ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה באגד

הרקע לסכסוך: חשש מפגיעה בחברה, ומאפשרות שהיא תלין באופן גורף את שכרם של כל העובדים החל מהחודש הבא ■ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "פקידי המדינה פועלים באופן חסר אחריות העשוי למוטט את אגד, וכך גם יביאו לפגיעה באינטרס הציבורי הכולל"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. (צילום: דניאל בר און, דוברות ההסתדרות)

ההסתדרות הכריזה היום (רביעי) על סכסוך עבודה בחברת התחבורה הציבורית אגד.

ברקע לסכסוך, שהוכרז באיגוד עובדי התחבורה בראשות אבי אדרי, חשש ממשי לפגיעה באיתנותה הפיננסית של אגד לנוכח הודעתה על סירוב המדינה לחתום על הסכם הסובסידיה-מימון.

לטענת ההסתדרות, “החברה אף הצהירה על כוונתה לבצע הלנת שכר באופן גורף של שכר העובדים החל מחודש נובמבר 2016, לאור הודעת המדינה”.

 “נציגות עובדי אגד דורשת לנהל מו”מ להסדרת הנושא, אשר יש לו השלכות קשות על כלל העובדים”, נמסר מההסתדרות.

 יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי “פקידי המדינה פועלים באופן חסר אחריות העשוי למוטט את אגד, וכך גם יביאו לפגיעה באינטרס הציבורי הכולל. תופעת ייבוש השירותים הציבוריים על ידי הפקידות הגיעה עכשיו לאגד, שעובדיה ונהגיה נותנים שירות אחראי ומסור עשרות שנים. זהו מעמד הביניים שמדרדרים אותו מטה. במקום להשקיע בענף התחבורה הציבורית, מנסים להפוך אותם לדגם נוסף של עובדי קבלן”.

ניסנקורן הוסיף, “לא נסכים להפקיר את הנהגים ולהתפשר על בטיחות הנוסעים. אנו נעמוד לימין נהגי אגד במאבקם המוצדק, ונילחם על ביטחונם התעסוקתי, תוך הבטחה שכל אחד מהם ימשיך לתת שירות איכותי ובטוח לאזרחי ישראל”.