גם שוק הבשר נכנס לתחרותיות

מעודדים את התחרות: משרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר יעניקו סיוע בהיקף עשרות מיליוני שקלים לשחקנים חדשים בשוק הבשר הטרי, עבור הקמה והרחבה של בתי מטבחיים

עוד תחרות בשוק הבשר. צילום אילוסטרציה: פיקסביי

מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, מפרסם מסלול חדש לעידוד התחרות בשוק בשר בקר טרי כשר מפורק.

זאת, על ידי עידוד כניסתם של שחקנים נוספים לשוק מוצרי הבשר, על מנת שיפעילו מערך שירותי שחיטה, פירוק, אריזה ושיווק – ובכך יגבירו את התחרות בענף.

לתאגידים העומדים בהוראות יינתן סיוע בשיעור של 30% מסך התוכנית המאושרת עד לתקרת השקעה של 15 מיליון שקלים להשקעות הכרוכות בהקמה, העתקה או הרחבה של מפעל שיאגד בתוכו בית מטבחיים כשר ומפעל אריזה ופירוק של בשר בקר טרי כשר.

תהליך הייצור של בשר בקר טרי לשם שיווקו לצרכן, מורכב מארבעה מקטעים עיקריים: אספקת בני בקר, פיטום, שחיטה ושיווק.

כיום, מספר מועט של בתי מטבחיים מסוגלים לספק מוצרי בשר מפורקים לנתחים וארוזים בוואקום לשיווק לרשתות, אטליזים ומפעלים לייצור מוצרי בשר וכתוצאה מכך השוק ריכוזי – ורמת המחירים לצרכן גבוהה.

המסלול החדש מיועד לשחקנים חדשים, קטנים ובינוניים, שמחזור המכירות שלהם בתחום בשר בקר – לא עולה על 150 מיליון שקלים או כאלו העוסקים בתחום המזון והיקף מחזורי העסק שלהם לא עולה על 300 מיליון שקלים.

נחום איצקוביץ’, מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה ציין כי “הסיוע להקמה והרחבה של בתי מטבחיים ומפעלי פירוק חדשים, יגביר את התחרות בענף ריכוזי זה, אשר נשלט כיום על ידי שני יצרנים ענקיים השולטים בכ-80 אחוז מהשוק, ויהווה בשורה צרכנית שאמורה להוביל להוזלה ולחיסכון משמעותי למשקי הבית, בהוצאות על בשר בקר טרי”.