בקיץ הבא: טרמינל 1 חוזר לפעילות מלאה

ברשות שדות התעופה החליטו לפתוח את טרמינל 1 לפעילות בינלאומית מלאה לנוסעים היוצאים - כולל הרחבת הפעילות התעופתית והמסחרית ופתיחת חנויות דיוטי פרי באולם הנוסעים היוצאים

הדיוטי פרי יגיע גם לטרמינל 1 צילום: משה מילנר / לע"מ

ממשיכים ליישם את מדיניות שר התחבורה ישראל כ”ץ לפתיחת השמיים לתחרות מסחרית: החל מעונת הקיץ של 2017 טרמינל 1 בנמל התעופה בן גוריון ייפתח באופן מלא ויעבוד באופן עצמאי.

במסגרת זו יורחב מתחם הבידוק, יתווספו עמדות לדרכונים ביומטריים, יפתחו תשעה שערי יציאה למטוסים נוספים ותורחב הפעילות המסחרית.

בתחום המסחרי יפתח חדר אירוח VIP , חנויות פטורות ממכס של הדיוטי פרי ושירותי הסעדה לנוסעים בטיסות הלאו-קוסט מטרמינל 1.

תמהיל חנויות הדיוטי פרי  יהיה דומה לתמהיל של החנויות בטרמינל 3 – טבק, אלכוהול, בשמים וקוסמטיקה, אלקטרוניקה, ספורט ואופנה. גם שירות השמירה של הדיוטי פרי יופעל בטרמינל הזה.

שר התחבורה, ישראל כ”ץ מביע שביעות רצון מהשינוי העתידי. “לפני שלוש שנים חתמנו על הסכם השמיים הפתוחים עם האיחוד האירופי ומאז נרשמה עלייה משמעותית במספר יעדי הטיסות, מספר הטסים ומספר חברות הלואו־קוסט הפועלות בישראל”.

“עם חתימת ההסכם הנחתי את רשות שדות התעופה להכשיר את טרמינל 1 לפעילות טיסות לואו קוסט וב-2017 הטרמינל יפתח לפעילות בינלאומית מלאה. רפורמת השמיים הפתוחים הגדילה את היצע היעדים והורידה את מחירי הטיסות כך שהפכו שוות לכל כיס. אני גאה שלמרות כל ההתנגדויות חתמנו על ההסכם עם אירופה והובלנו נדבך נוסף בהורדת יוקר המחייה בישראל”.