ההשקעה בתחזוקת הדיור הציבורי – זינקה פי שמונה

בשנה החולפת, כל משפחה שהצטרפה לדיור הציבורי קיבלה דירה משופצת, בעלות ממוצעת של כ-40 אלף שקלים לדירה

יו"ר מועצת המנהלים של חברת עמידר, יצחק לקס צילום: דוברות עמידר

התקציב לתחזוקת דירות הדיור הציבורי של עמידר החדשה, מהרבעון האחרון של 2015 ועד סוף 2016, עמד על 250 מיליון שקלים, כך עולה מנתונים שפרסמה היום (רביעי) החברה.

לפני כן, תקציב התחזוקה של נכסי הדיור הציבורי עמד על כ-30 מיליון שקלים בשנה בלבד, כלומר כ-500 שקלים לדירה בשנה בממוצע. מאז כניסתו של שר השיכון, יואב גלנט, לתפקידו התקציב זינק פי שמונה.

בתקופה זו ביצעה עמידר החדשה עבודות שיפוצים בכ-15 אלף דירות ומתעתדת להגיע בשנה הקרובה לעוד אלפי דירות נוספות.

בשנה החולפת, כל משפחה שהצטרפה לדיור הציבורי קיבלה דירה משופצת, בעלות ממוצעת של כ-40 אלף שקלים לדירה.

כך, הדיירים החדשים קיבלו בתים חדשים ומשופצים והם אף יכלו לבחור חלק מהמפרט של הבית, כמו למשל ארונות, בדומה לרכישת דירה מקבלן. בסך הכול, עמידר ומשרד הבינוי והשיכון ישקיעו מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות בשיפוץ כל הדירות הזקוקות לשיפוץ.

“השנה נרשם זינוק בפעילות של עמידר החדשה בכל התחומים, בעיקר הודות לדגש ששר השיכון נותן לנושא הדיור הציבורי”, אמר יו”ר עמידר, יצחק לקס. “אחרי שנים שהנושא לא תוקצב כיאות, אנחנו רואים גידול כמעט בכל הפרמטרים. בנוסף, אנחנו ממשיכים להוביל את המהפכה היזמית של הדיור הציבורי תוך ראייה חברתית, מהפכה שצפויה להוסיף למלאי בשנים הקרובות  עוד אלפי דירות”.

עבור דיירי הדיור הציבורי הנכים, שופצו ב-2016 235 דירות בעלות של כ-35 אלף שקלים לדירה. נכים רתוקים לכסא גלגלים, הזכאים לדיור ציבורי, מקבלים בית מונגש בהתאם לצרכיהם, בליווי של אנשי מקצוע ומרפאים בעיסוק המתמחים בהנגשת בתים.

בנוסף, 1559 משפחות שוכנו בדיור הציבורי בשנה החולפת והחברה רכשה עוד 310 דירות חדשות למלאי. “שיאניות השיכונים” הן דימונה ובאר שבע, שם זכו לא פחות מ-164בכל עיר משפחות לקבל דירה. אחריהן נמצאת ירושלים עם 100 משפחות. את טבלת הרכישות מובילה נתניה, עם 38 דירות שנוספו למלאי בעיר ב-2016, יחד עם עוד 15 דירות המיועדות לנכים רתוקים לכסא גלגלים. בחולון נרכשו 22 דירות חדשות לטובת דיירי הדיור הציבורי.