דווקא עכשיו: הזדמנות ענקית לאמהות שנמאס להן לוותר על עצמן – לחיות את החיים שהן רוצות, בלי רגשות אשם

לפי העדויות שפורסמו עד כה, עשרות אמהות מתקשות להתמודד עם הרגשת הבדידות, ההחמצה והתקיעות שהן חשות למרות שכלפי חוץ נראה שיש להן הכל. אתילי רז, מומחית בלקדם אמהות ליצור את החיים שהן יאהבו לחיות, יצאה בתוכנית חדשה שמטרתה להראות להן שאפשר למגר את תחושת הפספוס מחייהן אחת ולתמיד. יצאנו לבדוק!

אתילי רז, מעוררת אמהות לחיים חדשים מלאי שמחה, סיפוק והגשמה
אתילי רז, מעוררת אמהות לחיים חדשים מלאי שמחה, סיפוק והגשמה (צילום: יואב גרטנר)

החלום להיות אמא נוכחת מבלי לוותר על עצמך, הפך יותר אמהות למיואשות, מאשר מאושרות ורגועות. סיבה העיקרית היא שאמהות רבות מגששות באפלה, עוקבות אחרי עצות לא מבוססות ומקשיבות לחצאי אמיתות ברשתות. כשהחלו להציף את מערכת דה רוטשילד שמועות על תוכנית חדשה שמבטיחה לתת פתרון פרקטי ומשמעותי לבעיה, הצלחנו לתאם 45 עם אתילי רז לראיון קצר, למרות היומן המלא.

אתילי, עשרות אמהות נכשלות להפריד את תפקידן כאמהות ולהשיג תחושת הגשמה ומימוש ללא תלות בהורות שלהן, מה את עושה אחרת עם הקבוצה שלך?

תראי, כדי להנות מהאמהות שלך ויחד עם זאת להחליט שהספיק לך לשים את כל החלומות שלך בצד, ואת רוצה להשיג יותר בחיים שלך, לא מספיק רק להצהיר על כך ברמת הכוונות, אלא להבין שנדרש שינוי מהותי, שורשי בחיים שלך, במיוחד אחרי שנים שאת רגילה להתנהג כך – אחרת את תיפלי שוב ושוב לאותם דפוסים שאת מכירה עד עכשיו, ורק תרגישי יותר מתוסכלת. בגלל זה אני מאמינה שחשוב לעבוד בארבעה מישורים במקביל – אינפורמציונית, תודעתית, רגשית, ופיזית – חוויתית.

החיבור בין הנקודות יוצר את היהלום שמאפשר לך לחוות עליה בבטחון והערך העצמי, שיפור בתקשורת, ותחושה של הקלה ממה שהפריע לך עד עכשיו. מניסיון שלי, גם על עצמי, וגם עם מתאמנות אחרות, רק מי שמחזקת ועובדת על ארבעתם – מצליחה לשחרר מעצמה כל מה שלא מועיל לה, כמו רגשות אשם, מחשבות על מה יגידו, חששות שהיא לא מספיק טובה/יכולה, ועוד ממתקים כאלו, ומתפנה באמת לבדוק מה היא רוצה להגשים, איך לעשות זאת נכון, מבלי שזה יפגע בה או במישהו אחר ויוצאת לדרך חדשה של תעופה עצמית.

ממך זה נשמע ממש אפשרי, כאילו כל אמא יכולה לעשות זאת…

בוודאי שכן. וזו רק ההתחלה,הרי כל אמא היא יהלום שרק רוצה לזהור ולנצנץ ויש לי עוד הרבה מה לתת להן בהמשך הדרך.

אבל קודם… כל יהלום זקוק לליטוש. אנחנו מתחילות ממש בבסיס – מורידות את כל הג’יפה שהצטברה שם, במיוחד בתקופה האחרונה שהבית הרגיש הרבה פעמים כמו סיר לחץ. ואז לומדות לבטא את עצמנו בקלות יותר, מבינות איך לשחרר מגננות, שיפוטיות או ביקורת, מתחילות שינוי פנימי של חיבור ואהבה לעצמנו, מקבלות פרספקטיבה חדשה של המצב, מחזקות הרגשת חיוניות ואנרגיה, ואת לא תאמיני איזה שינוי זה עושה בחיים, הן ממש חוזרות לחייך ומקבלות כח להמשך, וזה הכי חשוב.

אולי יעניין אותך: התוכנית החדשה שפותחת חלון הזדמנויות חדש לאמהות ברחבי הארץ

איך את מסבירה את אחוזי ההצלחה החריגים שלך בתוכנית?

בגלל שברוב המקרים אמהות מוצאות את עצמן חסרות אונים מול הרצאה שנותנת רק ידע, וטיפים, אבל ללא ליווי, ואם יש לך שאלה?…. בהצלחה. את לבד.

או שהן פונות לאשת מקצוע שפועלת במישור אחד בלבד ללא התייחסות לשאר הגורמים שחשובים ומשפיעים עלינו במקביל. ובעיקר נתקעות בחשיבה של – אין לי זמן, ודוחקות את עצמן לסוף התור כאילו שזמנן יגיע מתישהו, בלי ממש לעשות משהו בשביל זה. בדיוק בגלל זה ב-Diamond בניתי מערך עוטף שלא מאפשר להן ליפול, כך שהמשתתפות מקבלות גם סרטונים קצרים, כלים פרקטים, ומשימות קטנות ליישום הידע
גם תמיכה קבוצתית רגשית בקבוצת ווטסאפ סגורה, גם סדנא פעילה, מעשית וחוויתית און ליין שעוזרת להטמיע את כל הידע דרך הגוף. והשפיץ של היהלום – טיפול ניקוי אינפורמציוני שמוריד חסמים ותקיעויות, מאיץ את כל התהליך למקסימום, שאני מבטיחה שלא תמצאו בשום מקום, והוא ייחודי רק לאמהות שמגיעות לתוכנית שלי.

אתילי רז: מגיע לך לשים את עצמך בראש סדר העדיפויות, כי אמא טובה היא אמא שטוב לה.
אתילי רז: מגיע לך לשים את עצמך בראש סדר העדיפויות, כי אמא טובה היא אמא שטוב לה. (ממאגר אישי)

אמרת פה כמה דברים שלא כולן מכירות, איך זה עובד בפועל?

זה ממש פשוט – למשל כשמגיעה אליי אמא שמרגישה מרוקנת, כבויה, ורוצה לחולל שינוי משמעותי בחיים שלה, מבלי להרגיש לא בסדר, אבל לא יודעת מאיפה להתחיל, אנו עושות שיחת התאמה, ורק במידה ואני רואה שהתוכנית נכונה לה, שיש לה את המינימום זמן להשקיע בעצמה, ושהיא גם אחת שמבינה את הכח שיש לקבוצה ורוצה לתת לעצמה בדיוק רשת תמיכה כזו, היא מתחילה מסע קצר, שנוגע בכל התחומים שציינתי, כדי להקטין את הפער בין המציאות הקיימת למה שהיא רוצה שיהיה.

אני אגיד לך את האמת, הכי מרגש ומספק אותי זה לתת לכל אמא שמגיעה אליי להרגיש חיה גם בתוך ההורות והזוגיות בלי לוותר על עצמה, לתקשר עם בני הבית בצורה חיובית, ולהגשים את עצמה במקביל להיותה אמא.

ותגידי, זה מתאים לתקופה הזו, הכוונה, דווקא עכשיו?

שאלה מעולה! הרבה אמהות מרגישות לבד במערכה במיוחד שכולן גם ככה היו סגורות בבית, ללא רשת תמיכה מספקת, מצאו את עצמן משרתות את כל העולם, ולא היה מי שידאג להן, והפחד מלהחמיץ את החיים שלהן התחיל לבעבע הרבה יותר, כי מה לעשות, כולנו הבנו שכל רגע הוא יקר, וכדאי לחיות אותו בעוצמה.
בגלל זה התכנית משמשת כמו גלגל הצלה למי שזקוקה לכך, וכן, כמו שאמרת – דווקא עכשיו. תראי, אני אומר לך את האמת, מניסיון אישי שלי, חקרתי וגיליתי שמה שהכי חסר לאמהות, זה ממש להתחבר למי שהן היו פעם, לפני שהן נכנסו לסחרור ומערבולת הילדים, ולפני שהן מצאו את עצמן מקדישות את כל כולן לגידול המשפחה, ונותנות לשאיפות שלהן להעלות אבק. זה מאפשר להן לקבל בהירות לגבי המצב הקיים – מה חסר להן, ומה הן רוצות להשיג (לא בתיאוריה, אלא ממש), ובעיקר נותן להן את תחושת הבטחון, האמונה והמסוגלות ושהן ראויות לכך. והכי חשוב – שזה לא מאוחר, ושיש מקום בעולם גם לרצונות שלהן מבלי שירגישו שהן פוגעות בילדים או במשפחה שלהן.

ולקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר?

בקלות, אני אתן לך לינק במיוחד לאמהות שרוצות לקחת את הצעד הבא לשדרוג החיים שלהן. שילחצו עליו, ימלאו פרטי קשר, ונעלה לשיחת התאמה קצרה שבה נראה איך אפשר לעזור להן. ואם זה יתאים בינינו? גם תיהיה להן אפשרות להצטרף.

כאן תוכלי להכנס לקישור שאתילי נתנה לי

5  אתילי רז: ''אני מלמדת אמהות שלעוף על עצמן זה לא זכות, זה חובה''
אתילי רז: ”אני מלמדת אמהות שלעוף על עצמן זה לא זכות, זה חובה” (צילום: ישראל שירן)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.