גונבים אתכם ברשת?

על פי מחקר של בזק בינלאומי: 87% חוששים מפריצות וגניבת נתוני אשראי ברכישות באמצעות האינטרנט

כרטיסי אשראי. (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

על פי מחקר של בזק בינלאומי, שנערך באמצעות חברת TNS, העידו רובם המכריע של המרואיינים על חששותיהם בעת הגלישה ברשת האינטרנט.

אחוז גבוה מאוד של נשאלים דיווחו כי הם מבצעים פעולות פיננסיות ורכישות באמצעות האינטרנט, ובעיקר משתמשים במחשב הביתי לשם כך: 87% מקרב הנשאלים חוששים מפריצות וגניבת נתוני אשראי, כ-56% מתוכם מביעים חשש רב מאוד.

כ-69% הביעו חשש מגניבת מידע אישי כגון תמונות פרטיות ומסמכים או מגניבת פרטים אישיים, כ-67% הביעו חשש מפריצה לחשבונות המייל והרשתות החברתיות וכ-83% מוירוסים במחשב. מעבר לכך, 42% מהנשאלים ציינו שהם שמעו על מישהו שחווה גניבת מידע אישי או פריצה באינטרנט.

חברת בזק בינלאומי העמיקה באחרונה את נוכחותה בתחום הגנת הסייבר ללקוחות הפרטיים והודיעה על השקת מוקד הגנת סייבר ייעודי שייתן מענה, ייעוץ מקצועי ותמיכה ללא עלות ולכלל ציבור הלקוחות בנושאים הנוגעים לאבטחת המחשב הביתי והגלישה הבטוחה ברשת האינטרנט.

אודי עטר, סמנכ”ל לקוחות פרטיים בבזק בינלאומי אומר כי “נושאים הנוגעים להונאות ולהתחזות ברשת ולגניבת זהויות, מידע ופרטים אישיים ועוד מעסיקים יותר ויותר לקוחות, בפרט לאור העלייה המתמדת בשימוש בשירותי האינטרנט והרחבת הפעולות הצרכניות והפיננסיות שאנו מבצעים באמצעות האינטרנט”.

“בשנה האחרונה אנו חווים עליה של כ-400% בפניות לקוחות למוקדי החברה הנוגעות לנושאים אלו. השקת מוקד הגנת הסייבר ללקוחות הפרטיים, היחיד מסוגו בישראל, היא חלק מההבנה שלנו בבזק בינלאומי כי יש לתת מענה כולל ללקוחות בנושא מהותי זה וכי הגנת הסייבר הופכת להיות חלק בלתי נפרד מחוויית הגלישה ברשת האינטרנט”, מוסיף עטר.