ד”ר אילנה אבינח חושפת: הסוד המצרי העתיק להצערת ומיצוק עור הפנים והצוואר

מה שטוב לקליאופטרה: אחרי שנים של עיסוק ומחקר בתחום הטיפול וטיפוח עור הפנים והצוואר, התוודעה ד"ר אילנה אבינח, רופאה בכירה לרפואה אסתטית, לתכשירי הפלא של הטבע שאוצרים בתוכם את כל הסודות הקדומים ליופי, ומסייעים להשגת מראה עור צעיר ללא רופאים וסכין מנתחים. כעת היא מבקשת להנגיש אותם לכל אישה, שתוכל להכין אותם לעצמה בעצמה במינימום השקעה, ועם בונוס גדול של העצמה

קליאופטרה - מלכת מצרים בעת העתיקה

לפני אלפי שנים, הרבה לפני שעולם טיפולי היופי וטיפוח העור קיבל תהודה כה גדולה,  קליאופטרה, מלכת מצרים המיתולוגית הידועה בעוצמתה, יופייה הרב וזוהרה, כבר הייתה בקיאה מאוד בענייני הטיפול בעור ובגוף, והשתמשה בשמנים צמחיים ושמנים אתריים שטובים לשימור מעיין הנעורים.  ה”קולגה” שלה מלכת שבא, שחיה כאלף שנים לפניה, ביקרה אצל שלמה המלך ולא שכחה להביא עימה מתנות יקרות ערך – בשמים, מור ולבונה, שהם אותם שמנים צמחיים ואתריים מיטיבים.  קליאופטרה הזורחת, שחיה בתרבות המצרית שקידשה את יופיו של הגוף, לא דמיינה שאלפי שנים אחר כך תהווה השראה ומקור להעצמה אחרי שרופאה בכירה ברפואה אסתטית, תאחז בסוד המצרי העתיק והמופלא שלה להצערת המראה, ותתאים את הידע הזה לשימוש יומיומי בעידן הסמארטפונים המתקדם. זה אמנם רחוק אלפי שנות אור מבחינת הזמן, אבל קרוב כל כך כשמדובר ברצון האנושי הבסיסי להישאר צעיר לנצח, או לפחות להיראות כך…

“להיות יפה” היא אחת מתשוקות היסוד העמוקות של כל אדם. משחר ההיסטוריה אנשים – בעיקר נשים – השקיעו משאבים עצומים בהשגת יעד זה. וכשמדובר על “יפה”, המונח מתקשר למראה צעיר ולנעורים. מאז ומתמיד חיפש האדם דרכים להיראות צעיר, מטופח, יפה ומושך. הנעורים והמראה הצעיר מסמלים לאדם בריאות איתנה, חוזק, פריון, אריכות ימים וחיוניות. משך כל ההיסטוריה חיפש האדם דרכים לשמר את מראהו הצעיר, המחבר אותו בתחושה עמוקה לימי נעוריו אליהם הוא עורג.

סימני הזדקנות עור הפנים והצוואר הראשונים מתחילים להופיע מגיל צעיר, כבר בשנות עשרים המוקדמות לחיים. הסימנים יכולים להתבטא ברפיון העור, יובש, הופעת קמטוטים שמתרבים ומעמיקים והופכים לקמטים, אובדן הברק של העור, מראה אפרורי ועייף, הופעת עור נפול, כתמים, ועוד. ד”ר אילנה אבינח הישראלית, שנמנית עם השורה הראשונה של רופאים בכירים ברפואה אסתטית ואנטי אייג’ינג, מתריעה: “אנו חיים במדינה עם אקלים חם וקרינה כמעט בכל ימות השנה, שגורמים לנזקים בעור שהולכים ומצטברים כבר מגיל צעיר. לכן, חשוב להתחיל לטפח את עורך מוקדם ככל האפשר. אני ממליצה מגיל ההתבגרות ואילך באופן עקבי יומיומי. כך תוכלי ליהנות מעור ללא קמטים גם בגיל מתקדם מאוד.

“אנחנו רוצים להשיג מראה צעיר לעור, להעשיר אותו בחומרים פעילים טובים, טבעיים ויחסית טהורים, ללא רעלים וחומרים סינתטיים מזיקים. מי שעונה לנו לדרישות ולציפיות הם השמנים שמתועדים בכתובים מתקופת מצרים העתיקה, ואף קודם לכן, וקיימים גם בימינו”.

סודות הטיפוח שמככבים בהיסטוריה והגיעו עד ימינו

למה מצרים? ולמה אלפי שנים אחורה כשאנחנו בעידן מודרני כל כך? הנה ההסבר: במצרים העתיקה של לפני יותר מ-3000 שנה נהגו הרופאים המצריים המלומדים להשתמש בתמציות צמחים, בשמנים צמחיים ושמנים אתריים לריפוי הגוף והנפש. השמנים היו משולבים בפעילות הטקסית היומיומית לשימור המראה הצעיר של העור ותחזוקת הגוף. המצרים נחשבו למומחים בתחום, והשיא התבטא במלאכת החניטה שביצעו, שנועדה לשימור נצחיות מראה הגוף, ושנעשתה בעזרת אותם שמנים.

עידן ועידנים מאז, כשהעולם עבר שינויים קיצוניים כמעט בכל תחום בחיים, נותר רק להתפעל מכך שאותן טיפות פלא מימי התנ”ך ממשיכות לתת את הטון גם בימינו. ד”ר אבינח מסבירה מדוע יש מקום וכבוד לחוכמה קדומה עתיקה. “התכשירים הרגילים שנגישים לנו לקנייה הם מתועשים, מכילים חומרים סינתטיים שחלקם רעילים ומזיקים לעור ולגוף. העור הוא איבר סופג שמקבל את כל הרעלים האלה. לפעמים יש משהו מדויק דווקא בדבר טבעי שבא פשוט, ללא תוספות מיותרות”.

למעלה מ-20 שנה כרופאה ברפואה אסתטית הקדישה ד”ר אבינח את זמנה לטיפולים להצערת עור הפנים והצוואר, והעמיקה בחקר האנטי אייג’ינג על שלל אופניו. התגלית הטבעית רבת הוותק שהתוודעה אליה במהלך המחקר המתמיד שלה ענתה באופן מושלם גם למטרות האנטי אייג’ינג וגם הביאה עימה יתרונות ומעלות בלתי צפויים רבים על הדרך.

“לפני יותר מעשור, בעקבות מחקרים ובדיקות שעשיתי, נחשפתי בחו”ל לשימוש בתכשירים ובחומרים טבעיים למניעת הזדקנות העור. באופן טבעי אני מכירה את המגוון הרחב שיש לשוק להציע לטיפול בעור, ובכל זאת, התכונות המופלאות של השמנים המיוחדים גרמו לי להתפעל יותר מכל. משהו באופן הדיוק שלהם שבה אותי והעמקתי את החקר בהם. ההיסטוריה המפוארת רק מוכיחה שהם שרדו כל השנים בשימוש האדם בגלל שהם מילאו את תפקידם בצורה יוצאת דופן. מבחינתי הגילוי הוא מרעיש ועונה על הצורך שקשור לאנטי אייג’ינג ולאורח החיים המודרני. מזה כעשור אני מכינה בעצמי לשימושי האישי תכשירים בביתי לטיפוח עור הפנים והצוואר מאותם חומרים טבעיים מופלאים, ועם שימוש עקבי בהם אני רואה שיפור ניכר ותוצאות מרשימות בעור פניי וצווארי. תוצאות אלה יכולה להשיג כל אישה שתשתמש בהתאמה לעור פניה באותם כלים וחומרים”.

בהשראת העידן השיתופי של ימינו החליטה בצעד חסר תקדים לא להשאיר את סודות היופי בביתה ובקליניקה ללקוחות הפרטיים, ולפתוח את הקלפים עבור כל אחת שהמראה שלה חשוב לה. “המסר שלי – גם את יכולה להיראות צעירה יותר ולעכב תהליכי הזדקנות של העור בעזרת הדרכה מקצועית נכונה ותכשירים טבעיים. אין שום צורך לקנות במחירים יקרים, ולא להגיע אליי לקליניקה. תוכלי להכינם בביתך בעזרת הדרכה שלי דרך המחשב, ולקבל כלים מהידע שצברתי ב-20 השנים האחרונות. כל זה יוביל לשיפור משמעותי ומרשים בעור פנייך וצווארך, ואני את השליחות שלי מילאתי”, היא מחייכת.

“עור צעיר ובריא – בטיפול עצמי”. ד״ר אילנה אבינח (צילום: יח״צ)

לקריאה נוספת:


מהפכת “עשי זאת בעצמך” (DIY) בקוסמטיקה

ד”ר אילנה אבינח מבקשת להסביר שטיפול היופי לא מתחיל ונגמר במכוני היופי. “המטרה שלי היא להנחיל טיפול יומיומי. דבר חשוב וקריטי לכל אחת שעוד הפנים שלה חשוב לה. וזה לא דורש הרבה עבודה –  5 דקות בבוקר ו-5 דקות בערב. עשר דקות ביום”.

באותה נשימה היא מדברת על מהפכת- DIY בעולם הקוסמטיקה. במקום לרכוש תכשיר תעשייתי ויקר, חושפת ד”ר אבינח שאפשר ליצור בבית תכשירים טבעיים ובריאים. משמעות הדבר שבהכנה ביתית פשוטה של מספר דקות, וחסכון של מאות שקלים, ניתן ליצור מוצר שינצח את סימני הזמן. “DIY זו מגמה עולמית בכל תחום, ועכשיו גם בקוסמטיקה”, היא מסבירה נחרצות.

 

מה זה דורש בפועל?

“ההכנה דורשת הדרכה נכונה ומדויקת ומספר חומרי גלם שרוכשים בחנויות טבע ובבתי מרקחת, ועבודה פשוטה. את מערבבת חומרים טבעיים לפי נוסחה שאני נותנת, שנבנתה מניסיון ומחקר רב שנים. כמה דקות, ויצרת תכשירים עבורך להרבה זמן. הכול מתוכנן תוך התחשבות במגבלות הזמנים שלנו. הנשים בימינו עסוקות ועמוסות עם עבודה, קריירה, בעל, ילדים ועוד. אין זמן לפעמים אפילו ללכת לטיפול פנים במכון כלשהו. ואם הלכת, מלבד התשלום על הטיפול, הנשים יוצאות עם הוצאה של 1000-2000 שקלים על תכשירים שקנו במכון, ושאחרי יומיים הופכים לקישוט על המדף”.

 

נשמע שמדובר בגישה אקטיבית, מעורבת יותר.

“בהחלט, אני אומרת לכל אישה, קחי את המושכות לידיים שלך, את השליטה על המראה שלך. אם את עסוקה את לא חייבת את הכול. לאחת מספיק רק סרום לעצמה, לדוגמה. את יוצאת עם אוצר בידיים, וחוסכת. כאשר נשים לומדות איך לטפל באופן מדויק בעור הפנים והצוואר שלהן, בוקר וערב, ולהכין את תכשיריהן בבית, הן חוסכות מאות שקלים בחודש”.

עוד כמה דקות עם ד”ר אבינח מלאת האנרגיה, מהדהדת ההבנה שהרבה מעבר לנושא הכספי, עובר לנשים כאן מסר של העצמה. “לכאורה קיבלת מתנה אדירה. גם הדרכה מקצועית וגם תכשיר מחולל פלאים קל להכנה. אבל הרווחת המון על הדרך. אני מעניקה כלי לחיים בידיה של האישה לייצר לעצמה דבר שמיטיב עימה, להשקיע בעצמה ולהיות מעורבת בתהליך בכל שלב. הדבר מעניק בטחון עצמי, שמחה, בריאות, מוטיבציה, עור מטופח, חשק לצאת, קשר עם חברות, דבר שבהחלט מרים ומעצים”.

עור טוב זה לא עניין של מזל ולא גנטיקה

ד”ר אילנה אבינח היא רופאה בכירה ברפואה אסתטית, העוסקת למעלה מ-20 שנה בתחום הפופולארי מאוד בעולם, העוסק בהצערת העור, אנטי אייג’ינג, טיפולי פנים וצוואר ועוד. מלבד לימודי הרפואה רכשה לעצמה ידע רב ומקיף בתחום משלל כיוונים ומוסדות אקדמיים. ברזומה שלה פיתוח נוסחאות טיפול ייחודיות בעור, התמחות-על באבחון מיקרוסקופי של העור, רוקחות טבעית וארומתרפיה. היא כתבה 150 מאמרים מדעיים בתחום הרפואה והעור בספרות הרפואית הארצית ובינלאומית. והיא גם נמנית עם חבורה עדכנית של קולגות שנפגשים בכנסים בארץ ובחו”ל לעיתים תכופות, ומתעדכנים במידע הכי חדיש שיועיל לנצח את הקמט הבא.

את תהליך ההזדקנות, היא מסבירה, לא ניתן לעצור, אבל ניתן לסייע בהאטת התופעות שלו.

“כעוסקת בתחום אני באה לשפר מאוד את פגעי הזמן. לעכב את סימני ההזדקנות. אני רואה שליחות להעביר מסרים לנשים. לעודד את הטיפול היומיומי בבית של עור הפנים והצוואר. את לא יכולה לחכות עד לביקור הבא שלך אצל מומחי האסתטיקה ולא לעשות כלום”.

 

ממתי חשוב להתחיל?

“קיימת חשיבות רבה לטיפול התחזוקתי היומיומי של עור הפנים והצוואר בבית, בוקר וערב. כאמור ככל שמקפידים לבצע אותו נכון מגיל צעיר, כך שימור העור ומראהו הצעיר והחיוני נשמר לאורך כל שנות החיים. מגיל צעיר כבר מתחילים להופיע סימני הזדקנות. אם את דואגת לתחזוקה, איכות העור שלך תשתפר בצורה מדהימה. תיראי זוהרת קילומטר קדימה. כשאישה מגיעה לגיל שבו סימני הזמן ניכרים יותר בפניה, והיא ותרצה טיפולים מתקדמים, בגיל 45 לדוגמה, אז היא תבוא עם עור מטופח במצב ראשוני טוב יותר ממי שלא טיפלה בעורה”.

קשה להתעלם מהמראה המרשים של ד”ר אבינח, שמציגה עור פנים וצוואר נטול גיל, ומרשימה וסוחפת תוך שניות בזכות המקצועיות שלה והמסירות לנושא. “כבר 20 שנה אני מסבירה ללקוחות שבאות ומתפעלות מעורי שלא מדובר בהפתעה, מזל, ולא בגנטיקה. גם אם קיבלת את הגנטיקה הכי טובה – אם לא תטפלי בעור הוא יהיה זקן, נפול ויבש, וסימני ההזדקנות ייראו עוד מרחוק בגלל שלא טיפלת בעצמך. לעומת זאת, גם אם לא קיבלת את הגנים הכי טובים – את יכולה לצאת מנצחת, כשאת כן מיישמת טיפול ביתי נכון, עקבי ומתמיד”.

גרף היווצרות קמטים, מתוך אטלס ״הזדקנות העור״ על פי מחקר שנערך במשך יותר מ-20 שנה

ה”מעבדה” הביתית שתעשה טוב לעור פנייך ולחייך

את הידע העצום שלה ריכזה וזיקקה ד”ר אבינח לפרויקט של חייה. כחלק מתחושת השליחות שמלווה אותה בתחום המיוחד שבחרה בו, החליטה לחשוף את סודות היופי שהיא חולקת שנים רבות עם לקוחותיה שנהנות מהידע. מתוך הבנה שהיא רוצה להעביר את סודות הקסם העתיק והמושלם לקהל רחב יותר, החליטה להעביר את המידע בערוץ נגיש יותר – האינטרנט. לאור הדרישה פיתחה קורס בנושא: איך תצרי לעצמך עור פנים זוהר צעיר חיוני ובריא במינימום זמן ומקסימום תוצאות. זהו קורס וידאו סוחף בהדרכתה והנחייתה, בו ניתן להכירה מקרוב גם בלי להגיע אליה לטיפול, ולהתעשר במידע רב. בקורס ד”ר אבינח  משתפת מחוכמתה, מעניקה הדרכה יסודית ומקיפה עם תוכנית מלאה וכלים לטיפול בעור הפנים והצוואר באופן יומיומי בבית, וחולקת נוסחאות פשוטות ומדויקות להכנה ביתית של תכשירים טבעיים לטיפול יומיומי, מ-20 שנות ידע של רפואה אסתטית מצטברת. היא מלמדת להכין מגוון תכשירים, מקרם לחות, סרום, מסכות ועד להבהרת פיגמנטציה ותכשירים ייעודיים לסוגי עור שונים. “במקום שתקני במאות שקלים מוצרים שאינך יודעת מה הם מכילים, פה תערבבי חומרים שתכירי מקרוב, שניתן להשיג בחנויות הטבע ובבתי מרקחת, ועם הרבה סיפוק עצמי”, היא מחייכת.

ד”ר אבינח שואפת שכל אחת תוכל ליצור לעצמה ב”מעבדה” ביתית במטבח את מה שעושה טוב לעורה ותורם לחייה. “אני אוהבת אנשים, ולטפל בהם זאת שליחות בעיניי. אני רוצה להעביר את הבשורה לכל אישה באשר היא, בארץ ובעולם –  איך תטפלי בעור שלך באופן נכון ומדויק במינימום זמן ומקסימום תוצאות, תוך חסכון כספי והעצמה אישית. טיפול זו מערכת יחסים. לא טיפול אחד וגמרנו של להיות נחמדה פעם בשנה לעור. זו מערכת מתמשכת יומיומית שבה את מפרגנת בוקר וערב בנדיבות עם חומרים טובים לעורך, ומתוגמלת בחזרה בעור צעיר וקורן שהולך לפנייך”.

 

חשוב לך לשמר את המראה הצעיר של עורך? רוצה לגלות איך להעלים את סימני הזמן שהחלו לצוץ בפנייך? להיכרות עם ד”ר אבינח, האישה והאנטי אייג’ינג, שהביאה את הסוד המצרי העתיק והתאימה אותו לימינו, ולקבלת המדריך מתנה – הנוסחה להכנת תכשיר טיפוח ביתי לאחד האזורים הכי רגישים בפנים בתוך דקות, ולסודות טיפוח ויופי נוספים בדרך, לחצי כאן.

בימים הקרובים, הנוסחה הסודית של ד״ר אילנה יורדת מהאינטרנט. בשביל לא לפספס לחצי כאן לגישה מיידית >>