בלעדי: המכללה שאחראית על מומחי ההייטק הגדולים בצה”ל במסלול הכשרה מיוחד ל’ספקנים’, דווקא בעיצומו של המשבר

בשבועות האחרונים חלה עלייה חריגה בהיצע של קורסים והכשרות מקצועיות לנפגעי קורונה. בגלילה פשוטה בפיד ניתן להיתקל בהבטחות על כסף, עבודות וביטחון כלכלי - הבטחות שמנצלות את המצב הרגיש אליו נקלעו מיליונים ללא התראה מוקדמת. המצב אשר הגביר את תחושת הספק של רבים, מצריך מגופי לימודים רציניים למצוא פתרון אשר יקח את הסיכון מידיי התלמיד ויעביר אותו בחזרה אליהם. היום אנו מביאים לכם הכל על הפתרון החדשני של מכללת IITC למקצועות ההייטק והתקשורת - מיזם חברתי אשר נלחם ב'מסחריות' של מוסדות לימודי הייטק רבים ומאפשר לאנשים המתעניינים בכניסה לתחום לבדוק מידת התאמה, עוד לפני קבלת ההחלטה. יוני סלוקי, מנהל המכללה שאחראית על ההכשרות של צה"ל ומשרד הביטחון בתחום, מבלה את השבועות האחרונים בפיצוח הפתרון שיאפשר לישראלי החשדן לצפות מראש את מידת ההצלחה בתעשיית היוקרתית בישראל וכך לוודא שיבחר במסלול בו יצליח ויתוגמל בהתאם. למרות היומן הצפוף הצלחנו לתאם עימו 45 דק' ראיון.

יוני סלוקי, מנהל המרכז הישראלי לטכנולוגיה ותקשורת
יוני סלוקי, מנהל המרכז הישראלי לטכנולוגיה ותקשורת

יוני, עשרות שכירים – צעירים ומבוגרים כאחד נפגעו אנושות מהמשבר הכלכלי שהביאה הקורונה וכיום נאבקים לשלם משכנתא ושכירות. מה בדיוק אתה עושה אחרת עם התלמידים שלך שימנע מהם להגיע למצב דומה?

שאלה מצוינת. בעקבות הקורונה הפכנו את המעטפת שאנו נותנים לתלמידים אפילו יותר הרמטית משהיתה קודם. מעבר למעבר לשיעורים היברידיים, הוספנו אף יותר תמיכה וליווי לאורך ההכשרה, שמוציאה את התלמידים אפילו יותר מוכנים להשתלב ישירות במשרות יוקרתיות בחברות הייטק מובילות ושומרת על הכשירות והרלוונטיות שלהם. כך אנו מוודאים שבוגרינו נשארים נחוצים וחיוניים להצלחת החברה בה הם מתברגים, ושומרים על משרתם גם בשעת משבר.

בנוסף, חיזקנו את הקשר עם חברות הייטק שכדרך קבע מגייסות בוגרים מהמסלולים שלנו, ועשינו זאת על מנת לוודא שכל בוגר שיוצא החוצה מדלת המכללה משתלב באחת מן החברות הללו ובמשכורת לה הוא מצפה. 

כמובן עוזר שיש סטטיסטיקה כמו שלנו – 100% מהבוגרים אצלנו עוברים את בחינות ההסמכה, ובכך גוברים על אחוזים מטורפים מהמתחרים שלהם בראיונות עבודה כבר מהרגע הראשון בו ממיינים אותם.

אוקיי, ומה אנשים שרוצים ללמוד תחום “חיוני” כמו הייטק, שקוראים את הכתבה הזו, יכולים לעשות כבר עכשיו?

קודם כל, להתחיל לבדוק אם הם מתאימים. תראי, סביב התחום הזה יש הילה. ברגע שאומרים ‘אני עובד בהייטק’ אנחנו הישראלים מבינים אוטומטית שמדובר בבן אדם שמשתכר גבוה, שהוא בעל נתונים גבוהים, יש איזשהו סטטוס קוו סביב התחום. אבל אי אפשר להסתפק בזה בלבד כשבוחרים מקצוע, בין אם זה מקצוע ראשון או הסבה. הדבר הראשון שצריך לעשות זה לקחת את הצעד הראשון ולבדוק את ההתאמה שלך לתחום. זה ברור מאליו, ולכן זה מוזר שעד עכשיו פרט אלינו, אף אחד לא הרים את הכפפה עם מסלול שמאפשר לאנשים לבדוק האם בכלל יתאימו ולאן – לפני שמתחייבים להכשרה יקרה שבסופה נוחתים במשרה פוטנציאלית לשנים קדימה.
בניגוד לדעה הרווחת שהייטק הוא תחום שמתאים לאנשים ספציפיים – יש הרבה נתיבים בהייטק, זהו תחום רחב ויכול להתאים לאלפי אנשים. כל אחד יכול למצוא נתיב שמענין אותו והוא יכול להצליח בו, החכמה היא בעצם לדעת מה הנתיב הזה לפני שממשיכים בו.

מה היית ממליץ לעשות לאנשים ששוקלים ללמוד את התחום כמקצוע או אבל לא בטוחים בתזמון, או במה הם בכלל רוצים ללמוד בתוך הדבר הזה שנקרא “הייטק”?

אז זהו – שזה בדיוק התזמון. אף פעם אין זמן פנוי בחיים, אבל אחד הדברים שקרו בקורונה ושצריך לנצל, זו העובדה שלרבים יש יותר זמינות ופניות כדי לעשות את הקפיצה הזו בחיים, ולעבור לשלב הבא בהגשמה עצמית, בקריירה, בתנאים, במימוש הפוטנציאל.

הדבר השני וההזוי הוא, שדווקא בתקופה כזו שיש משבר וירידה בכל מיני תחומים, זה בדיוק הזמן להכין את הקרקע לקראת העלייה, כי הרי בקרוב השוק יחזור לעצמו ותהיה צמיחה מחודשת וגיוס מחודש.

תראו את הבורסה לדוגמא. בסוף מרץ הבורסה ירדה באופן דרסטי, כולם רצו להשקיע כי כולם הבינו שתהיה עלייה. וכך קרה – מהר מאד הבורסה עלתה חזרה בדיוק לאותו מקום. ככה גם בהייטק, המגרש הכי מתקדם בתעשייה העולמית, יהיה ‘תיקון’ חזק בעוד 3-4 חודשים מהיום, וחברות שהצטמצמו מתוך לחץ יחזרו לעצמם ויתרחבו אפילו יותר. לכן יש הזדמנות אדירה כרגע לאנשים שרוצים להיכנס לתחום להיות מוכנים ומוכשרים בדיוק לסבב הגיוסים האגרסיבי שמקרב, בסיטואציה שבה יותר קל לגייס אותם לעבודה טובה שהם רוצים, שבזמן רגיל לא בטוח שהיו מקבלים.

לא צריך לנחש לפני שמתחילים מסלול מסויים האם נצליח בו או האם נאהב אותו, צריך לבדוק. 

ראיתי הרבה מכללות שמציעות הכשרות בתחומים רבים בהייטק… מה שונה אצלכם?

האמת שזה פשוט. מעבר לזה שאנו משתמשים בטכנולוגיות הכי מתקדמות בעולם בתהליכי ההכשרה – אנחנו מלווים, ולא רק מכשירים אנשי הייטק טובים. 
מה זה אומר מלווים?
זה אומר שיש לנו 100% אחריות לתעודת הסמכה, לא משנה כמה זמן זה יקח.
תראי, אנחנו מאמינים שלא צריך לנחש לפני שמתחילים מסלול מסויים האם נצליח בו או האם נאהב אותו. צריך לבדוק. בגלל שהמוניטין שלנו כגוף שמכשיר את המומחים הכי גדולים בארץ ובעולם מעורב כאן – היה לנו חשוב ליצור מסלול שהוא WIN-WIN ומאפשר לתלמיד לבדוק התאמה לפני הכניסה, ולנו לקבל תלמיד שאשכרה יבלוט במשרה שהוא יתחיל בה בסיום הקורס.
בניגוד לשיטת עבודה מקובלת בתחום בה מקבלים כל מי שרוצה לשלם – אנחנו לא רוצים לקחת את הכסף של התלמידים שלנו, אלא להוביל אותם לעבוד בחברות שאנחנו מכשירים את העובדים שלהם. 
חברות כמו סלקום, איביי, בינת, סיסקו, אלביט ועוד.
אני חושב שהנקודה הזו מבדילה אותנו מ-99% מהמכללות בארץ, אפילו בלי קשר להייטק.

יוני, אז דיברנו על הקורס צו ראשון להייטק שהשקתם, מה יש בקורס הזה ומה בדיוק מיוחד בו?

אני יודע לומר היום שכמעט כולם מתאימים להייטק – אבל שלב האיתור הוא קריטי כדי להבין איפה בדיוק.
הקורס הזה עוזר לך לבדוק אם אתה מתאים ולאן, שזה משהו שאין בשום מקום אחר. דבר שני, הוא עוזר לך למצוא את הנתיב שלך, באופן אישי, עוד לפני שאתה משלם ובוחר.

ואיך זה בעצם עובד?

בקורס אנחנו נותנים כלי מבוא לכל ארבעת העולמות המרכזיים בהייטק: תוכנה, סייבר, תקשורת וIT. משם, אנחנו מנתבים לך מסלול שמתאים לך ושתוכל להצליח בו, מה שמעלה את הסיכויים שלך להישאר ולבלוט במשרה אליה תיכנס באופן משמעותי יותר מ’מתחרים’ שלך. 

הרי מה בנאדם רוצה בפן המקצועי בחיים? קריירה טובה, מתגמלת, בטוחה שהוא יממש בה את הפוטנציאל שלו. נכון? אז הקורס הזה מאפשר לאנשים למצוא את הקריירה הזו, רק בענף הכי מתקדם ויוקרתי בעולם כולו, ולא משנה בכלל מאיפה הם באו. אנחנו הולכים להשקיע בקורס את זה את המדריכים הכי בכירים שלנו, זה הולך להיות מהפך שלא נראה כמותו.

תלמידי המרכז הישראלי לטכנולוגיה ותקשורת בסיום קורס
תלמידי המרכז הישראלי לטכנולוגיה ותקשורת בסיום קורס (ממאגר אישי)

יש משהו בדברייך. ותגיד, מה עם כל הפיטורים שהיו עכשיו בהייטק בזמן הקורונה? לא צריך לפחד להיכנס עכשיו?

להפך, בגלל שהיו פיטורים, כמו שאמרתי, בעוד שלושה-ארבעה חודשים זו יהיה ההזדמנות הכי טובה להיכנס כי בבת אחת יהיה הכי הרבה משרות ‘אבר’. מי שרוצה לנצל את ההזדמנות הזו, שאגב היא תיכנס להיסטוריה, ממש אחרי ההזדמנות להשקיע בהייטק ב2012 – זוכרת? אז מי שרוצה לנצל אותה, צריך להגיע מוכן לקו הסיום, וקו ההתחלה הוא הרגע.

ולסיכום, קוראים שרוצים לקבל פרטים על קורס ה“צו ראשון להייטק” ולהתחיל לעשות את הצעד הראשון, איך הם עושים את זה?

אני אשאיר לך טופס בשביל מתעניינים. תראי, זה מהפך. יש פה הזדמנות גם לאנשים שלא ראו את עצמם לעולם עוסקים בתחום, להתברג בדיוק איפה שהם צריכים להתברג, בלי ניחושים, ולהבטיח לעצמם משכורת ותנאים טובים לכל החיים. אנחנו רוצים לתת את ההזדמנות הזו לכולם: חיילים משוחררים או הסבות מקצועיות, נפגעי קורונה או מחפשי מקצוע, נשים או גברים. התכניות של אלפי אנשים השתנו בעקבות הקורונה, וזה הזמן לעשות חושבים ולחשב מסלול מחדש.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.