האם התגלתה התקווה לחולי סוכרת? שיטה מהפכנית מאפשרת לאלפי סוכרתיים מיואשים להיפטר מהסוכרת ללא צורך בתרופות ואינסולין תוך 21 יום.

ממצאים דרמטיים מתוך מחקרים חדשים אינם מותירים מקום לספק: אפשר להחלים מסוכרת לחלוטין בתוך זמן קצר, ללא תרופות ואינסולין. המומחית לסוכרת, מאיה ניסן, עושה סדר בדברים ומגלה לנו האם באמת ישנו טיפול המאפשר לעצור את כדור השלג המתגלגל של הסוכרת.

מאיה ניסן N.D. מומחית לסוכרת:
מאיה ניסן N.D. מומחית לסוכרת: "אל תאזנו את הסוכרת- היפטרו ממנה". (ממאגר אישי)

עוד בעולם הבריאות:

האמת גם אני הופתעתי.

אחרי שנים שבהן היה ידוע לכולם שסוכרת היא מחלה כרונית לכל החיים הצועדת במסלול בלתי נמנע, מתברר שיש דרכים שיכולות להשפיע על כיוון המחלה, לעצור אותה, ובמקרים רבים אף לגרום לנסיגתה.

מי שמיישמת זאת בפועל היא המומחית לסוכרת, מאיה ניסן,

שטיפולה כבר שחרר סוכרתיים רבים לחופש מהתלות בטיפול התרופתי.

מטופליה מקבלים את חייהם בחזרה, משתחררים מההתעסקות הבלתי פוסקת בבדיקות ומדידות ומצילים את עצמם מפגיעה עתידית באיברים סיבוכים נזקים בלתי הפיכים ונכות.

האם באמת מדובר בטיפול משנה חיים?

יצאנו לראיין את מאיה ולבדוק האם באמת אפשר להפסיק עם התרופות ולזרוק לפח את מזרקי האינסולין אחת ולתמיד.

אז מאיה, האם את אומרת שאפשר להחלים מהסוכרת?

 (צוחקת) “ברור לי שזו הצהרה נועזת, למרות שלא המצאתי איזו תרופת פלא וגם לא גיליתי
איזה צמח שיכול לרפא סוכרת. מה שכן, אני בהחלט יכולה להגיד לך שבדרך בה אני מטפלת, הרוב המוחלט של סוכרתיים מסוג 2, יכול להיפטר לגמרי מהמחלה.”

סוכרת סוג 2 היא מצב הפיך
סוכרת סוג 2 היא מצב הפיך (מאתר ncl)

איך זה יכול להיות? הרי טובי המוחות, וחברות התרופות הגדולות בעולם מחפשים את התרופה לסוכרת

“השאלה אם את באמת חושבת שחברות התרופות רוצות למצוא תרופה אמיתית שתרפא את הסוכרת?”

ברור, מדובר בהמון כסף

“נכון, אבל אם את תמכרי תרופה אחת לאיש אחד זה יהיה חד פעמי, החולה נרפא ובזה נגמר הסיפור. וכמה כסף את חושבת שהם מרוויחים עכשיו מלמכור שוב ושוב את אותה התרופה לאותם האנשים?

מגפת הסוכרת מספקת לתעשיית התרופות מאות מיליוני חולים כרוניים- צרכני תרופות לאורך שנים. חברות התרופות לא יודו בזה בחיים, אבל אין להם שום אינטרס למצוא תרופה לסוכרת (או לכל מחלה אחרת).

האסטרטגיה היא לא לרפא, אלא לשמור על המטופל חולה כרוני ותלוי בתרופה. זהו מצב הרבה יותר רווחי בשבילן, וככה החולה נשאר תלוי בהם וממשיך לצרוך את התרופות שוב ושוב למשך שארית חייו”.

אוקי, ומה לגבי אותם חוקרים שהם לא משוחדים אלא באמת רוצים למצוא תרופה?

“החוקרים כבר יודעים היום את הסיבות האמיתיות להתפתחות הסוכרת ומדוע היא נוצרת, והמחקרים היום מוכיחים חד משמעית שאפשר להיפטר מהסוכרת ולהחזיר את הגלגל לאחור תוך זמן קצר ביותר”.

אלו ממצאים גילו במחקרים? ומה הכוונה “זמן קצר ביותר”?

“אחד המחקרים פורצי הדרך הוכיח מעל לכל ספק שאפילו חולי סוכרת מסוג 2 במצב מתקדם, שמתאפיין בכשל תפקודי של הלבלב ובנזק משמעותי לתאים המייצרים את האינסולין, עשויים להחלים תוך שבוע בלבד, בעקבות שינויים דרמטיים בתזונה.

במחקר זה רמת הסוכר של הנבדקים ירדה לערכים תקינים והלבלב החלים (ההחלמה נמדדה באמצעות בדיקת MRI מתוחכמת).

אחרי שבוע ימים בלבד, הם חדלו ליטול תרופות, מה שמוכיח שסוכרת אינה מחלה מתקדמת שאינה ניתנת לריפוי.1 כמו כן המחקר חשף כי לתזונה הייתה השפעה חזקה יותר מהתרופות”.

לאחר שבוע בלבד בתזונה החדשה רמת הסוכר לא הייתה שונה משמעותית מקבוצת הלא סוכרתיים. ונשארה יציבה במשך כל תקופת המחקר )חודשיים). לאחר 8 שבועות ה-C1A לא היה שונה משמעותית ממי שאינו סוכרתי.
לאחר שבוע בלבד בתזונה החדשה רמת הסוכר לא הייתה שונה משמעותית מקבוצת הלא סוכרתיים. ונשארה יציבה במשך כל תקופת המחקר )חודשיים). לאחר 8 שבועות ה-C1A לא היה שונה משמעותית ממי שאינו סוכרתי. )מאתר (ncbi

אם באמת הכל מוכח מחקרית, איך זה שהרופאים מתעלמים מזה ולא מאמינים שניתן להירפא מהסוכרת?

“הקשר בין תזונה לבריאות מוכח כיום למעלה מכל ספק ומתועד באלפי מחקרים מדעיים אך לצערנו, הרופאים לומדים כיצד לדכא סימפטומים באמצעות תרופות. בכל הלימודים שלהם הם לא למדו תזונה, הם לא יודעים על ההשפעות שלה, על הבריאות והחולי. זאת דרך הטיפול שמלמדים אותם, ולכן אי אפשר ממש לבוא אליהם בטענות.

אבל לי זה נראה קצת אבסורד שדרך הטיפול היא פשוט לדכא את הסימפטום, ולהלעיט את המטופל בתרופות במקום לטפל בשורש הבעיה, ולשאול:

מה גרם לסוכר לעלות? מה המצב בגוף שאיפשר לסוכרת להתפתח מלכתחילה? כשעונים על השאלות האלה, זה המפתח, שם נמצא הפיתרון”.

ומה לגבי מטפלים ברפואה משלימה ודרכי הטיפול שלהם?

“להם כמובן יש הרבה יותר ידע בתזונה מאשר רופאים, אבל הבעיה הרצינית היא שאין להם מספיק ידע ברפואה המערבית, ולפעמים חוסר הידע הזה עלול להזיק. למשל מטפלים הממליצים על צמחי מרפא או תוספים כלשהם ומשלבים אותם ביחד עם תרופות מסוימות, לא יודעים כי השילוב עלול להיות מסוכן. זה שזה כביכול טבעי לא אומר שזה לא יכול להזיק במצבים מסוימים”.

את בעצמך נטורופתית והגעת מהעולם הזה.

“נכון. אני במקצועי בין היתר נטורופתית N.D., תזונאית קלינית הוליסטית ולמדתי בעצם את כל תחומי הרפואה המשלימה על כל גווניה.

לכן אני מדברת מניסיון. לנטורופתים ולמטפלים בשיטות טבעיות ברוב הפעמים חסר הידע המעמיק על עולם הרפואה האמיתי- לא עולם התרופות, אלא עולם המדע, הפיזיולוגיה, הביולוגיה, הביוכימיה.

וזו הסיבה לדעתי שאנחנו לא מצליחים להגיע לפריצת דרך משמעותית בתחום הסוכרת. מצד אחד יש לנו רופאים שמטפלים דרך תרופות ולא בקיאים ברזי התזונה, ומצד שני מטפלים טבעיים שלא יודעים מספיק על המדע והרפואה”.

אז מה בעצם מייחד אותך מיתר הרופאים והמטפלים בתחום?

“אני החלטתי לשלב בין שני העולמות.

אני משלבת בין הרפואה המערבית הקונבנציונלית לבין דרכי טיפול טבעיות שמבוססות מדעית”.

מצד אחד לקחת את כל מה שטוב במדע וברפואה ולחבר את זה עם טיפול טבעי ולא כימיקלי. טיפול שיתמוך בגוף ויאפשר תנאים של החלמה וריפוי ולא סתם דיכוי הסימפטום.

וזאת בדיוק הבעיה הנפוצה שאנשים עושים בטיפול בסוכרת. הן המטופל והן המטפל (בין אם מטפל טבעי או רופא קונבנציונלי), מתמקדים נטו בסימפטום- שהוא הורדת הסוכר בדם. הם מתעלמים מהסיבות שגרמו לסוכר לעלות מלכתחילה ובצורה הזאת רק מכסים על הבעיה באופן זמני. לכן ברגע שמבינים בדיוק מה גרם לסוכרת ומטפלים בזה, רק אז ניתן להשיג ריפוי אמיתי וסופי של המחלה”.

במקביל ללימודי הנטורופתיה, מאיה עברה הכשרות רבות ברפואה מערבית על כל גווניה.

בנוסף, היא מומחית במדעי התזונה וברפואה פונקציונלית שהיא הרפואה העדכנית והמתקדמת ביותר. היא מבוססת על המידע החדשני ביותר ומטפלת בשורש הבעיה ולא בסימפטום, ומשלבת את המדע יחד עם השיטה הטבעית.

“זה היה כל מה שחיפשתי. פתאום הפאזל הושלם. תמיד אהבתי רפואה ומדע, אבל העובדה שברפואה הקונבנציונלית (הרפואה המוכרת לנו מחיי היומיום) לא מצליחים לרפא שום מחלה מהשורש, וכל הטיפול הוא בעצם מתן מרשם לתרופות רעילות, לא הסתדר לי. ומנגד ברפואה המשלימה, מצד אחד הטיפול הוא בצורה טבעית, אבל מצד שני היה חסר לי החלק של המדע העמוק, והצורך להיכנס לעובי הקורה מהבחינה הזאת. היום אני נהנית משני העולמות וכך גם המטופלים שלי.”

מה הגישה הייחודית שלך במסגרת הטיפול?

“למדתי מטובי המומחים, הפרופסורים והמדענים בארץ ובעולם. כל אחד מהם הוא בר סמכא בתחומו, ובעל שם עולמי בריפוי טבעי המבוסס על המדע. הם לא מאמינים שלהלעיט את המטופל בתרופות זה מה שיגרום לו להיפטר מהסוכרת, ולכן הם מטפלים בצורה אחרת.

ריפוי מסוכרת לא נחשב כדבר יוצא דופן מבחינתם, ויעידו על זה עשרות אלפי המטופלים שלהם שהפכו לסוכרתיים לשעבר.

הרופאים האלה הבינו שהטיפול הרגיל שהם נהגו לתת לחולים הוא טיפול מסוכן, שדיכא תסמינים ולמעשה לא ריפא אפילו בן אדם אחד.

בשיטת הטיפול שלי יצרתי תוכנית מקיפה המשלבת בין הידע הרפואי לבין שיטות הטיפול הטבעיות שהוכחו מדעית. מכל שיטה יישמתי את דרכי הטיפול שהוכחו כעובדות ויעילות, שילבתי בין הדברים, וגיבשתי תוכנית מדעית אחת המשלבת בין כלל הגורמים. דרך הטיפול הזאת מובילה את המטופל לריפוי מהסוכרת ללא תלות בתרופות ואינסולין”.

אולי יעניין אותך גם:

מה עוד את עושה שונה שהופך את הטיפול שלך לבעל אחוזי הצלחה גבוהים כל כך?

“לתזונה יש כמובן חלק קריטי בהתפתחות סוכרת ובהחלמתה, אבל בטיפול שלי אני מתייחסת לעוד גורמים שמשפיעים מאוד על התפתחות הסוכרת או על החמרתה”.

תני לי דוגמה למשל לאחד הגורמים שאת מתייחסת

“אני אתן לך דוגמה שלא הרבה אנשים מודעים אליה.

גורם אחד שיכול להעלות רמות סוכר בצורה קיצונית ואנשים בחיים לא יחשדו בזה ולא יעלו על דעתם שיש קשר בין השניים!

קרינה”.

קרינה? למה הכוונה?

“סוגים שונים של קרינה אלקטרומגנטית גורמים לעליית הסוכר בדם. זה מוכח.2

מחקרים הראו שככל שרמת הקרינה גבוהה יותר- כך רמת הסוכר עולה.

יש סוגים שונים של קרינה, אבל אפשר אפילו לבדוק את זה בבית. תמדדו את רמת הסוכר, תלכו אח”כ לארון חשמל בבית או ליד מתח עם אנטנות חשמל, תעמדו שם ותראו איך פתאום רמת הסוכר מזנקת ועולה.

אני אגיד לך יותר מזה, כולם יודעים כמה פעילות גופנית חשובה, והיא אכן כזאת, במיוחד בכל הקשור לשליטה ואיזון הסוכרת. אבל בהקשר של הקרינה נמצא שפעילות גופנית על הליכון, המייצרת חשמל מלוכלך, מעלה את הסוכר בדם. יש פה קצת פרדוקס, כי מצד עשינו פעילות גופנית בשביל להוריד את רמת הסוכר, וכשאנחנו מבצעים את זה על הליכון או בקרבת מכשור שפולט קרינה מסוג מסוים, אנחנו מקבלים את התוצאה ההפוכה.

הסוכרתי הממוצע לא מודע בכלל לדברים האלה, לכן חשוב לקחת בחשבון את כלל הגורמים שיכולים להשפיע על רמת הסוכר בדם שלנו, וכחלק משיטת הטיפול אני נותנת כלים למטופלים כיצד להתמודד גם עם בעיות מסוגים אלה”.

האם מישהו שהמצב שלו כבר מתקדם גם יכול להחזיר את המצב אחורה?

“מבחינת הרופאים המטרה בטיפול בסוכרת היא לעכב כמה שיותר את המחלה, כי מבחינתם זאת מחלה בכיוון אחד שתלך ותחמיר עם הזמן. אף אחד לא מעז לדבר על עצירה ובטח לא על נסיגת המחלה. רק להאט את ההתקדמות עד כמה שניתן.

אנשים חושבים שאם זה קיים כבר הרבה שנים, והמחלה ברמה מתקדמת זה כבר מצב בלתי הפיך. אבל זה לא נכון!

במחקר שנעשה, גם סוכרתיים שהיו חולים 20 שנה והזריקו בממוצע 20 יחידות אינסולין ביום, הפסיקו לגמרי את ההזרקות תוך שבועיים בלבד! וזאת למרות שלא ירדו כלל במשקל. אלא רק באמצעות שינוי בתזונה.3

כמות האינסולין היומית שהוזרקה בתחילת המחקר בתזונה הרגילה. וכמות האינסולין לאחר המעבר לתזונה החדשה.
כמות האינסולין היומית שהוזרקה בתחילת המחקר בתזונה הרגילה. וכמות האינסולין לאחר המעבר לתזונה החדשה.
מטופל מספר #9: עם 20 שנה סוכרת, שהזריק 20 יחידות ביום, ירד ל-0 יחידות תוך 13 יום.
מטופל מספר #9: עם 20 שנה סוכרת, שהזריק 20 יחידות ביום, ירד ל-0 יחידות תוך 13 יום.
חולה 15#: 32 יחידות אינסולין בתזונה הרגילה. לאחר 18 ימים, ירד ל-0 והפסיק להזריק אינסולין לגמרי.
חולה 15#: 32 יחידות אינסולין בתזונה הרגילה. לאחר 18 ימים, ירד ל-0 והפסיק להזריק אינסולין לגמרי. )מאתר (ncbi

אני מניחה שמדובר בשינוי תזונתי מאוד קיצוני, לא?

“ואנשים שמגיעים לקטיעות רגליים והופכים למוגבלים ולנטל על המשפחה שלהם, זה לא קיצוני?

אדם שצריך 5 פעמים בשבוע לעשות דיאליזה זה לא קיצוני?

את יודעת מזה דיאליזה? ברגע שתפקודי הכליות של האדם נפגעים, (מקרה נפוץ מאוד בסוכרת), הכליות לא יכולות לסנן כמו שצריך את הדם שבגוף, ולכן מה שעושים- זה הולכים לבית חולים 5 פעמים בשבוע, 8 שעות כל פעם, ומתחברים למכונה שבעצם עושה את מה שהכליות לא מצליחות לעשות. איזה מין חיים אלה?

אבל בכל מקרה, לשאלתך, לא מדובר באיזה דיאטה נוקשה, אסור להיות רעבים ולא סופרים פחמימות. נהנים מאוכל טעים ולא מגבילים את גודל המנות.

אני לא מאמינה בהגבלת קלוריות. אם אוכלים מזונות נכונים ומרפאים – אנחנו לא באמת צריכים להגביל את עצמנו”.

ומה אם מישהו מחפש דרך יותר מתונה?

“נשאלת השאלה, כמה מתונה את רוצה את הסוכרת שלך? קטיעה של רק כמה אצבעות? ולא של כל הרגל? את רואה מה קורה עם מתינות. אף אחד לא משיג שיפור באמת משמעותי.

אני מניחה שאנשים כן ניסו להוריד במתוקים ולשים לב למה שהם אוכלים. הם ניסו את הדרך המתונה אבל זה לא הביא אותם רחוק, נכון?

סוכרת היא מחלה שמצריכה טיפול כוללני ומקיף, ולא מספיק רק להקטין את גודל חתיכת העוגה שאוכלים.

כשסוכרתיים עושים שינויים מתונים הם מקבלים תוצאות מתונות, השינויים הקטנים האלה לא מספיקים כדי לעצור את המחלה ובטח שלא לגרום לה לסגת.

החשיבה שלי היא: אם מה שניסית עד היום לא נתן את התוצאות הרצויות, למה לא לנסות דרך אחרת שהוכח מדעית שהיא עובדת בצורה מדהימה?”

ולסיום, האם יש מטופל אחד שזכור לך במיוחד?

מחייכת. “האמת שכן. עם כל מטופל יש לי משהו אישי ואני לוקחת אותו תחת חסותי ועושה הכל כדי שהוא יצליח, אבל יש מטופל אחד שאני נותנת אותו כדוגמה לכל מי שמגיע אלי וחושב שהמצב שלו קשה. זה מטופל בן 80. הייתה לו סוכרת 26 שנה, והוא היה נוהג לצרוך כמות אסטרונומית של 80 יחידות אינסולין ביום.

לאחר 3 שבועות מתחילת התוכנית הוא לא הזריק אינסולין יותר.

הוא מעורר השראה בעיני ודוגמה לזה שכל אחד יכול לעשות שינוי. לא משנה באיזה גיל ובאיזה מצב.

איך אפשר לקבל עוד מידע?

כתבתי את המדריך לסוכרת, שבו אני שוברת מיתוסים רבים שעד היום מנעו מחולים רבים להיפטר מן המחלה.

למשל: למה סוכרת היא לא מצב גנטי בלתי הפיך ואיך ניתן לשנות את המצב. מהן הטעויות הנפוצות שרבים נופלים בהן בהתמודדות עם הסוכרת וכיצד ניתן להימנע מהן.

כרגע המדריך ניתן בחינם לזמן מוגבל ואפשר להוריד אותו כאן. אני ממליצה להיכנס ולהירשם לפני שהוא יורד מהאוויר. לזמן מוגבל: לחץ כאן לקבלת מדריך הסוכרת החינמי של מאיה

המדריך לטיפול טבעי בסוכרת
לחץ על התמונה כדי לקבל את המדריך החינמי

*כל הנאמר מתייחס לסוכרת סוג 2.

**דיסקליימר: המידע שבכתבה אינו תחליף לייעוץ או לטיפול רפואי ואינו מהווה המלצה כלשהי. על הקורא להיוועץ ברופא המטפל בכל העניינים הנוגעים לבריאותו, לרבות שינוי או הורדה בתרופות. אין להפסיק או לשנות מינוני תרופות/ אינסולין ללא אישור והמלצת רופא.

מקורות למחקרים:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3168743/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18568931
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/495550

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.