בלעדי: הפיזיותרפיסטית המכונה “המשקמת הלאומית של רצפת האגן של האמהות בישראל” שחיזקה וחיטבה 979 אימהות בשיא משבר הקורונה מראה איך גם את יכולה לחזק את רצפת האגן דוקא עכשיו ולהיפטר מהבושה הסמויה שפוגעת ב1 מ3 נשים בישראל- דליפת שתן.

בשבועות האחרונים התופעה של אימהות סגורות בבית עם הילדים 24/7 ומאבדות את הפוקוס על עצמן הפכה לדבר שבשגרה בישראל. קושי להתמיד בפעילות גופנית, החרפה של דליפות השתן, ריפיון כללי של הגוף וסטרס שלא מרפה- הפכו לגורם המצוקה של אלפי אימהות בישראל. הכל על אורה בן אלי שמאפשרת לאימהות להשיג רצפת אגן מפלדה ב 4 דקות ליום תוך 30 יום ועל הדרך לחטב את פלג הגוף התחתון.

אורה בן אלי
אורה בן אלי (צילום: מוריה צדוק)

אולי יענייו אותך:

זה הזוי, בשיא משבר הקורונה, אורה בן אלי הצליחה להוביל מאות אימהות לחיזוק הגוף ונתנה להן את הפיתרון לבושה הסמויה – דליפת השתן  והיא עושה כל מה שצריך כדי להגשים את מטרתה להיזכר בספרי ההיסטוריה כמשקמת הלאומית של רצפת האגן של האימהות בישראל.

אורה בן אלי, המוכרת בתור ‘המשקמת הלאומית של רצפת האגן של האימהות בישראל’, מבלה את השבועות האחרונים בניהול 6 קבוצות וואטסאפ שכרגע כוללת 979  אימהות שמקבלות תוכן בוקר וערב כדי לעזור להן לפעול למען עצמן ולהתחזק, עוסקת בצילומי סירטוני פעילות גופנית קלילה וקצרה עבורן, בהכנת אימונים מיוחדים לנשים עם צניחה שניתן לקיים בבית ובביטחון. ומעבירה איבחונים און ליין ובנית תוכניות טיפול לנשים מכל הארץ עם חולשה של רצפת האגן וכמובן, מנהלת משק בית עם בן זוגה עם 3 ילדים בני פחות מ6 שנים. היא גם הכינה תוכנית טיפול און ליין לנשים “הפיתרון לבושה” לטיפול בחולשה של רצפת האגן בתקופת הקורונה. למרות היומן הצפוף הצלחנו לתאם 45 דק’ לראיון קצר.

אורה, עשרות אימהות מוצפות ולא מוצאות זמן לטפל בעצמן בגלל הקורונה. מה בדיוק את עושה אחרת עם המטופלות שלך?

“קודם כל אישה חייבת להבין שאם היא לא מוצאת זמן לעצמה, הכל יותר גרוע. אפילו אם זה יהיה  4 דקות ביום לחזק את גוף והנפש שלה, זה קריטי. לכן הדבר הראשון שהיא צריכה לעשות, זה להבין שהדקות האלה שהיא לוקחת כדי לטפל בעצמה, יעזרו לה לטפל באחרים כל שאר הזמן מתוך שלווה ולא מתוך מצוקה ולחץ.”

בגלל הזה המטופלות של אורה משתפרות גם עכשיו. כי האימונים שלה בנויים ממוקד וקצר , אז גם כשאין להן זמן והילדים לא נותנים להן רגע מנוחה, הן מצליחות לתרגל ולשמור על המסגרת שעוזרת להן להיפטר מהבושה.  עוד סיבה להצלחה של אורה ,היא המענה שהיא נותנת למצב הרגשי שלהן, עם מדיטציה ליציאה מהלחץ וכך נמנע חלק גדול מהבעיה, כי ידוע שהסטרס מחריף את דליפת השתן.

אורה בן אלי – נותנת מענה למצב הרגשי של האימהות.
אורה בן אלי – נותנת מענה למצב הרגשי של האימהות. (ממאגר אישי)

אוקיי, מה האימהות שקוראות את הדברים האלה יכולות לעשות כבר עכשיו כדי להרגיש טוב יותר?

“הדבר הראשון שהן צריכות לעשות הוא לצמצם בכמויות הסטרס שהן מכניסות למודעות שלהן! בתקופה הזאת, זה הדבר הכי חשוב שאישה יכולה לעשות כדי להרגיש טוב יותר.” 

אורה, תוכלי לתת להן כלים איך להוריד את זה לפרקטיקה?

“בהחלט! הנה 4 דרכים פשוטות להוריד את הסטרס החל מהיום :

  1. מדיטציה להרפייה וניקוז סטרס באופן קבוע.
  2. פעילות גופנית באופן יומיומי. קצרה או ארוכה, העיקר לזוז.
  3. להפחית קפה – לשבור את מעגל המתח הכימי.
  4. להגביל את צריכת החדשות למקסימום 10 דקות ביום.

וכל דרך אחרת שעולה על דעתה לצמצם את הגורמים שמעלים אצלה את המתח והחרדה. בדרך כלל אישה יודעת מה מוריד לה את האנרגיה ומה מזין אותה.”

ומה קורה כשהן עושות את זה לאורך זמן?

“חשוב להבין שהמוח שולט על הכל, אפילו על דברים שלא נעים לדבר עליהם. הנה לדוגמא, לאחרונה פנה אלי איש יקר בעקבות תכיפות שתן, הלך לשירותים כל חצי שעה! לא היה לו שקט. והיה ברור שזה נובע ממתח עצום שעובר עליו. הדבר הראשון שהמלצתי לו לעשות הוא 3 פעמים ביום דימיון מודרך להרפייה. עכשיו הוא שבועיים אחרי, וחווה שיפור משמעותי! הוא כבר לא הולך וחוזר מהשירותים ללא הפסקה. עכשיו הוא יכול לשמוע את המדיטציה פעמיים ביום ולשמור על התוצאות שהשיג.”

אולי יעניין אותך גם: רצפת אגן מפלדה בתוך 30 יום, איך זה אפשרי?! מדריך מיוחד מראה איך

מה היית ממליצה למי שלא מצליחה למצוא את הזמן לעצמה או להתמיד?

“זה באמת מאוד נפוץ. ולא קל כשהילדים מתדפקים על הדלתות, יש הרבה אימהות שבמקביל לטיפול בילדים גם עובדות מהבית. מה שאני מציעה למישהי כזאת, שמתקשה לפנות זמן או להתמיד זה לחפש לה מסגרת חיצונית שתיתן לה את התרגילים שהיא צריכה. ככה כשמישהו ‘אומר לה מה לעשות’ יותר קל לה לעמוד בציפייה.” 

אורה בן אלי בקליניקה.
אורה בן אלי בקליניקה. (צילום: מוריה צדוק)

ראיתי שיש הרבה אימונים ב youtube  שמיועדים לחיזוק רצפת האגן. מה ההבדל?

“את צודקת. יש המון סירטונים אבל אין פיתרון קרוב למה שאני מציעה. הסרטונים ביוטיוב הם דוגמא, ולא דומים לתוכנית מסודרת מפיזיותרפיסטית מוסמכת שבנויה לחיזוק הדרגתי ונכון של רצפת האגן, שילוב של חיזוק רצפת האגן עם חיטוב פלג הגוף התחתון. קריטי לדעת בדיוק איזה תרגילים לעשות ובדיוק איך לבצע אותם וכמו שאנחנו יודעים אימון לא נכון עלול לגרום יותר נזק מתועלת. בנוסף התוכנית שלי כוללת יחס למודעות ולהורדת מתח זה גורם משמעותי בשיקום! בעיקר בתקופת הקורונה כשהמתח שוחק את כולנו פיזית ונפשית.”

"התוצאות היו מהירות והדליפות הופסקו, הגוף התחזק" "מתמיד במדיטציות ויש תוצאות"
“התוצאות היו מהירות והדליפות הופסקו, הגוף התחזק” “מתמיד במדיטציות ויש תוצאות” (ממאגר אישי)

התקופה הזאת מאפשרת לכל אמא הזדמנות האמיתית לכל מי שנמצאת עכשיו בבית ואין לה את הפריבילגיה להזניח עוד את עצמה, ליצור לעצמה שגרה בריאה, להיפטר מהבושה שמגיעה עם דליפות שתן ולצאת בצד השני של המשבר הזה עם רצפת אגן חזקה, גוף מחוטב שהיא גאה בו, בלי פאדיחות ובלי דליפות שתן תוך כדי שהיא נוכחת כאמא טובה ורגועה יותר מאי פעם. כי כשלאמא טוב, לכולם טוב.

אורה, לאחרונה הכנת תוכנית טיפול שנקראת “התרופה לבושה” מה יש שם? 

“זו תוכנית טיפול און ליין שמטפלת בנושא דליפות השתן וחולשת רצפת האגן מ3 כיוונים שונים:

החלק הראשון הוא “רצפת אגן מפלדה בפחות מ- 4 דקות ליום”. פונות אלי נשים שאין להן זמן מיותר. הן גם ככה עמוסות. לכן החיזוק צריך להיות קצר בזמן ואפקטיבי מאוד. החלק השני הוא “חיטוב פלג הגוף התחתון” דרך חיזוק השרירי הישבן, הירכיים והבטן. מכיון שרצפת האגן עובדת איתם. וכשאישה מרגישה מחוטבת וחזקה בגוף שלה, יהיה לה קל יותר לשלוט בו. והחלק השלישי הוא “מדיטציה להורדת מתח.” כמו שאמרנו, הכל מתחיל מהמוח וחייבים להשפיע ו”לאמן” גם אותו.”

אם הקוראות רוצות רצפת אגן מפלדה ב- 4 דקות ביום תוך 30 יום, הן מוזמנות ללחוץ על הקישור וללמוד עוד על ה”תרופה לבושה”.

"לטפל בחולשת רצפת האגן ודליפות השתן משלושה כיוונים"
“לטפל בחולשת רצפת האגן ודליפות השתן משלושה כיוונים” (ממאגר אישי)

“עכשיו, אני לא קדושה, לעזור להמוני נשים אחרות זה מה שנותן לי כוחות. מה יעזור לי לעבור את המשבר הזה כששאר האימהות קורסות?  אבל לעזור לכל כך הרבה אימהות, לתת להן גב, לשקם אותן באמת בתקופה שהן כלואות בבית ואין שגרה באופק? זה מכריח אותי לשמור על שגרה ולהיות חזקה עבורן. אנוכי לגמרי. זה גורם לי להרגיש טוב.”

איך משיגים אותה?

“אני אתן לך לינק לקוראות, כשהן יכנסו דרך הקישור, הן יכניסו את המייל שלהן, ויאשרו. שם ילחצו על הקישור, יוכלו לסלוק בעמוד ההצטרפות המאובטח ויתחברו עם פרטי הגישה שיקבלו מיידית למייל וכמובן, יתחילו ליישם.

כדי לקבל את “התרופה לבושה”  – ליחצו כאן


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.