“ההנחיות לחברות הביטוח – יביאו לפגיעה קשה בשכבות החלשות”

ההנחיות מורות לחברות הביטוח להחמיר את בחינת מצבם הפיננסי ויכולת ההחזר של הלווים נגד חסכונותיהם מקרנות ההשתלמות, הגמל והפנסיה ■ מהלך זה, לטענת ח"כ יואב קיש, עלול להביא לעלייה משמעותית בגובה הריבית שאותם לווים ידרשו לשלם.

המפקחת על הביטוח. דורית סלינגר צילום: דוברות הקריה האקדמית אונו

חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד), יו”ר ועדת הכנסת פנה היום (חמישי) ליו”ר ועדת הכספים משה גפני וביקש ממנו להתערב בנוגע להנחיות החדשות של הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר.

ההנחיות מורות לחברות הביטוח להחמיר את בחינת מצבם הפיננסי ויכולת ההחזר של הלווים נגד חסכונותיהם מקרנות ההשתלמות, הגמל והפנסיה. מהלך זה, לטענת קיש, עלול להביא לעלייה משמעותית בגובה הריבית שאותם לווים ידרשו לשלם.

קיש ביקש מגפני לכנס את ועדת הכספים לדיון בנושא. “עם כל הכבוד לסמכויות הממונה סלינגר, איננו יכולים לתת להנחיה זו לצאת לפועל. מדובר בפגיעה קשה דווקא באוכלוסיות החלשות. יש לשמר אפיק קבלת אשראי זה לטובת החוסכים. המהלך של הממונה יגרום להעלאת ריביות ועמלות מיותרות שיעמיסו על האזרח הקטן. חייבים לשמר את הריבית הקיימת בלקיחת הלוואות מכספים אלו”.

עוד הוסיף קיש, “אני מבין את הצורך בהחמרת הבדיקות לטובת שמירה טובה יותר על הכסף, אך אינני מוכן שזה יבוא על חשבון הלווים”.