ההסתדרות והתעשיינים החליטו על צעדים לקידום העסקת אנשים עם מוגבלויות

ההסתדרות ונשיאות הארגונים העסקיים החליטו על שורת צעדים לקידום שילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. (צילום: דניאל בר און, דוברות ההסתדרות)

בעקבות ההסכם הקיבוצי ההיסטורי להעסקת אנשים עם מוגבלות עליו חתמו ההסתדרות ונשיאות הארגונים העסקיים,הוקם לראשונה כוח משימה משותף, שמטרתו לרתום את כל הכוחות לקידומו ויישומו של ההסכם.

הצוות המשותף יכלול, לצד ההסתדרות ונשיאות הארגוניים העסקיים, גם את נציגי המטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה של משרד הרווחה ונציבות שוויון זכויות אנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים.

על פי ההסכם, שהורחב באמצעות צו הרחבה לכל המגזר הפרטי, מעסיקים שלהם מעל ל-100 עובדים יחויבו בייצוג הולם של אנשים עם מוגבלויות בשיעור של 3% מכלל העובדים. כמו כן, סוכם כי על המעסיק למנות גורם מטעמו אשר יהיה אחראי לתעסוקת אנשים עם מוגבלויות ולקידום ייצוגם ההולם למען שילוב מיטבי במקום העבודה.

הקמת הכוח המשותף החדש נעשתה על ידי יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו”ר נשיאות הארגוניים העסקיים שרגא ברוש, הממונה על תעסוקת עובדים עם מוגבלות בהסתדרות גיא שמחי ומנהל המחלקה למשפט עבודה בהתאחדות התעשיינים עו”ד עופר יוחננוף.

הצוות המשותף יפעל בשני מישורים. הראשון קובע כי כל הגורמים ייפגשו אחת לרבעון לשם עדכון הדדי וקביעת תכנית פעולה להמשך.

השני קובע כי יוקמו שלוש ועדות שיבחנו לעומק נושאים הדורשים טיפול והסרת חסמים ביישום ההסכם. בין הנושאים בהם ידונו הוועדות: הפערים בין ההיצע לביקוש בכל הקשור לאיוש משרות פתוחות; קידום מעמדו של הממונה על העסקת עובדים עם מוגבלויות בכל מקום עבודה; העברת המידע והידע בין גורמי הממשלה וגופי ההשמה, ההסתדרות, המעסיקים וקהילת האנשים עם מוגבלות.