הביקושים למטוסי מטען של בואינג – במגמת עלייה

יצרנית המטוסים צופה ביקוש ל-2,370 מטוסי מטען נוספים עד שנת 2035. בואינג צופה כי אחד המניעים העיקריים של הצמיחה בתחום המטען האווירי יהיה המסחר האלקטרוני וההכנסות ממנו יגיעו ל-3.6 טריליון דולר עד שנת 2020

מטוס מטען של בואינג (צילום: יח"צ)

חברת בואינג, יצרנית המטוסים מהגדולות בעולם, פרסמה את תחזיתה הדו-שנתית בתחום ההובלה האווירית. בואינג צופה כי תנועת המטען האווירי תגדל בקצב שנתי של 4.2% במהלך 20 השנים הקרובות, עם דרישה עולמית ל-930 מטוסי מטען חדשים ו-1,440 מטוסי נוסעים שעברו הסבה למטוסי מטען, עד שנת 2035.

רנדי טינסת‘, סגן נשיא בואינג לשיווק ומכירות אמר כי “תחום ההובלה האווירית התמודד בשנים האחרונות עם קצב צמיחה נמוך מהתחזיות. אך לאור ההתאוששות ההדרגתית של תעשיות בעולם, אנו בטוחים כי בטווח הארוך, שוק מטוסי המטען צפוי להראות צמיחה מתמשכת”.

“מטוסי המטען מהווים מרכיב קריטי במסחר הבינלאומי ובואינג מציעה את קו המוצרים הנרחב ביותר בתעשייה כיום. המטוסים שלנו מובילים הן מבחינת הקיבולת והן מבחינת האמינות, ומספקים ללקוחותינו התאמה מיטבית לצרכיהם והצלחה מובטחת בשוק ההובלה האווירית המתפתח”, הוסיף טינסת’.

בואינג צופה כי אחד המניעים העיקריים של הצמיחה בתחום המטען האווירי יהיה המסחר האלקטרוני וההכנסות ממנו יגיעו ל3.6 טריליון דולר עד שנת 2020.

בנוסף, צפוי שוק משלוחי האקספרס (משלוח מהיר) בסין להמשיך להתרחב בקצב של 55% על פני חמש שנים, עם גידול של 39% בהכנסות.

עוד מציינת בואינג בתחזית, בהקשר להובלה אווירית, כי שווקים המקושרים לאסיה יובילו את שאר השווקים הבינלאומיים בצמיחה מדודה. מטוסי מטען ייעודיים יישאו למעלה ממחצית מתנועת ההובלה האווירית וימשיכו להיות חוד החנית של זירה זו.

החברה צופה כי צי מטוסי המטען בעולם יתרחב ב-70% עד שנת 2035, בתוספת כוללת של 2,370 מטוסי מטען סך הכול. למעשה, צופה התחזית דרישה ל-550 מטוסי מטען גדולים ו-380 מטוסי מטען בינוניים ורחבי גוף, זאת בנוסף ל-400 מטוסים רחבי גוף ו-1,040 מטוסי נוסעים בינוניים, שיוסבו למטוסי מטען.