בקרוב: הגדלה משמעותית של היקף הייצוא והייבוא לירדן

ביום רביעי תתקיים פגישה מרובעת ביריחו שתיערך במסגרתה צפויים הצדדים לסכם על מתווה שיאפשר הגדלה משמעותית של היקף הייצוא והייבוא לירדן וממנה והמשך פיתוח אזור התעשייה ביריחו ■ סגן השר לשיתוף פעולה אזורי איוב קרא: "פיתוחו של אזור התעשייה צפוי לסייע להעצמת קשרי המסחר ולחזק את כלכלתן של מדינות האזור"

קרא בפגישתו עם הנציגים היפניים. מניעים את התהליך (צילום: דוברות המשרד לפיתוח אזורי)

שר המדינה היפני לענייני חוץ, קנטארו סונורה, צפוי לעמוד בראש מפגש מרובע של נציגים מישראל, יפן, ירדן והרשות הפלסטינית שיתקיים ביום רביעי במלון אואזיס ביריחו.

המפגש ידון בהרחבת אזור התעשייה ביריחו, אשר מוקם במימון ממשלת יפן – ובהקמת כביש חדש בבקעת הירדן שיאפשר מעבר סחורות מהיר ויעיל בין אזור התעשייה לגשר אלנבי ודרכו לממלכה ההאשמית.

הכביש צפוי להיסלל במקביל לכביש 90 ולקצר את הדרך עבור שני הצדדים.

המפגש המרובע יתקיים בהמשך לפגישה שקיים סגן השר קרא עם סמנכ”ל משרד החוץ היפני לענייני מזרח-תיכון לפני מספר שבועות בה הם דנו בהמשך פיתוח אזור התעשייה ולסיור שקיים סגן השר קרא בשטח יחד עם נציגים יפניים ואנשי הרשות הפלסטינית.

פיתוחו והקמתו של אזור התעשייה הוא תוצר של עבודה שנעשתה בשנים האחרונות בהובלת המשרד לשיתוף פעולה אזורי ובסיוע ממשלת יפן, שהביעה עניין רב במיזם הישראלי-ירדני-פלסטיני, במה שהוגדר כ-“פרוזדור לשלום וצמיחה אזורית”.

הפעולות המאומצות שביצעו סגן השר קרא וצוות המשרד לשיתוף משרדי מול הצדדים המעורבים הובילו להתקדמות שהושגה בחודש האחרון, אשר מאפשרת את כינוס המפגש המרובע שיהווה את השלב המקדים האחרון לקראת תחילת העבודות לסלילת הכביש.

סגן השר איוב קרא עדכן בשבוע שעבר, במהלך השתתפותו ב”שבוע המים העולמי” בשבדיה נציגים ממדינות ערב, מאירופה וארה”ב על ההתקדמות בהקמת אזור התעשייה ביריחו.

קרא אומר כי “שיתוף הפעולה למען רווחת תושבי האזור הוא האמצעי המשמעותי ביותר למיגור ההקצנה הדתית – ולקידום תהליכים של שלום בינינו לבין שכנינו. אזור התעשייה המיועד ישמש קטליזטור חשוב בהגדלת היקפי המסחר האזוריים שתוביל לביסוס היציבות והמשך תהליך הצמיחה הכלכלית”.