ההזמנה הגדולה ביותר בהיסטוריה של חברת ספייס ג’ט

חברת ספייס ג'ט, המפעילה צי המורכב כולו ממטוסי בואינג, ערכה את הזמנתה הראשונה למטוסי הדור הבא מדגם ה-737 בשנת 2005 ומפעילה כיום 32 מהם בצי שלה. כעת היא מעוניינת בשדרוג משמעותי

רוכשת עוד מטוסים מבואינג. ספייס ג'ט צילום: בויאנג

יצרנית המטוסים המובילה בואינג וחברת התעופה ספייס ג’ט ההודית, מדווחות על הזמנה לרכישה של עד 205 מטוסים מדגם Max 737-8 החדשים וכן זכויות לרכישת 50 מטוסים נוספים.

ההכרזה על ההזמנה, שבוצעה כבר בסוף שנת 2016, מתייחסת ל 100 מטוסי Max 737-8 חדשים, ומתווספת להזמנה קיימת של החברה, שהתפרסמה בעבר ללא ציון שם הרוכש, הכוללת עוד 13 מטוסים מדגם Max 737-8 , 42 מטוסים מדגם Max  וכן זכויות לרכישת 50 מטוסים נוספים.

חברת ספייס ג’ט, המפעילה צי המורכב כולו ממטוסי בואינג, ערכה את הזמנתה הראשונה למטוסי הדור הבא מדגם ה-737 בשנת 2005 ומפעילה כיום 32 מהם בצי שלה.

ריי קונר, נשיא ומנכ”ל קבוצת התעופה האזרחית של בואינג סיכם בסיפוק את העסקה, “אנו גאים להמשיך למעלה מעשור של שותפות עם חברת ספייס ג’ט עם ההתחייבות להזמנה של עד 205 מטוסים נוספים. היעילות והחיסכון שמציעים המטוסים מדגם Max 737  תסייע לחברת ספייס ג’ט להתפתח לשווקים חדשים וכן להרחיב את השירותים בתוך הודו ומחוצה לה, תוך שמירה על חווית טיסה ברמה גבוהה ללקוחותיה”.

אג’אי סינגה, יו”ר ומנכ”ל ספייס ג’ט אמר, “מטוסי בואינג מדגם 737 מהווים את עמוד השדרה של צי המטוסים שלנו מאז ימי הקמתה של החברה, הודות לאמינות, הנוחות ועלויות התפעול הנמוכות שהם מציעים. אנו בטוחים כי הדור הבא של המטוסים מדגם 737  ו-737 Max  יסייע לנו להמשיך לצמוח ולהציע ללקוחותינו מחירים תחרותיים”.

המטוס, מדגם Max 737 משלב מנועים חדשים, כנפיים בטכנולוגיה מתקדמת ושיפורים נוספים המאפשרים את היעילות, האמינות ונוחות הנוסע הגבוהים ביותר בשוק המטוסים צרי הגוף. כמו כן, הודות לצריכת דלק מצומצמת בכ-20 אחוז, הוא מציע עלויות תפעול נמוכות ביותר מסוגו; כ-8 אחוזים פחות למושב, לעומת המתחרים.