בשורה ל-80 אלף עובדים: שכר המינימום של המאבטחים יעלה משמעותית

השכר ההתחלתי של עובדי שמירה ואבטחה יעלה עד סוף 2017 ב-10% ■ מנכ"ל הארגון הארצי של חברות האבטחה, פיני שיף: "הישג מרשים. המהלך יגביר את אטרקטיביות העיסוק בתפקידי האבטחה"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל ארגון חברות האבטחה פיני שיף (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ומנכ”ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף, חתמו היום (שלישי) על הסכם קיבוצי חדש בענף השמירה והאבטחה המסדיר את העלאת שכר המינימום של עובדי הענף מ-4,825 ל-5,580 שקלים.

על פי ההסכם שנחתם היום בין הצדדים, שכר העובדים בענף השמירה והאבטחה יועלה בשתי פעימות במהלך שנת 2017, כך שהחל מ-1.1.2017 התעריף השעתי המינימלי של עובדי שמירה ואבטחה בישראל יעמוד על 28.5 שקיםל לשעה, או על שכר חודשי שלא יפחת מ-5,300 שקלים למשרה מלאה.

בהתאם להסכם, החל מ-1.12.2017 תכנס לתוקף פעימה נוספת אשר תעלה את התעריף השעתי המינימלי של עובדי שמירה ואבטחה ל-30 שקלים לשעה, כלומר 5,580 שקלים שכר חודשי מינימלי לעובד במשרה מלאה.

כאמור, העלאת השכר המינימלי של שומרים ומאבטחים ל-5,300 שקלים, כבר מינואר הקרוב, תאפשר לעובדי הענף להקדים כמעט בשנה את הפעימה האחרונה בתכנית להעלאת שכר המינימום במשק ל-5,300 שקלים. בנוסף לכך, עובדי השמירה והאבטחה ייהנו מהעלאת שכר נוספת.

ההסכם שנחתם היום בענף השמירה והאבטחה יונח על שולחנו של שר העבודה על מנת להרחיב את הוראותיו בצו הרחבה לעובדי השמירה והאבטחה בכלל המשק.

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום: “אנו ממשיכים במהפכה החברתית השקטה ומביאים ערב החגים בשורה נוספת לעשרות אלפי משפחות. העלאת שכר המינימום של עובדי השמירה והאבטחה תתרום לחיזוק מעמדם של עובדים רבים מתוך הכרה בחשיבות מלאכתם”.

מנכ”ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף, הצטרף לדברי יו”ר ההסתדרות והוסיף, “העלאת שכר המינימום לעובדי האבטחה היא הישג מרשים. עדכון השכר מהווה הכרה למעמדם ותפקידם של עובדי האבטחה בישראל והארגון לא רואה בצעד זה משום סוף פסוק בדאגה לעובדים. קיימת פעילות נמרצת להקניית מעמד של עבודה מועדפת לחיילים משוחררים אשר יגויסו לעבודות אבטחה, וכן לשיפור התנאים הפיזיים של העובדים”.

“אני תקווה כי מזמיני השירותים יגלו הבנה רבה לעדכון שכרם של העובדים וכי תגבר אטרקטיביות העיסוק בתפקידי האבטחה. אני מבקש לאחל לחברות האבטחה ולעובדי האבטחה שנה טובה ומבורכת”, דברי שיף.