ההסתדרות הכריזה על סכסוכי עבודה בנמלי הים באשדוד ובחיפה

העילה להכרזה: סירוב הנמלים לחתום על הסכם המסגרת בנוסח מותאם להסכם שגובש בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין משרד האוצר

נמל אשדוד (צילום: יעקב סער, לע"מ)

ההסתדרות הכריזה הבוקר (שלישי) על סכסוכי עבודה בנמלי הים באשדוד ובחיפה.

ההודעה על הסכסוכים מגיעה כשבוע וחצי לאחר שיו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התריע בפני משרד האוצר על כוונתו – וזאת לנוכח העיכוב ביישום הסכם המסגרת בנמלים, שאמור היה להיכנס לתוקף כבר בחודש יולי.

העילה לסכסוכים שהוכרזו, נעוצה בסירוב הנמלים לחתום על הסכם המסגרת בנוסח מותאם להסכם שגובש בין יו”ר ההסתדרות לבין משרד האוצר.

בהסתדרות מדגישים כי על אף שנוהל משא ומתן בין הצדדים והיו הסכמות בנושא, נציגויות העובדים, הן בנמל אשדוד והן בנמל חיפה, קיבלו הודעה מהנהלות הנמלים כי אין בכוונתן לחתום על ההסכם.

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הבהיר כי “הסכם המסגרת מוביל לצמצום פערים והנוסח אשר גובש בנמלים מוביל לצמצום פערים בין דור ב’ לדור א’. לא אסכים לעיכוב הסכם המסגרת בנמלים, כמו בכל מקום אחר בו מורכב ההסכם. מזה תקופה ארוכה, ובהתאם למדיניות שאני מוביל, עובדי הנמלים נוהגים באחריות ובאיפוק אך לא אתן לפגוע בזכויותיהם. כמו כן, יש להמשיך להבטיח את בטחונם התעסקותי של עובדי הנמלים”.

יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הוסיף כי “ההסתדרות והאוצר הגיעו להסכמות בכל הנושאים שהיו במחלוקת, אך גורמים שונים ממשיכים לעכב את יישום ההסכם ולפעול באופן כוחני וחד צדדי”.

הוא קרא למנכ”ל חברות נמלי אשדוד וחיפה “להפגין אחריות, לכבד את העובדים, וליישם את ההסכם באופן מיידי. ללא פתרון למשבר בזמן הקרוב, ההסתדרות תפעל בכל הערוצים שעומדים לרשותה, לרבות השבתה מלאה של הנמלים”.