כסף״

״מבחינתי במקום למכור מוצר אקראי באמזון כמו קופסאות פלסטיק למטבח, עדיף ללמוד תחום חדש ומעניין ולעשות ממנו כסף תוך כדי הנאה״.

איך לומדים ממך לעשות את זה?

״נרשמים לסדרת הסרטונים שלי בחינם ומקבלים מדריך מלא (וגם את הסיפור האישי שלי, אני חושב שזה חשוב להבין איך אני חושב כדי להצליח בתחום הזה ולא לבזבז זמן)״.

[php_everywhere]