הבחירות בארה”ב – יתוו דרך למצב השווקים

כלכלני הלמן-אלדובי בסקירה שבועית על שוק ההון, רגע לפני יום הבוחר האמריקני והשפעותיו הצפויות על הכלכלה העולמית

סקירה כלכלית (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

הבחירות בארה”ב יתקיימו ביום שלישי השבוע וירכזו עניין רב בשווקי ההון ברחבי העולם, כאשר הילרי קלינטון עדיין המועמדת המובילה כרגע לפי הסקרים.

אנו ממליצים לנקוט גישה זהירה ולהגן על תיק המניות, מפני האפשרות שטראפ יבחר. גם בתחום אגרות החוב הסיכון בשווקים עלה ומומלץ לנקוט בגישה זהירה יותר בתקופה הקרובה. יחד עם זאת במידה והשווקים ירדו בצורה חדה לאחר הבחירות בארה”ב, אנו חושבים שזאת עשויה להיות הזדמנות להגדיל את החשיפה לשוק המניות האמריקני.

התנודתיות בשווקים גדלה בצורה משמעותית, הן בשוק המניות והן בשוק האג”ח ואנו מעריכים כי מצב זה צפוי להימשך גם בשבועות הקרובים, כאשר שוקי ההון בארץ ובעולם ממשיכים להיסחר בצל הרחבות מוניטריות של בנקים מרכזיים רבים בעולם.

מבחינת אלוקציה בתיק ההשקעות- אנו ממליצים להגדיל חשיפה למניות בארץ על חשבון חשיפה לחו”ל. זאת לאור פערי תמחור בין השוק בארץ לשווקים המרכזיים בחו”ל ולאור צפי לרווחיות גבוהה וביצועים טובים של הפירמות המקומיות לעומת פירמות זרות.

 

גילוי נאות: אין לראות באמור הצעה לציבור ו/או המלצה ו/או הזמנה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע הוא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ אישי וכל העושה בו שימוש עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.