דרעי: לא בטוח שרשויות גדולות מתנהלות טוב יותר מהקטנות

שר הפנים בוועידת הערים המתחדשות בבת ים: "רשויות גדולות שאיתנות כלכלית זה לא אומר שהן מתנהלות טוב יותר מרשויות חלשות"

שר הפנים דרעי צילום: חיים צח / לע"מ

היום התקיימה ועידת הערים המתחדשות בבת ים. שר הפנים אריה דרעי בעניין סוגיית האיחוד עם תל אביב והתייחסות למדיניות משרד הפנים.

לדבריו, תקציב משרד הפנים המונה כ-למעלה מ 4 מיליארד שקלים הולך ל- 35% מהאוכלוסייה במדינה ו-65% לא מקבלים תקציב. “משרד הפנים נוהג לפי משנה של תקציב הכי חברתי שיש, לרשויות שזקוקות לעזרה. 62 רשויות חזקות לא מקבלות תקציב ממשרד הפנים והן מתקיימות מהארנונה שלה”, אמר דרעי.

הוא הוסיף, “זכיתי לאפשר יותר עצמאות ואפשרויות לרשויות המקומיות, הפניית המשאבים למיעוטים, פריפריה, רשויות חלשות. ההתחייבות משרד הפנים כלפי האזרח הוא לתת סל שירותים בסיסי שוויוני ולא משנה אם הילד בבת ים, תל אביב או בראשון, ירוחם או דימונה. ילד צריך לקבל את אותם חוגים ואותם רמת שירותים. לכן כשבת ים רוצה לתת לתושביה את השירות הטוב ביותר, יש בעיה. היא זקוקה לעזרה.

לדבריו, הוא מודע לבעיה שיש בישראל המון רשויות מקומיות, 257 במספר. “יש מעלות בהנהגה מקומית, קהילתיות אך חסרונות רבים בתקציב ולצערנו דברים באים על חשבון התושב. העיריות משנות את פניהן ואנחנו כמשרד פנים צריכים להסתגל קדימה ולהתאים עצמנו להתפתחות האדירה שקורת. אנחנו נערכים ומכינים כלים, הקמנו ועדות גאוגרפיות במטרה להמשיך בצדק חלוקתי ושיוון חברתי כדי שכולם יוכלו ליהנות משירותים מוניציפליים כמו הערים המבוססות”.