“האקר הגנום” יבצע חקר קשרי משפחה נשכחים באמצעות DNA

ד"ר יניב ארליך מונה לקצין המדע הראשי של חברת MyHeritage ■ הוא יקים זרוע מדעית שתרחיב את פעילות החברה בתחום הגנטיקה להוכחת קשרי משפחה נשכחים

קשרי משפחה יאותרו באמצעות ה-DNA צילום: פיקסביי

ד”ר יניב ארליך, מדען DNA בעל שם עולמי שזכה לכינוי “האקר הגנום”, מונה לקצין המדע הראשי של חברת MyHeritage  המנהלת את המאגר הגדול בעולם של אילנות יוחסין ומציאת קשרי משפחה נשכחים.

ארליך יוביל את שרות MyHeritage DNA שמאפשר לבסס את הקשרים המשפחתיים שמתגלים על בסיס מדעי ולמצוא התאמות לקרובי משפחה לא ידועים ברחבי העולם.

החברה פועלת בלמעלה מ-190 מדינות ברחבי העולם וב-422 שפות. החברה ביצעה מספר פרויקטים רחבים לשימוש בכלים לפתרון תעלומות היסטוריות כולל לאחרונה בפרשת ילדי תימן.  

ארליך bjac בעל ניסיון עולמי בתחום הגנומיקה משמש חבר במרכז הגנום ניו יורק, הקים את מאגר DNA.LAND וזכה בפרסים רבים על חדשנות במחקרי אוכלוסיה, אחסון DNA ונושאי מחקר נוספים. הכינוי “האקר הגנום” הוצמד לו בכתבה במגזין Nature הודות ליכולתו לפצח מידע נסתר באמצעות ה-DNA.

גלעד יפה, מייסד ומנכ”ל מיי הריטייג’, מסר שהצטרפותו של ד”ר ארליך לצוות הניהולי ומומחיותו בגנטיקה חישובית וסינרגיה עם ההיסטוריה המשפחתית תספק את הבסיס המדעי המוצק לאישור ומציאת קשרי משפחה וזאת בנוסף לכלים האחרים של הצלבת מקורות מידע, רישומים היסטוריים והשתתפות פעילה של עשרות מיליונים ברחבי העולם באמצעות האינטרנט.